5 proti 5 (2007) (pořad)

Ak mám porovnať iné súťažné relácie tak má u mňa zaslúžené 4 hviezdy. Okrem Andreja Bičana ma baví najmä samotný princíp súťaže, ktorý tak rýchlo neomrzí.

Bídníci (1958)

Lepšiu verziu zatiaľ nenatočil nikto. Valjeana zahraňujúceho chlapíka spod voza mám v pamäti od detstva.

Frasier (1993) (seriál)

Veľa sitcomov sa držia krčoviteho humoru. Pri Frasierovi vysoko oceňujem práve tú ľahkosť a nadhľad, ktoré z toho idú.

Most do země Terabithia (2007)

Podľa videných obrázkov z filmu som tušil, že nepôjde o čistú fantasy. Stále som bol v napätí, kedy sa objaví skutočná Terabithia a ona tam vlastne stále bola a na záver som ju už videl cez slzy celkom jasne. OTHER: Nekonečný príbeh, Hľadanie Krajiny-Nekrajiny, Faunov Labyrint.

Znamení (2002)

Tak teraz neviem či som pozeral iný film ako ostatný. Na mňa Znamenia neurobili absolútne žiadny dojem. Chýbala mi hlavne pointa a aj to toľko vyzdvihované napätie. Za snahu vybudovať určitú atmosféru a štandartné herecké výkony dávam dve hviezdy. 30%

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Tuctová zábava s nadpriemerným Steve Cooganom, pričom ani Cecilia nieje na zahodenie. Pozerateľné to určite je, aj keď po 50 rokoch od poslednej verzie si mohli dať tvorcovia viac záležať na spracovaní takého veľkého námetu s obrovským dobrodružným potenciálom. Snáď sa toho za pár rokov chytí niekto zodpovednejší. 50%.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Už poster napovedá, že tento Monte Cristom nebude taký na aký sme zvyknutý. Čo môžem vyzdvihnúť je veľmi dobré časové rozloženie zrada, väzenie a pomsta, keď je každej kapitole Dantesovho života venovaný primeraný čas. U starších verzií mi časť vo väzení pripadala vždy akási krátka, takže tu som bol s dĺžkou vcelku spokojný, až na toho Machiavelliho /:o) Kvitujem ešte záverečný súboj pred zrúcaninou v hlbokej tráve. Týmto končia pozitíva a všetko ostatné je zlé, zlé, zlé. Mercedes mala skutočne syna s Dantesom? A žili spolu šťastne až do smrti.... brrrrrrrrrrr. Slušne dve a veľmi slabé tri hviezdy. 40%

Tváří v tvář (1997)

Štandartný americký akčný film so zaujímavou myšlienkou avšak nijak výnimočne spracovanou. Zrovna pri tomto filme by som si želal, aby z neho niekto urobil európsky remake (žeby zrovna Luc Besson?). Myslím, že by bol minimálne o hviezdu lepší.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Pre mňa úplne neškodná, ničím neprekvapujúca, jednohubka so zaujmavou atmosférou, ktorá by mohla byť kratšia.

Psanec (2007)

Veľký potenciál filmu zabalený do biedy, rozháranosti, nevyváženosti a povrchnosti. Podpisujem sa pod komentár od loco. 35%. Možno sa výnimočne dočkáme lepšieho amerického remaku, ako je originál.