Amistad (1997)

O 12 rokov mladšia a menej nafúknutá Purpurová farba od Spielberga je pôsobivejšia. I keď na druhej strane v tomto diele musím vyzdvihnúť tiež určitý edukatívny význam a niektoré scény, ktoré môže natočiť len Pán Režisér.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Vyprávět o vztazích trefně a vtipně umí jenom Woody Allen. CheGuevara trošku inak.

Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství (1981)

Ornella Muti je prirodzene tak pekná, že by ju Bukovski vo svojich krčmách, dostihoch a v ľudskej spodine asi ťažko mohol stretnúť. Atmosféra Bukovského štýlu života bola výborne zachytená. Ale vadilo mi, že tých zasnených "umeleckých" scén v Bukovského živote bolo až priveľa a vyrušovali ma v snahe brať film ako reálny príbeh. Prekážali mi tiež hlavné postavy, ktoré síce hrali výborne, ale do svojich rolí mi nepasovali.

Gambler (2008)

Scenáristická bieda. Našľapať film toľkými pokrovými hviezdami a takto to nakoniec zmrviť. Phill Helmut možno vedel prečo v tom nechcel byť videný. Nakoniec aj samotnú hru tu prezentujú v úplne inom svetle aká skutočne je. Taktiež atmosféra WSOP bola prezentovaná inak, ako to človek pozná už len s bežných reálnych záberov. Jediné pozitívum vidím v sympatickom mladom hrdinovi a v tom, že sa film snažil (žiaľ len snažil) zamerať na samotnú hru a nie na peniaze, ktoré sa tam dajú vyhrať.

Zaklínač (2002) (seriál)

"Neboj se, nejsem človek! ". Ak niekto dal Robinovi Hoodovi z osemdesiatych rokov plný počet tak pri tomto diele to musí urobiť zas a znova. Má to zkurvene dobre napísaný scenár. Hlavnou hviezdou je nie len hlavna postava "ako ho tu viacerí vychvalujú do nebies", ale skutočne všetci herci, spolu so scenáristami, režisérom, kostými, úžasná príroda...... Hudba absolútne namieste. Za tie peniaze by američania nenatočili ani tri diely. Toto je o filmovom umení a nie o peniazoch. Bez zásadných výhrad 90%. "Neboj se, nejsem človek! "

...kone na betóne (1995)

Ono by to bolo aj za viac, ale na hysterickú a afektovanú Zimkovú ako bojovníčku so svojim osudom sa pozerá skutočne ťažko.

Bídníci (1998)

Štandardná záležitosť, v ktorej vyniká inšpektor Javert v podaní Geoffreya Rusha.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Večerová, Zednikovič, Mrvečka ....... na lúke plnej kvetov s vôbec nie infantilnými príbehmi. No a ešte, aby som zabudol na Gotta so Svobodom. Pať hviezd.

Nekonečný příběh (1984)

Tento film patrí do zlatého fondu kinematografie. Prináša všetko to, kôli čomu sú filmy točené, príbeh, zážitok, dobrodružstvo..... Ospevovať tu filmárske, herecké umenie je ako nosiť drevo do lesa. Zas a znova si treba pozrieť súboj Atreyua, Bastiena, Falca a ostatných s Ničotou, vďaka ktorej ľudia ničia svet Fantázie. Paralela a prepojenie so skutočným životom je tu nádherne spracované. Klasika za 99%.

Velký (1988)

Film s podarene spracovaným námetom, ktorý zo štyroch hviezd na tri stiahol Tom Hanks s jeho obrovskou snahou byť veľký.