2001: Vesmírná odysea (1968)

Moc natahované. Chtělo by to zkrátit tak na třetinu a další třetinu až dvě vymyslet nějaké pokračování příběhu. Vyhodit všechny mezihry, kde hraje jen hudba s černým obrazem atd. Vím, asi odvážný názor ohledně Kubricka.

Mr Bates vs. The Post Office (2024) (seriál)

4.5/5. Plné skóre se nedá dát prostě jen proto, že skutečnost nebyla až tak super zajímavá.

Dark (2017) (seriál)

Většina seriálů, které jsem viděl, mají šanci být pouze hodně zábavné, chytré, napínavé... Po jejich shlédnutí si říkám, že to bylo super, ale vlastně pokud bych je neviděl, vůbec nic by se nestalo. Je jen pár seriálů, které se dostanou více do hloubky a zanechají stopu. Toto privilegium je většinou vyhrazeno filmům (či knihám, kdybych teda četl). Dark je u mě co do emočního zásahu jeden z nejsilnějších zážitků. V podstatě je to taková telenovela s cestováním v čase. Jeden aspekt uspokojuje emoce, druhý rozum a analytické myšlení. Pokud vás zrovna prezentované emoce nezasáhnou, nebo neradi děj logicky analyzujete, seriál pro vás nebude a tedy hodnocení by mohlo být úplně opačné než moje.

Netvor z Černé laguny (1954)

Tři hvězdičky teda s odřenýma ušima a s příhlédnutím k době vzniku. Ne že by to bylo špatné, ale holt zub času zahlodal. Nevyužitý strach z neznáma, příšera je vidět hned od začátku, tak to funguje o dost míň.

Macabro (1980)

Nudná ptákovina. Ten konec to ještě dorazil tak, že jsem zvažoval odpad. Nakonec aspoň jedna hvězdička za to, že slepec to zahrál docela dobře.

Balada o Cable Hogueovi (1970)

Čekal jsem víc. Jednak ty "experimentální filmové postupy" se mi vůbec nelíbily, dělaly z toho podivnou grotesku. A jednak to bylo tak nějak vlastně o ničem.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Na druhé shlédnutí musím uznat, že je to přeci jen trochu utahané. Ale těžko to z pěti stahovat na 4. Takže 4.5*.

Smrt na Nilu (2022)

jedna hvězdička dolů za divadelní přehrávání herců, další hvězdička dolů za občas podivné a zbytečné rušivé digitální efekty.

Stranger Things (2016) (seriál)

Po 4. sérii zvyšuji na 4*.// Zatím 3 série. První dobrá, za 4*. Ale pak to jde z kopce - moc hluchých míst, občas nefungující komický prvek v kombinaci s hororem atd. Celkem za 3* - zabaví to, ale občas je to jen taková výplň.