Silnice (1954)

jednoznacne jeho najlepsi film.

Až vyjde měsíc (2012)

Dufam ze toto nie je vrchol jeho kariery ale ak aj ano, stale to je genialny film od jedneho z najgenialnejsich indie reziserov sucasnosti.

Život pod vodou (2004)

Sice najslabsi Anderson, ale napriek tomu stale skvely a bilionkrat zaujimavejsi nez vsetky exkrementy stiller-tatum-kutcher typu za poslednych desat rokov.

Vlk z Wall Street (2013)

I like whatever will piss off the church. Go work to your McDonalds. Najkomplexnejsi a najstrhujucejsi pribeh tohto roku. Nanestastie prichadza ale este o takych 10 rokov dopredu. Konzervativnejsi a vsetkovedkovia, ktori potrebuju nadavat na kazdy kvalitny film a obdivovat hemsworthove bradavky go suck my dick.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Zatial co prvy film sa ukazoval ako uplny teenagersky blud typu twilight a co., toto vynika skoro vo vsetkom okrem zaostavania kvality. Rovnako ako hovoria kritici Gravity, ze sa nepridrza fyzikalnych zakonov, tu budu tvrdit ze to je vyplod chorej komunistickej mysle a klisoidna nadielka humusu. Som presvedceny o tom, ze ti isti ludia boli na avengeroch a thorovi minimalne trikrat a pokazdy krat po navsteve v pracovni, v cistom spodnom. Minimalne zazivali vyvrcholenia pri hurt lockerovi a inych pseudofilmoch. Druha polovica si tak ci tak nezasluzi take male hodnotenie, lebo potom by sa mali ostatne filmy, ktori pani hodnotili, dostat hlboko do minusu. Tento film ale naopak, zda sa, je akoby nahoda z nebies z najcudnejsieho studia vobec, ktori nam darovali sumrak a lord of war a 50/50 {vysv. pre vyssie nich, tie filmy nejdu dohromady}. Ano ano, miestami to je trosku otravne, ale vacsinu casu je to skvela nadielka scenaristickeho neba, napatia a dost vela vybusnej alegorie. Obrovsky skok dopredu oproti predchadzajucemu spaku od Garyho. Thor vedla tohto vyzera ako satiricky exkrement vo fotoalbume sira Disneyho.

Následky lásky (2004)

Jednoducho nádhera. Návrat k časom slávnym, ked ešte Tarkovskij a Godard tvorili krásne veci.

Nejvyšší nabídka (2013)

Prekvapenie roka, by som povedal. Talianska kinematografia sa začína oživovať z dlhého EFSF spánku. Vdaka tiež Sorrentimu.

Zmizení (2013)

Rozhodne som také niečo neočakával, ale úprimne váham, či je toto alebo mexický počin ten snímok roka. Má to taký ťažký pocit a tému, že dokonca prekonáva v epickosti a váhe aj tohtoročný Pines a minuloročný Zero Dark Thirty. Potrebujem ešte jedno zhliadnutie, potom možno budem vedieť. Rozhodný nominant na najlepší soundtrack, strih a réžiu.