Noc hrůzy (2011)

Úderný úderný úderný. Všechno tu jde přímo, žádný vykonstruovaný sračičky. Colin je skvělej upírskej soused, scény jsou protkaný dobrýma fórkama a navíc je tu ten sympaticky neklišovitej konec. It´s bitchin´!

Šťastný Nový rok (2011)

Amíci se prostě nepoučí, z "randete" Halle Berryový a asi třech nebo čtyř přeslazenejch proslovů mě bolely zuby... ten zbytek byl ale fakt pěknej! Hlavně Ashton s Leou a Zac s Michelle a samozřejmě úžasná Sofía Vergara s Russellem Petersem, který položili celej sál každou větou, kterou vypustili z pusy. Dávám za 4* i kvůli tý jedinečný předsilvestrovský náladě v kině.

Ztracení chlapci (1987)

No...teda! To mě fakt dostalo, asi právě proto, že jsem to moc nečekala. Protože upíři jsou moji oblíbenci, skoro jsem se styděla, že jsem se míjela s touhle klasikou v žánru. Protože jsem se před koukáním nemrkla na čsfd, nevěděla jsem o komediálním rozměru, a možná to bylo i dobře. Pro mě jsou Lost Boys perfektně vyvážená zábava, při který jsem se chvílema opravdu bála (no dobře, svůj podíl na tom má asi i pokročilá noční hodina:) a chvílema jsem vyprskávala smíchy nad skvěle vymyšlenýma scénkama (bráchové Frogovi jsou prostě nejvíc) viz vpád do kostela pro svěcenou munici. Atmosféra mě pohltila, není tu jediná zbytečná postava, tempo je opravdu svižný, není čas si vydechnout, protože člověk neví, jestli se v další vteřině nestane něco šílenýho... Tenhle kontrast mezi poklidným životem ve sladké nevědomosti a zábavně absurdním světem upírů je prostě chytlavej a já za tohle dílko Schumacherovi děkuju, protože zase dodal další rozměr mým oblíbeným nočním potvůrkám.

Bulšit (2001)

Tak v tomhle skvostu že si odbylo svůj debut nemálo mejch současnejch seriálovejch oblíbenců? Lexie z Grey´s Anatomy? Joy z Earla? Isobel z Vampire Diaries? No... fuj. A taky... škoda. Škoda, že se ta jiskřička potenciálu, která v tomhle povětšinu času NECHUTNÝM dílku dřímá, nerozhořela. Některý fórky mi možná přišly vtipný, i když normálně by tak vtipný nebyly, což způsobil jen nehoráznej absurdní českej dabing, kterej mi navodil pocit, že kdybych si před koukáním dala jointa, bavila bych se opravdu královsky. Jiný zas, jako třeba celej odkaz na Americkou krásu (i s patřičným hudebním motivem) nebyly úplně špatný... Jistej nadhled tu taky byl, příkladem můžou být hlášky černocha-kamaráda do počtu. Tak, snad už to příště bude vždycky lepší.

Pařba v Bangkoku (2011)

Nejlepší z celýho filmu jsou závěrečný --SPOILER-- fotky:)

Královna prokletých (2002)

Jasně, je to béčko, ale hezký a zábavný:) a Townsend je 500x lepší Lestat než trapák Cruise! Je charismatickej a sexy a má v sobě to kočičí něco (jak jednou prohlásila Riceová), co dělá Lestata Lestatem. A k tomu perfektní soundtrackovej nářez, už ho posloucham roky, a pořád mě dostává, stejně jako atmosféra filmu.

Zkouška z dospělosti (2007)

Přesně pro tyhle filmy mam slabost... ty, co jsou navenek nenápadný, ale když se na ně koukne nějakej filmovej cvok (já), kterej si film bere strašně k tělu a vnímá tu zvláštní atmosféru, ten zajímavej všechnousekávající střih, zajímavě pomíchanou hudbu (Bloc Party hmmm) a tu nadsázku, která je nenásilně skloubená s tim, jak jsou postavy ne-umělý (hlavně Shannon Lucio je příjemně hysterická a Chris Marquette to je prostě kámoš - ten je ale takovej furt:)) a k tomu ještě fakt, že ač si Graduation pujčuje z kdečeho, vzniklo tu něco, co je nový a svý. A žádnej patos, to je dost důležitý. A můj poslední argument jsou modrý oči Chrise Lowella...fakt modrý.

Ženy v pokušení (2010)

Přehrávaj sice dost, ale Vojta... aaaaaaaah.. ne, vážně, v rámci tuzemskýho žánru se podle mě jedná o nadprůměr, i když příběh je tradičně česky vykonstruovanej a nepodařilo se úplně vymítit situační vtípky, na který už jsem alergická viz ,,- Máte doma ještě něco živýho? - Od tý doby, co jsem pozvala deratizátora, tak doufám, že už ne". Haha. To si fakt mohli odpustit. Na druhou stranu je to ale i příběh podávanej s nápaditostí a krásnou lehoučkou atmosférou, která je podkreslená pěkně sedící muzikou od Charlie Straight.

Hlavně nezávazně (2011)

Tak neskutečně upřímný, že mi to vyrazilo dech. Dokoukala jsem to teď, po půl 1 v noci a myslim, že jsem svým smíchem probudila půlku domu:D Natalie i Ashton (kterýho jsem dřív nemusela, ale díky Butterfly Effectu, Samci a tomuhle mu začínám fakt fandit) jsou totálně bezprostřední. Chvílema (nebo spíš skoro celý dvě třetiny filmu) jsem si připadala až nepatřičně, jako bych koukala na nějaký video sledující skutečnej páreček. Věřila jsem jim všechno, protože do toho dali všechno. Fakt se mi tenhle "trend" upřímnejch nenastavovanejch romantickejch komedií (viz Ugly Truth, Love and Other Drugs, Zack and Miri Make a Porn, Knocked Up) moc líbí a doufam, že budou další a další, protože těch vyumělkovanejch a falešnejch už máme habaděj. A co je lepší - Ashton a Nat to nemuseli táhnout sami, měli kolem sebe úžasný a úžasně ujetý vedlejší postavy jako je Adamova kolegyně z práce aka sexy vědkyně (chováním mi přípomínala ženskou verzi Jesseho Eisenberga:), Emmina sestřička Katie (,,The bridesmaids had pot...I'm SO hungry!") nebo Adamův kamarád Eli. A Shira a Vanessa a Adamův táta a to celý background s pseudohighschoolmusicalovským natáčením bylo prostě skvělý. Amen.

Prázdniny v Římě (1953)

Tak konečně jsem je taky viděla... a o co to bylo příjemnější, když to bylo po cestě do Říma:) Krásně jemňounký, vtipný, roztomilý a půvabný, přesně jako Audrey Hepburn. Ty krátký vlasy, ach! Když naskočily po dechberoucí poslední scéně titulky, spadla mi čelist zklamáním, že se nekoná žádná závěrečná spanilá jízda v poslední chvíli, ale přesně o 4 vteřiny později mi došlo, že přesně v tomhle vězí to kouzlo pomíjivosti.