Anakonda (1997)

Jednou, dvakrát, třikrát se na to podívat je asi dostačující. Je to film, který neurazí, ale ani nijak zvlášť neohromí, jen ta anakonda by mohla být trochu reálně vypadající.

Žít naplno (2002)

Příjemně laděný film, trochu do krimi, přesto si zachovává svoji podstatu, tedy hledání nějakého smyslu života ženou, kterou po letech opustil manžel. Film je protkaný příjemnými písněmi, těmi známými, v novém aranžmá. Je to film vhodný na večerní posezení se sklenkou vína.

Jedna pěst jako kladivo (1972)

Jeden z mála kung-fu filmů, který se dá sledovat bez přeskakování a přetáčení scén, patří určitě k těm lepším, jen by to chtělo lepší choreografii, takové chyby v zápasech by snad v reálu bojovníci neudělali! taekwondista zcela odkrytý, aby jej mohl hlavní hrdina bez problémů udeřit... Navíc pokud se tam nachází několik bojovníků z různých škol (taekwondo, karate, thajský box nebo judo) mělo by na choreografii být více vidět rozdílnost v těchto uměních, protože každé je něčím specifické. Místo toho taekwondista bojuje stejně jako karatista a těm na paty šlape judista, celý boj ve škole je velmi monotónní a po chvíli omrzí. Zkrátka choreografie měla být lepší a propracovanější.

Šimon a Matouš (1975)

Dá se na to koukat, časem se k tomu i vrátit, ale je to kopie jak vyšitá. A z kopií nikdy nic kloudného nebude. Originální je snad jen samotný děj.

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

Slušně zpracovaný dokument, až na některé epizody, kde byly hlavním příběhem spíše osudy obětí či pozůstalých ("Když je nebe příliš těsné" je toho jasným důkazem), komentování Valerie Zawadské je velmi dobré, není přehnaně emotivní, což by se do dokumentu ani nehodilo, ale přesto není strohé a cynické.

Orka zabiják (1977)

Velmi silný, emotivní film a na jeho pozadí naprosto fenomenální hudba. Pět hvězdiček si bezesporu zaslouží!

Partička (2011) (pořad)

Asi tak. kdo čeká inteligentní zábavu a humor, ať raději ani neuvažuje, že by mohl Partičku zapnout. Je to pořad ideální na odreagování, relax, ale lepší jsou novější díly, jinak řečeno, postupně to šlo nahoru, herci se více sehráli (dokonce se mi více zamlouvala v pozdějších epizodách dvojice Suchánek-Chmela, než obvyklí Suchánek-Genzer), ale přesto některé scénky nejsou vtipné ani trochu, nestojí ani za jediný úsměv, jiné jsou opravdu vydařené. Ale je to skutečně jen pro odlehčení.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Dávám o jednu hvězdičku méně oproti prvnímu dílu, protože tento je viditelně slabší. Námět je defacto okopírován (dva ňoumové vyráží přes Ameriku, aby něco někomu doručili, co někde zapomněl, v patách mají zloduchy, kteří se jim snaží plán překazit). Dobré, ale už to tu jednou bylo. Mnoho vtipů člověk nepostřehne, neviděl-li první díl Blbý a blbější. O trošku víc fekálnější humor, takže za mě opravdu jen průměr, a to spíše z nostalgie.

Blbý a blbější (1994)

Zřejmě tento film patří do těch lepších komedií s Jimem Carreym. S Jeffem Danielsem vytvořil povedenou dvojku, námět je tak jednoduchý a primitivní, až je dobrý, vtipy jsou povedené, herecké obsazení kromě dvou hlavních hrdinů neurazí, ale jinak už nikdo jiný nevynikne.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Poslední z trilogie je asi nejslabší, což se prostě stává, autoři se vezou na úspěšnosti prvního, případně druhého dílu a pak natočí tak trochu slátaninu. Jediné, co tento film povznese alespoň do lepšího průměru, je scéna z předávání Oscarů.