Muž jménem Ove (2015)

Hodně silný zážitek !!! Doporučuji vřele !!! Jeden z nejlepších severských filmů co jsem kdy viděl.

Pavúk, horolezec storočia (2018)

Nemůžu si pomoct, ale Slováci točí o hodně kvalitnější dokumenty než našinci ! Z horolezeckého prostředí to je top ! Velice zajímavý příběh legendárního, byť ne zcela profláknutého horolezce Pavla Pochylého !

Láska bez bariér (2018)

na francouzský film - komedii - se slibně vypadajícím scénářem strašně slabé a místy i trapné

Hovory s TGM (2018)

Nemám rád Budaře !!! Mám rád Čapka !!! Netradičně uchopený scénář dává filmečku grády. Myslím, že bych mohl směle zařadit film k lepšímu průměru v české rádoby historické tvorbě.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Nečekal jsem, že vydržím film dokoukat. Mikkelsen je skvělý herec a tady to opět předvedl. Ve filmu se téměř nemluví, což je v dnešním světě sympatické. Divák na chvilku zapomene na problémy dneška a uvědomí si, že pokud by se dostal do sraček jako hlavní postava, tak záleží jen na tom se trochu zahřát, najíst, vyspat a hlavně přežít.

John Wick 3 (2019)

První dva díly měly náznak příběhu. Toto je sprostá hollywoodská přehnaně vygradovaná, absurdní, béčková řežba k pivu a brambůrkám!!!

Jan Žižka z Trocnova (2019) (seriál)

Proč 4 hvězdy? Za prvé se jedná vzhledem k husitskému výročí o jediný dokumentární pořad a nebýt Dvořáka a Bauera - nadšených spisovatelů nevzniklo by zhola nic!!! Za druhé v dokumentu oba pánové procházejí místa úzce spjatá s osobou Jana Žižky. Vítám, že má dokument 12 dílů po 20 minutách, což je snesitelné snad pro většinu dnešní šílené uspěchané populace. Za třetí se divák dozví hodně zajímavých informací od vyloženě legendistických, beletristických po odborné podložené informace. Za čtvrté v dokumentu vystupují i odborní historici se svými poznámkami - zatím Petr Čornej a jedna regionální badatelka. Uznávám, že kamera je bídná, herci též, ale to má většina české produkce posledních cca 20 let :) Ukažte mi dnes dobré herce? Informačně dle mého soudu kvalitní přínos zejména pro laiky i historickou obec. Monumentální monografie Čorneje vyšla - podzim 2019! V posledním díle hovoří Čornej a Vondruška. Čornej o smrti, převozu ostatků z Hradce K. do Čáslavi apod. Vondruška hodnotí postavu Žižky. Jákl točí silně s hollywoodským nádechem komerční podání Jana Žižky. Do kin tuším vleze 2020. Jsem zvědav.

Jugoslávie: Pohled z druhé strany (2016) (TV film)

Dokument podává základní informace o problému Jugoslávie. Je zaměřený především na vnitřní aspekty rozpadu státu. Pro jiný pohled obohacený o vnější aspekty je dobré doplnit o Váhu řetězu (The Weight Of Chains). Existuje i druhý díl (zatím bez cz titulek). Dobrý je i dokument o Titovy (12 dílů): Tito - Poslední svědci testamentu.