Svetlo (1998) (TV film)

NIEEEE !!! Tak tento kúsok môže byť suverénne premietaný mladým slovenským filmárom, že takto teda určite nie! Svetlo má v sebe VŠETKY neduhy slovenského filmu. Na odradenie si stačí prečítať oficiálny text distribútora, že ide o "komorný príbeh zo súčasnosti". Preboha, po koľký raz už, snáď stačilo!!! Perličkou je Hrycov (oprava Kronerov) "dabing" hlavného hrdinu, ktorého hrá Lukáš Vaculík. Timková ako vždy "nesklamala" so svojim strnulým, prirodzene civilným, feministickým herectvom. Jedna hviezda za Hilmerovú už len za to, že je pekná.

Anjeli strážni (2004) (pořad)

Alena Heribanová nie je Marek Eben. MM_Ramone to vystihol v komentári presne. Jednu hviezdu dávam za hostí.

Život Davida Galea (2003)

Film by som prirovnal k Obvykle podozrivým ako pre učasť Kevina Spacey, tak aj pre tempo filmu a prekvapivé finále. Konečná pointa ma napadla ešte v priebehu "prvého dňa" a zvyšok filmu ma sprevádzala. Možno preto sa ma tak nedotkla uplakaná Kate Winslet vo finále. Z filmu bolo cítiť, že ho netočil američan, a že mu išlo nie o komečný úspech, ale o vypovedanie určitej myšlienky. Pochmúrne, sychravé a upršané počasie len umocňovalo celkový pocit z filmu. Vo filme bolo veľmi veľa informácii a celkom chladným ma nechal vzťah medzi Galeom a Bloomovou. Niektorým veciam nerozumiem ani teraz, pripadne mi asi niečo vo filme ušlo a preto sú aj moje pocity trocha zmiešané (napr. prečo bola Constance dobitá, prečo ich kovboj neustále prenasledoval, ako našli jeho dom, akú úlohu malo vo filme znásilnenie študentky, čo všetko vlastne vedel Galeov advokát a pod....). Práve preto by som si film s určitým odstupom určite ešte raz pozrel a možno prehodnotím aj počet hviezd. Sympaticky bola zahraná rola aktivistky Laurou Linney. Nateraz preto dávam filmu štyri hviezdy. V globále veľmi kvalitný film, s perfektne zvolenou hudbou (na večierku kde púšťajú Leonarda Cohena by som sa aj ja rád zúčastnil), kvalitnými hereckými výkonmi a dialógmi. Veľkým prekvapením pre mňa bola fotka v kovbojovom byte na stene (viac v zaujmavostiach).

Venkovský učitel (2008)

Ukážková zmes umeleckého a autentického herectva všetkých protagonistov zachytených excelentnou kamerou. Bohdan Sláma vie o čom točí. Klobúk dole. Všetci herci hrali výborne, ale nad všetkými bola Zuzana Bydžovská.

Soudní síň (2008) (pořad)

"Herecké" výkony sú do plaču, ale nejaké poučenie to má. Minimálne si myslím, že to v reále vyzerá pred súdom skôr takto ako z nejakého komerčného béčka či céčka a niekedy aj z toho áčka.

Střílejte na Francouze! (2003)

Normálne si nespomínam o čom to vôbec bolo. Nuda. Aspoň, že tam bol ten Harvey Keitel.

Ten kluk je postrach 3 (1995) (TV film)

Jedna hviezda za scény, v ktorých sa neobjavuje ten malý zmrd.

Fešák Hubert (1984)

Z tohoto filmu si pamätám len podomový predaj najnovšieho vynálezu a pomocníka pre ženy v domácnosti - vysávač.

Postřižiny (1980)

Nejak mi v tomto filme uniká tá toľko ospevovaná hrabalovská poetika. Zlé to nie je, ale legendárne erotická Magda Vášáryová ma necháva rovnako chladným ako tiež rovnako legendárne štemplovanie zadku v Ostře sledovaných vlakoch. Najsympatickejšiu rolu si tu výborne a pre mňa nečakane strihol Jaromír Hanzlík.

Chudáček boháč (1983)

Úvodná scéna, keď spácha Renato Pozzetto ukážkovú sebevraždu je pre mňa kultovou záležitosťou.... a tá facka je tak excelentná, že by som aj bez dalších informácii vedel presne identifikovať taliansku produkciu.