Kuky se vrací (2010)

Další skvělý počin Honzy Svěráka, kam zapojil kromě tatínka i dalšího člena rodiny - syna Ondřeje. Ten si sice neumí hrát s hlasem tak dokonale, jako jeho dědeček, ale Kuky mě v jeho podání velice bavil. Vtipné, chytré, roztomilé, napínavé, poetické. Takhle nějak si představuji pořádný film o dětské fantazii. Teď nezbývá jen doufat, že jednou při procházce lesem na sídlo Strážce Hergota narazím.

Legenda o sovích strážcích (2010)

..aneb pohádka o sovích Nazi...Pro děti příliš drsné scény a pro dospělce zase trochu nuda. Chyběl mi i nějaký vtip, ráda se u animáčů zasměju (Sorenův doprovod nepočítám, na zahrabávání se do země ani falešnym zpěvu nic zábavnýho nevidím). Nijak neurazilo ani nenadchlo, ale za tu nádhernou animaci si zaslouží aspoň ty 3*.

Lidice (2011)

Žaludek na vodě a rozmazaná řasenka a to bez jakýhokoliv patosu. Drobné lidské osudy, v pozadí drsná událost světovýho charakteru, ale vystavěno tak, že i když víte, co brzy přijde, stejně se musíte trochu smát. Herecké obsazení se moc povedlo, Roden tradičně exceluje. Hudba je výborná, i když aspoň někdy mohla přestat znít. Jen ty závěrečný titulky jsou trochu podivný.

Looney Tunes: Hvězdný tým 1 (1996)

WB klasika, kterou jsem jako malá sjížděla každý víkendový ráno. Tohle spojení je trošku horská dráha, nahoru a dolů. Některé příběhy parádní, které mě rozesmějou i po několikáté, ale najdou se tu i ty, co mě moc nebavily. A pták Uličník u mě vede i po letech! Akorát konec posledního příběhu je docela drsnej :)

Looney Tunes: Hvězdný tým 2 (1996)

Mnohem slabší příběhy než v jedničce, ale pořád dobré. Jen škoda, že samej Tweety, ten je docela nuda...zato Speedy Gonzales vede :)

Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Prapodivná slátanina...jednotlivý animáče jsou výborný, ale vytrhnout hlavní postavičky a udělat z nich sekundanty živáčům už moc dobrej nápad nebyl...navíc když je to všechno promíchaný tak nějak bez ladu a skladu...no, nic moc..

Lov na Gluma (2009)

Kouzelné, i když místy úsměvné a celkově nevyrovnané. Některé scény jako by přímo vypadly z trilogie, jiné příliš amatérské, případně hrající na atmosféru, které tam ale zrovna bohužel nebyla. Sebekriticky přiznávám, že čtvrtá hvězdička je především za to fanouškovské nadšení, které zapříčinilo vznik tohoto kousku. (A scény z natáčení během titulků (chihuahua!) ).

Lymelife (2008)

Ano, není to originální téma, ale ne, nenudila jsem se ani malinko. Příjemně pomalé temto, milé vyprávění, výtečná pochmurná atmosféra a báječní herci. Velice povedené komorní drama. A postelové scéně tleskám :)

Machete (2010)

Rodriguez mě snad nemůže přestat nikdy bavit! Parádní!