127 hodin (2010)

Velmi povedený přechod od "fríírajdovéé" odpočinkovky po psychologický thriller. Levné (leč dobře vypadající), úderné, bez zbytečně protahované stopáže. 127 hodin určitě "Milionáře z chtrče" do země nezašlape, ale funguje výborně.

Černá labuť (2010)

Námět tedy není úplně můj šálek kávy, ale precizní režie se Arofonskému upřít nedá.

Red (2010)

Chápu že to byla nadsázka, ale mě tohle moc nezaujalo. 50%.

Králova řeč (2010)

Ze začátku je to sucharský, nudný film. Konec je ale velmi silný, dojemný a svým způsobem i napínavý. Herecký koncert nepředvedl jen oceněný Colin Firth, ale i Geoffrey Rush.

Nevěrná (2002)

Takhle to dopadá, když se vydáženská na vydupky.

Machři (2010)

Silnější tři hvězdy pro odpočinkovou "Sandlerovku" která si bere na paškál změnu hodnot u nynější dospívající generace. Zatímco v "osmdesátých" se rodiny s dětmi družily u ohně, opékali buřty a hráli na kytaru, dnes je každý zalezlý na sociální síťi nebo u PS3 a řeší jak velká by měla být příští placatá televize. Jo dnešní doba je prostě taková.

Odpor (2008)

Pro většinu asi né zrovna zajímavé téma - boj Běloruských partyzánů nezní zrovna bombasticky. Ale v mých očích se tento film vedle těch Ryanů a jiných slavnějších válečných "kolegů" rozhodně neztrácí.

Kajínek (2010)

Hromada Hollywoodského balastu, minimum faktů které pravděpodobně očekávala většina diváků.