Zelená míle (1999)

Strašně jsem se na konci snažil, aby nikdo nepoznal, že mám na krajíčku. Skvělá atmosféra, herci, vynikající kamera! Víc netřeba dodávat.

Expres foto (2002)

Byť bych nikdy nečekal, že to řeknu, ale Robinu Williamsovi temné role opravdu sednou.

Blade: Trinity (2004)

Ježiš, Drakula v rozhalence a s korálovým náhrdelníkem?

Avatar (2009)

Příběh není z nejoriginálnějších a spoustu věcí už jsem někde předtím viděl, ale co? Ani minutu jsem se nenudil, emocí to ze mě vyždímalo až až a o vizuálním zpracování se zmiňovat ani nebudu, protože je naprosto dokonalé a konkurence prakticky neexistuje.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Silně ulítlý film, který mě na několika místech upřímně pobavil, ale ve finále vlastně zklamal. Asi jsem čekal něco víc, než jen směsici více či méně vtipných scén, které jsou ovšem poslepovány dost chatrným scénářem. Herecké výkony jsou výborné, Clooney ve fázi s dlouhými vlasy mě úplně rozmetal, ale výraznější dějová linka prostě chybí, což je škoda. Takhle je to za ***, ale scéna na rozcestí s dvěma arabsky psanými cedulemi je geniální.

Souboj Titánů (2010)

Nevadilo by mi, že se snímek snaží jít jinou cestou než původní film, ale všechno je tak napůl. Oproti originálu přibylo několik nových (a zbytečných) postav, akční scény jsou chaoticky sestříhané, Perseova motivace k záchraně Andromedy tady v podstatě neexistuje a celá výprava pak pozbývá smyslu. Tohle všechno by se ale dalo překousnout jako zběsilá videoklipová akční jízda. Co mě ale vážně naštvalo byl záběr na Persea uhánějícího po pláži na Pegasovi při západu slunce. Jak z nějakýho německýho fantasy.