Maturita duchů (2012)

Vhodný film na odreagování, po nějakém duchařském hororu je dobré jej vidět už jen proto, abychom zjistili, že se duchů vlastně bát nemusíme.

Pod povrchem (2000)

Trochu slabší film, jehož nejsilnější stránka je asi navedení diváka směrem, kterým si myslí, že se bude film ubírat, jenže již zhruba v polovině filmu je jasné, že ten zádrhel bude asi někde jinde. Scénář se příliš nevyznamenal a režie už to nezachránila. Herecké výkony jsou dostatečné alespoň na ty tři hvězdičky, ale duchařský horor si představuji trochu jinak.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Náš plán zněl: Nějaký duchařský, strašidelný horor na večer. A to se tímto filmem poměrně dobře povedlo. Sice jsem neviděla jedničku, tak nemohu srovnávat, ale tento snímek rozhodně stojí za jeden večer. Příběh sice není nijak originální (rodina se přestěhuje do domu na poměrně opuštěném místě a malá dcera mluví s duchy...), ani rozuzlení na konci nepřinese nějaký WOW efekt, ale celková atmosféra filmu to vyvažuje dostatečně, i když závěr filmu byl pro mě trochu zklamáním.

Aligátor (1980)

Mně se ten film prostě líbí. I když asi hraje velkou roli v mém hodnocení nějaký ten sentiment, myslím že patří k těm lepším filmů v kategorii "nějaké zvíře někde zabíjí lidi". Dodnes nejvíc vzpomínám na scénu s dětma v bazénu. Je pravda, že v průběhu celého filmu se člověk nějak zvlášť nevyleká, ale úplně pohrdnout by jím taky neměl ten, kdo má podobné filmy rád.

Hadi v letadle (2006) odpad!

Asi po deseti minutách jsem to vypnula. Na někoho, kdo miluje hady (proto jsem ten snímek chtěla vidět), to bylo až moc stupidního scénáře během ani ne první třetiny filmu.

Policajt ze školky (1990)

Pro mě asi nejlepší komedie s Arniem. Doprovázena příjemnou hudbou, zápletka zajímavě pojata, i když nikterak originální a propracovaná, je spíš o samotné pedagogické působení policisty v mateřské školce, který to s dětmi vůbec neumí, zatímco krimi zápletka je odsunuta na druhou kolej. Závěrem filmu však vše do sebe zapadne a obě doposud ne příliš propojené dějové linie splynou v jednu.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Po dlouhé době opět horor, u kterého funguje to, k čemu je horor určen - že se člověk bude trochu bát. Lekačky jsou taky dobré, leč první polovina filmu je trochu působivější. Velmi mě zklamaly dvě věci. Jednak, že jednu z postav aspoň trochu nenamaskovali (záměrně nepíšu, o kterou postavu se jedná, abych neprozradila nic těm, kteří film neviděli), když uvážím, jak se maskéři vyřádili u jiných a nakonec závěrečné chování pana otce, naprosto mimo mísu, absolutně jsem nepochopila, jestli je tak hloupý nebo už mu přeskočilo.

Diagnóza vražda (1993) (seriál)

Klasický krimi seriál, ale neskutečně sympatický Dick van Dyke, který si tedy ze seriálu snad udělal rodinný byznys, ale narozdíl od jiných seriálů se zde nemění postavy každé dvě sezóny. Škoda, že odešel Norman, ten byl asi nejlepší, škoda, že se aspoň v jedné z dalších epizod neobjevil znovu Jack, v posledních sériích už šli dost stranou i Victoria Rowell a Charlie Schatter.

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Zajímavý námět, jen škoda, že se v Česku neodvysílalo víc sérií.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi, u toho seriálu večer usínám, u toho seriálu odpočívám, hlášky znám nazpaměť a pořád mě baví! Sice dle mého názoru byly série 20-24 nejslabší ze všech, ale ten seriál prostě člověk musí milovat.