Ničitel Conan (1984)

Už to není Barbar Conan, je to Conan Ničitel a pro mě film oproti prvnímu dílu trochu ztratil na kvalitě. Hudba je stále výborná, Arnoldovi Conan sedne jako ulitý, atmosféra je slušná, ale už to nějak není ono. To brutální kouzlo jedničky je prostě pryč..

Komando (1985)

Kdo z nás tenhle film jako malej kluk nezbožňoval? Já osobně jsem tenkrát Komando vnímal jako definici akčního filmu.

Total Recall (1990)

Povedená adaptace s čitelným rukopisem Paula Verhoevena. Atmosféra na Marsu je správně dekadentní a hi-tech zároveň, skvělé triky a slušně hrající Arnold dělá z filmu klasické sci-fi 90. let a jedno z nejlepších zpracování Dickovy novely.

Johnny English (2003)

Povedená britská variace na Jamese Bonda pobaví, ale na konci zůstane trochu hořká pachuť, že to mohlo být ještě o něco lepší.

Prázdniny pana Beana (2007)

Mr. Bean neměl nikdy vkročit na pole celovečerního snímku. Ta brilantní vypointovaná údernost jeho krátkých příhod je pryč a ačkoli se Rowan Atkinson snaží, hodinu a půl dlouhý film to prostě neutáhne.

Caddyshack (1980)

Ten sysel je prostě boží!

Kmotr (1972)

Můžu tuto klasiku, která v podstatě definuje žánr, ohodnotit jinak? Nemůžu.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Kreslený Asterix (ať už na papíře, nebo ve snímcích filmu) je téměř vždy sázkou na jistotu. Skvělá zábava pro děti i jejich rodiče. Přál bych si hodnotit dvanácti hvězdičkami, za každý úkol jednu.

Pelíšky (1999)

Nemá cenu komentovat, protože jsme všichni Pelíšky viděli a všichni víme, jak je to skvělý film.

Requiem za sen (2000)

Requiem za sen se mě opravdu hodně dotkl a ještě dva dny jsem měl potom depresi. Takhle sugestivně zpracované ztvárnění lidských osudů pomalu se propadajících čím dál hlouběji do spárů drog se jen tak nevidí a já nemůžu jinak než *****