Pestrobarvec petrklíčový (2014)

Hodně zajímavý zážitek z tohoto uměleckého díla. Určitě se podívám znovu, i když budu potřebovat najít trochu nějaké vysvětlení je spoustě věcí.

Černobyl (2014) (TV film)

Tenhle film je totální ztrátou času. V hlavní dějové linii se scénář pokouší o napínavé romantické drama, které já tedy hodnotím jako naprosto nereálné a postavy za dost podivné. A mě osobně hlavní ženská postava je silně nesympatická. Lidi se zde chovají opět hloupě, režisér se za pomoci scén a hudby snaží navodit napětí a vyvolat emoce z celého děje, ale u mě se mu to prostě nepovedlo. Spíš jsem spoustu času jen kroutila hlavou, proč na tu blbost vůbec koukám. Nemůžu si pomoct, ale mě prostě tenhle naivní románek s pozadím Černobylské katastrofy vůbec nechytl za srdce.

Vivárium (2019)

Celkem napínavý psycho snímek, který by si po tom hodinovém napínání zasloužil nějaké to vysvětlení, které se bohužel nedočkáme. To bohužel snižuje celkově dobře načatý dojem z filmu.

The Boy (2016)

Celkem povedený námět, nicméně nedotažený do konce. Konec může být jak chce překvapivý, ale když neobjasní tunu otázek, které se za celý film nakupily, tak není až tak uspokojivý.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Jediné, co na tomto filmu lze ocenit (alespoň z mého pohledu, kdy jsem vyrostla na stejnomenném seriálu) je ta nostalgie. Ale... Děj se rozjíždí pořádně až po 2/3 filmu, což člověka do té doby prostě unudí. Samotný souboj se zlem je pak rychle přeskočený a odbitý. Pokud očekáváte, že hlavním segmentem, na který se film bude obracet jsou právě lidé jako já - ti, co znají seriál - tak vás vyvedu z omylu... Protože až na některé prvky, které jsou stejné jako v seriálu (leč musím zmínit, že na klasickou hudbu si také počkáte a budete se divit, jak krátce vám ji naservírují) na vás nečeká nic extra. Film je myšlený spíš pro děti a puberťáky, kteří ocení (pro mě trapný) humor, kterým se snaží film udělat zajímavý a rozbít nudu.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Pokud by si člověk odmyslel hlavní představidelku bez plastik, tak by se u mě film vyšplhal mnohem výše. Obecně vzato mi nakonec vadilo i to, že Bridget zhubla. Ona byla krásná vždy, ale více mě bavila jako ta oplácanější ženská. To bylo to kouzlo, které mě hodně oslnilo na předchozích dílech. Ta obyčejnost Bridget. To, že se v ní ženy mohly více shlédnout. Protože v typických romantických filmech/komediích prostě vystupují hlavní hrdinky sexy kosti, které prostě nemají tolika mé emaptie, jako si získala právě Bridget. Nicméně dějově je to příběh pěkný, navazující na předchozí díly, ale už nemá to, co předchozí díly. Každopádně je to moje srdcovka a tak hold musím dát hvězdu navíc.

Co děláme v temnotách (2014)

Geniální nápad na odlehčené vampíří téma, které nemá sice nějakou zásadní a promyšlenou hlavní zápletku, ale o to víc je to film nenáročný a na pohodu. Smíchy se asi každý nepotrhá, ale úsměv na tváři určitě vykouzlí. Oceňuji propojení s reálně známými upírskými postavami a jejich životy. Pro někoho to prostě na 5 hvězd není, já bych také asi ocenila na 4 spíše, ale ten nápad a ta pohoda, která na mě i přes stříkající krev z celého filmu dýchá, mě nutí ohodnotit plným počtem.

Horor v Amityville (1979)

Upřímně mám raději vždy originální snímky oproti remaku. Nicméně tady musím vyzdvihnout 3:15 zemřeš, který je dle mého názoru o mnoho lepší. Určitě má ale i tento film svoje kouzlo a je zajímavé srovnávat tyto dva filmy. V některých chvílích se od sebe značně odlišují pojetím onoho záhadného sklepa či chováním hlavního hrdiny, jinde jsou si zcela podobné. Film neurazí, ale asi ani moc nezaujme. Je pravdou, že je naopak oproti již zmíněnému remaku, víc na divákovi, aby použil svoji fantazii a domyslel si, co se skrývá ve tmách. Pro mě jsou však děsivější postavy přenesené na plátno ve filmu 3:15 zemřeš, a proto je to pro mě víc strašidelnější, tudíž víc hororové, a to já požaduji od hororu jako každý jiný.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

I přes můj počáteční odmítavý postoj zhlédnout tenhle film, jsem se do něj nechala "ukecat". A nelituji. Emoce ve mně jenom vřely. Moc pěkně natočené a tedy opravdu i skvěle zahrané. Krásný příklad toho, že herec nemusí mít dlouhé proslovy ve filmu a hraje tělem.

Paranoia (2007)

Děj docela zdlouhavý, nicméně se mi líbí konec.