Znásilnění (1988)

Docela silný příběh, který poukazuje na zvířecí stránku člověka, konkrétněji muže. 2 verze výpovědí, které nám jsou po dobu filkmu představovány nám mohou zamotat hlavu a sami nevíme, jak to tedy doopravdy bylo. Což člověka drží v napětí a očekávání. A to je správné.

Goblin (2010) (TV film)

Béčko jako vyšité. Samotný nápad kletby není špatný, nicméně zpracování postavy Goblina je nekoukatelný. Stejně tak nechápu, proč zabíjí všechny a ne jenom ty děti, to už se sami rozcházejí s původní kletbou a stává se z toho tuctový horor, kdy záporák zabije, na co/koho přijde. Prostě to zabili. Víc než na 1* to kvůli tomu nebude.

Grandhotel Budapešť (2014)

Smíchy jsem se nepotrhala, nicméně ten film je takový jiný od ostatních, že upoutal mou pozornost.

Insidious 3: Počátek (2015)

Bohužel už dosti laciné zpracování. Po nadšen z prvních dvou dílů zde přichází hořké zklamání.

Insidious 2 (2013)

Po prvním díle už nás neohromí námět-nápad celého hororu, za to nás potěší krásná provázanost mezi prvním a druhým dílem. Ve většině případů bývají druhé díly čehokoliv oproti prvním dost slabé, tady to ale neplatí. Neříkám, že je to díl lepší, ale rozhodně po prnvím Insidious nezklame.

Insidious (2010)

Určitě moc zajímavé téma, dobré zpracování a skvělí herci. Jen ta hudba mi chvílemi přišla přitažená za vlasy. Taková zbytečně nuceně moc hororová a trošku kazila ty chvíle napětí, kde jí ani nebylo potřeba. Ale určitě je to jeden z těch mnohem lepších hororů, filmů obecně, dnešní doby.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Parádní oddechovka. Originálně a zcela bravurně si tenhe film utahuje z nespočtu filmů s často užívaným scénářem - několik mladých teenagerů si vyjede kamsi a tam je někdo povraždí. Po pár těhle filmech jsem si nepříla už nic jiného, aby nebyl dobrý konec :-D A tenhle film je lepší než všechny ty rádoby horory prolité krví. Opravdu pěkný a originální nápad. Myslím si, že neurazí nikoho, kdo má aspoň špetku smyslu pro humor.

Sinister 2 (2015)

I když byla jendička Sinisteru lepší, netvrdím, že byla lepší zase o tolik. Byla protě první, kdo ukázal, jaký skvělý námět a scénář zde byl vymyšlen. Dvojka už tedy nesází na to, že je záhadná jak tajemný hrad v Karpatech a diváka napíná do posledních minut, ale zase je tu jiný druh napětí, nicméně záhada je již prozrazena, a tak to pro někoho nemusí mít už takové kouzlo. Myslím si ale, ž eu druhého dílu by to mělo jednoznačně skončit! I když ten konec možná trošku napovídá o tom, že se budou tvůrci snažit vytvořit něco další a rejžovat penízky dál. Byla by to podle mě ale veliká chyba, protože upřímně opravdu netuším, na čem by dál chtěli stavět příběh. Stal by se z toho nevyčnívající tuctový horor plný předvídatelných lekaček. A takových je už přemnoho. Není třeba točit dál. No a velké plus dávám a hlavního hrdinu. Podle mě pro dámy velice přitažlivého - skvělý výběr.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Já nemám slov prostě. Je pravdou, že tenhle film vyvolává ne jednu emoci. Smích - to když vidíte, jak si žraloci lítají vesele vzduchem a koušou do všeho, co jim přijde pod čumák. Údiv - to když vidíte opět ty lítací žraloky a říkáte si "proboha, proč tohle někdo točí a kde bere ty nápady?". Opět úsměv - to když člověk vidí tu "náááádhernou" grafiku, která je třešničkou na dortu tohodle filmu... Nu, nedokázala jsem to dokoukat, opravdu jsem na to neměla.