Gia (1998) (TV film)

Velmi smutný osud potkal tuhle slečnu a její život zakončil dříve než vůbec započal, protože strávit několik let mladistvého života na tvrdých drogách život není. Trochu mě zarazilo trvzení na začátku filmu, že dopadla tak jak dopadla protože byla z nefunkční rodiny. Jestli takhle se hájí nezodpovědnost a neuváženost jejich počinů a všichni by měli řešit problémy podobným způsobem, tak je nás tu polovina.. S matkou měla přeci hezký blízký vztah (v rámci možností), tak nevidím důvod svalovat to na "nefunkční vztahy v rodině", to je přeci blbost. Spíše šlo o její excentričnost a neustálou touhu být středem pozornosti a zbožňována, počátky 80s v Americe a všudypřítomné drogy v showbusinessu k tomu taky určitě přispěly. Trochu mi její příběh připomíná osud Edie Sedgwick, která ale narozdíl od Gii měla k těmto činům pádnější důvody (co se týče vrozené psychické slabosti a trauma z dětství). Každopádně filmy natočené v 90s zbožnuji a tohle se po kinematografické stránce velmi povedlo. Angelina zahrála roli, která jí vždy šla nejlíp - divoká nespoutaná sexy diva se značnými osobními issues.

Život pod vodou (2004)

Ono to vlastně postrádá nějakou hlubší/propracovanější dějovou linku, ale ta atmosféra co zde převládá, to vše plně vynahrazuje. Pokud jste zrovna v akční náladě, tak odložte zhlédnutí tohoto filmu až na moment, kdy se budete chtít v zimní chladný večer zahřát na srdci příjemnou a značně poťouchlou podívanou s až překvapivě silným hereckým obsazením.

Druhá strana naděje (2017)

Zajímavé, nevšední a milé.. tento typ filmařiny není nic, co bych potřebovala nebo chtěla na denní bázi, ale jednou za čas, když je chuť a příběh alespoň nějak vyhovuje mým standardům, mě zhlédnutí takového snímku dokáže potěšit. A tohle byl zrovna ten případ :) Navíc hlavní postava imigranta a její ztvářnění mi bylo moc sympatické.

Baby Driver (2017)

Boží.. takhle si představuju uvolněnou zábavu v kině. Scénář, herecké obsazení, nepřetržitá akce a převážně, mému sluchu nejvíce lahodící hudba, která byla geniálně vybrána a rozložena. Dlouho jsem neviděla film, který svou genialitu a hlubší význam postaví právě na doprovázené hudbě a udělá z ní tímto prim celého snímku. V tomto případě mi spíše přišlo, že děj filmu a chování postav se podřizovalo písním a jejich rytmu. OST poslouchám od chvíle co jsem přišla z kina.. opravdu moc (hudebně) povedené dílko. PS: co se týče příběhu, tak za mě velmi milé zpracování s nijak se neskrývajícím kýčem mladé romance a "trochou" toho násilí.

Špína (2017)

Pět hvězd si zaslouží hlavní herecký výkon, který byl naprosto zdrcující a na světové úrovni. Někdy mi scénář trošku haproval, ale těch chvil bylo málo. To hlavní je důležitost ocenit režii a pojetí filmu, která mi zde přišla opravdu velmi profesionální jako jsem už dlouho u českého či slovenského filmu neviděla. Za tohle klobouk dolů, mám radost, že se konečně zase můžeme v cizině čím pochlubit.

Elle (2016)

Strašně zajímavý snímek.. mě prostě tyhle "obyčejné" příběhy bez speciálních efektů a zbytečných neuvěřitelných zápletek vždy zasáhnou mnohem víc, než ty filmy, které těmito atributy musí svou nezajímavost příběhu kompenzovat. Vývoj zde byl dosti nečekaný a přitom tak plynulý a propracovaný. Nutno též zmínit herecký výkon hlavní postavy, který byl natolik opravdový až z toho běhal mráz po zádech.

Anthropoid (2016)

Líbilo! Asi jsem totiž čekala méňe, a ano převážně kvůli ne příliš pozitivním ohlasům týkajících se ztvárnění anglicko - československého přízvuku. Z mé strany asi jediná význačná výtka.. tak buď to udělám pořádně anglicky nebo česky, nechápu proč snaha o tak akcentovaný hybridní přízvuk. Když opomenu tohle, tak bych ráda zdůraznila jak jsem se po celou dobu filmu cítila hrdě, Gabčík s Kubišem byli hrdinové největšího kalibru a tento film mi to krásně připomněl. Hodně oceňuji i tu decentnost jakou byl příběh pojat.. Zaznělo tu, že romance tam být vůbec nemusela a toho jsem se taky bála, jelikož jsem čekala kdovíjakou obří nálož válečné zamilovanosti ve stylu Pearl Harbor, ale znovu se budu opakovat - ono to tam bylo zakomponováno strašně přirozeně a uvěřitelně, zde bych vůbec neviděla problém. Čeští herci a jejich sladěný krok s těmi světovými byl pro mě další velmi (mile) překvapující úkaz! Cillian je srdcovka, takže tohle mé guilty pleasure nemusím ani rozebírat.. a líbílo se mi jak se toho Britové/Irové ujali a vůbec mi nevadí, že to nenatočil a nenapsal český režisér.

Nejvyšší nabídka (2013)

Ojedinělý příběh. Geoffrey Rush svou roli sehrál bezchybně a ovládl tak celý film. Ostatní postavy včetně Claire ho jen adekvátně doplňují. Hudba i scénografie jsou zde dotáhnuty k dokonalosti a pro prostředí umění nezbytná složka. Svět výtvarného umění mě vždy hodně přitahoval a ohromoval svým tajemnem a nesrmtelností, přesně jako svět filmu a ten je díky tomuto konkrétnímu snímku zase o něco bohatší..

Zkouška dospělosti (2016)

Zajímavá podívaná! Překvapilo mě, že jsem se po celou dobu ani chvíli nenudila, děj byl plynulý a přirozený. Postavy a vztahy mezi nimi byly úplně jako ze života, obyčejné ale přitom mající svou váhu a smysl. Částečně smutné, částečně úsměvné.. Nejhlubší dojem jsem si ale odnesla z rumunského prostředí, člověk je pak vděčný za to co má.

Proč právě on? (2016)

Mě tohle opravdu pobavilo! Franca mám za hereckého vizionáře, který dokáže každému snímku dodat něco hodně specifického ze sebe, ať už hraje role vážné, drsné nebo takto komediální. Jistě, některé vtípky tu zde mohou být považovány za příliš extrémní a nechutné, ale koncept americké komedie se tímto "totally insane" směrem prostě už dávno začal ubírat a já se tomu ráda směju (jelikož v tom vidím dobře propočítaný účel). Od We're The Millers je to za mě nejlepší šílená americká komedie!