Kmotr (1972)

MAJSTRŠTYK!!!

Knoflíkáři (1997)

Jednotlivé povídky báječné, skvěle smícháno a k tomu kultovní hlášky a Eva Holubová, nemůžu jinak než 5*

Kopačky (2008)

Jason Segel je komik už od pohledu a i přes dvoumetrovou výšku a pár kilo navíc působí roztomile. Kristen Bell a Mila Kunis, krásný kočky, do filmu taky dobře pasují. K tomu nádherný kulisy, zábavný scénky i dialogy, pár super hlášek a máme tu povedenou komedii. Lepší než jsem čekala.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

SPOIL. První půl hodinka dokonalá, zírala jsem s otevřenou pusou, ale při zázracích se sousedy jsem se trošku nudila...Coralinino vystřízlivění však zase nabralo na obrátkách a závěrečný boj byl skvělý. Ano, "jiný svět" je trochu ohrané téma, ale v tomhle zpracování mi to nevadilo ani trochu, navíc je tu úžasná animace i hudba a dabing Dakoty Fanning dokázal z modrovlasé loutky v žlutém pršiplášti vykouzlit roztomile naivní, ale i drzou a odvážnou holčičku. Selick se konečně znovu zvedl a dokázal to i bez Burtona, klobouk dolů.

Koupili jsme ZOO (2011)

Zbytečně roztáhlej slaďák, ale jsou tam zvířata (!!!) a ten malej blonďatej parazit, co mě neděsil tak jako všichni ostatní paraziti v rodinných filmech. A taky Phoebe z Wonderlandu, do které jsem se asi zamilovala. Ta závěrečná scéna mě teda srala nejvíc, zato hádka otce se synem o poznání zajímavější. A proměna upracované Scarlett se zamaštěnými vlasy v příjemně vypadající mladou ženou, co už zjistila, jak používat šampon a mejkap, pobavila. Ještě že ti muži jsou, jinak bychom se asi ani nekoupaly.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nenáročná zábava. Jediná postava, jejíž osobní příběh by mě zajímal, je ten pes. Ti jsou normálně věrní až za hrob a tenhle střídá páníčky jak ponožky...co se mu to asi přihodilo?

Králova řeč (2010)

Dlouho předlouho jsem odolávala, protože dvouhodinový film o koktoj, který na konci už tolik nekoktá, mě vůbec nelákal. Ale jsem ráda, že jsem nakonec povolila, přes zdánlivou nezajímavost jsem se nenudila ani na chvilku. Zajímavě podaný příběh o důvěře, přátelství a překonání sama sebe s krásnou hudbou i kamerou. Firth (kterého moc nemusím) a Rush jsou výborní, překvapila mě i moje oblíbená Helena Bonham Carter v kupodivu charakterní roli. Na zadek jsem si z tohohle filmu sice nekecla, ale zajímavý zážitek to je.

Královna ročníku (2007)

Milá vtipná teen pohádka o Sněhurce. Amandě Bynes takovéhle role dobře sedí a i prince tentokrát obsadili celkem vhodně. Proč ne.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

"Inu tak, když si někdo zamane na cizí kožich, může být rád, že nepřijde o vlastní!"