Zahrada (1974) (seriál)

Ta tajemnost Zahrady se mi vždycky líbila a i ve třiadvaceti to pořád funguje :-)

Mercury (1998)

Toho kluka bych zastřelil i já, vůbec se těm padouchům nedivím. Zato Brus Vyliž nějak vyměknul.

Poslední skotský král (2006)

Moc o Avoyovi, málo o Aminovi a Uganďanech. Pokud vás zajímá jak to s Idi Aminem bylo a chcete cítit na vlastní kůži, jaké to bylo žít v Ugandě za jeho vlády, máte smůlu. Naturalistické scény prakticky žádné, obyčejní lidé také necháni naprosto bez povšimnutí. Klidně by se Uganda mohla nahradit USA, diktátor mafiánským kmotrem a doktor gigolem a nic by se nestalo. Prostě asi moc Hollywood :-) Herecké výkony bezva, o to víc promarněný potenciál zamrzí. Jo, taky bych býval raději viděl nahoře bez Gillian Anderson než ty černošky.

Na doživotí (2007) (seriál)

Výborné obsazení, výborný nápad, zpracování pokulhává. Zajímavé momenty a nápady zabíjí konvenční zpracování konvenční americké provenience (CSI apod.) a krátká stopáž, kdy je pak všechno jako z rychlíku. Ale koukatelné to je.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Neviděl jsem to celé, ale přišlo mi to takové prvoplánovité a jednoduché

Generace X (2005)

Tak teda nevím. Nejdříve jsem v tom filmu hledal nějaký hlubší smysl, který by vysvětlil to vysoké hodnocení. Já ho tam nenašel, nenašel jsem ho dokonce ani na google. Nakonec jsem zjistil, že ten hlubší smysl není totiž vůbec hluboký, ale že tam opravdu jde jen o to odcizení ve společnosti, které z toho přímo sálá. No a teď co s tím. Takže co se vlastně ve filmu děje? Nic zajímavého a na to je nabaleno to odcizení. Nechci vypadat přemoudřele ani hloupě, ale tohle mi teda opravdu nestačí. Děj sám o sobě nuda, jen je trochu divný. Postavy nudné, jen jsou trochu divné. Kdybyste si odmysleli tu divnost, tak by to bylo asi tak zábavné jako telenovela. Nechápu, jak to, že to ostatním hodnotícím stačí, vždyť v tom filmu není vůbec, ale vůbec nic zajímavého. Je to jako dívat sehodinu a půl na kameru v metru, taky tam jsou lidi a hýbou se. Aspoň že ti herci za něco stáli a dostávají ode mne čestnou hvězdičku.

Hrátky s čertem (1956)

Na mě moc papundeklové, budovatelské a jednoduché. Ale hrůza to taky není.