Gamer (2009)

Nebýt toho epileptika za kamerou, tak se na to dalo i dívat.

Zombieland (2009)

Musím říct, že takhle už jsem se dlouho nebavil. Je to vtipný, hrdinové jsou naprostí sympaťáci a Woody by strčil Ramba v klidu do kapsy. Rule #32 -Enjoy the Little Things

Veřejní nepřátelé (2009)

Musím říct, že jsem se nenudil, ale něco tomu prostě chybělo. Navíc ta digitální kamera je mor a občas jsem měl pocit, že sleduju záběry z "film o filmu" a ne hotovou věc. Hlavně při přestřelce v tom lesíku to bilo nehorázně do očí. Na rozdíl od Heatu mě bylo úplně jedno jak dopadnou hlavní postavy. Co se týče těch vedlejších, tak mě utkvěl v paměti jedině Jason Clarke z Brotherhoodu a pak ještě ten sympaťák, co upravil coltem fasádu Dillingerovi, jinak nikdo.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Hodně dobrý seriál. Nicméně pokud chcete "realitu", tak doporučuju spíš The Wire. Má sice o dost pomalejší tempo, ale o to větší dopad.

Čch' pi (2008)

Tak nevím, ale styl Johna Woo mě prostě nesedí. Sice tu nelítají lidi zavěšení na laně a nekopou nohama ve vzduchu, ale místo toho jsou tu hrdinní generálové, samozřejmě "ti dobří", kteří posekají skoro celou nepřátelskou armádu zatímco obyčejní vojáci na to koukají jak v kině. Korunu tomu nasadil jeden generál, který to dostal šípem do srdce. Chlapec se nám oklepal, zapomněl krvácet a vesele rubal dál. Nakonec mu dal doktor nějakou mastičku a voalá rána je vyléčena. Chápu, že to je Woova stylizace, ale co je moc, to je moc. Vypadá to hezky, krajina je pěkná, ale bitvy postrádají náboj a postavy jsou tu jak figurky bez života. Jestli je tohle "monumentální bomba" jak tu někdo píše, tak já jsem čínský bůh srandy. Nesrovnatelně lepší davové scény natočil Bondarčuk ve filmu Waterloo.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Shaun of the Dead mezi upíry se nekoná, i když se to nese v podobném duchu. Slabší tři hvězdy.

Fanoušci (2009)

"Hmm. Yoda says going up you are." Příjemná oddychovka a Kristen to prostě sekne.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Takhle dokonale zpracovaný seriál jsem už dlouho neviděl. Má sice pomalejší tempo, ale při jeho sledování máte pocit, že tohle je realita nebo se to k ní aspoň nejvíc blíží. Nekoukám CSI a podobné seriály, takže nemůžu srovnávat, ale The Wire má hloubku a i po několikátém zhlédnutí tam pokaždé najdu něco nového. Pro mě nejlepší seriál jaký byl kdy natočen.

Roughnecks: The Starship Troopers Chronicles (1999) (seriál)

Vesměs jsou tu kladné recenze, tak je čas i na nějakou tu kritiku. Byl jsem docela zvědavý co se z tohoto počinu vyklube. Předesílám, že jsem viděl pouze "The Pluto Campaign", ale i to mě stačilo. Seriál se sice víc drží knižní předlohy co se týče výzbroje, ale to je asi tak všechno co má s knížkou společného. Děj se v podstatě omezuje na kosení brouků všech druhů. Ze začátku to je zábava, ale časem to začíná nudit. Postrádá to napětí a navíc o jednotlivé vojáky se vůbec nemá cenu strachovat. Ne kvůli kvalitě a odolnosti výstroje, ale protože tady se prostě neumírá. Příkladem je neozbrojený voják, který válí sudy mezi dvěma brouky, kteří nejsou stavu ho zabít. Proti počítačové animaci nic nemám, vzhledem k datu vzniku, ale kreslená varianta by možná byla lepší volbou. Každopádně je tenhle seriál daleko lepší než oba hrané filmy, které nasledovaly po Hvězdné pěchotě.

Ashes to Ashes (2008) (seriál)

Na jednu stranu dobře odvedená kriminálka, ale už to zdaleka nemá tu atmosféru jako Life on Mars. Navíc hlavní hrdinka Alex mě neskutečně lezla na nervy a nebýt Gena Hunta, tak to snad ani nedokoukám do konce. Jinak všechno podstatné už tu napsal jirkanov77.