Síla lásky (2009)

Poteciálně zajímavé téma ohledně vzniku "darwinovy evoluční teorie" zazdilo trápení celé rodiny nad úmrtím dcery. Chápu že to mělo zásadní vliv na vydání Darwinovy knihy, ale čekal jsem od filmu něco trochu jiného.

Seriózní muž (2009)

Možná dobrý film, ale hrozně nezáživné téma.

Zázraky života (2010) (seriál)

Nejvíce mě pobavila věta čerstvého tatínka, která pravila něco ve smyslu: "Haló paní doktorko, a bude normální (dívajíc se na svého právě narozeného syna), vždyť víte, je přeci ze zkumavky"... Zhruba na takové intelektuální úrovni probíhal celý "pilot".

Lítám v tom (2009)

Vcelku zajímavý příběh ze života. Celkově líbilo.

Ctihodný občan (2009)

Z pohledu realizmu to byla blbina jako kráva, ale uznejme že zábavná blbina. Slabší ctyři.

Hlídač č. 47 (2008)

Mimořádně depresivní příběh se skvělým Karlem Rodenem. Film jako celek už se mě subjektivně tak nelíbil. To ale neznamená, že by měl nějakou výraznou slabinu. 70%.

Holky jsou fajn, ale pes je pes (2007)

Věřím že se tvůrci pitomoučkých komedií snaží vymýšlet všemožně originální náměty a příběhy. Ale tohle bylo zkrátka moc, tak stupidní náplň filmu se jen tak nevidí. To ovšem neznamená, že se "pasivní" publikum nepobaví.

Avatar (2009)

Pokud máte zájem vidět technickou revoluci v kinematografii, zajděte si na Avatara. Pokud od toho čekáte nějaký převratný a originální obsah, nejspíše budete lehce zklamáni. Tohle je prostě jednoznačně o technice. A pokud bude vaše první promítání Avatara probíhat v osm vecěr na Nově, nebude vám ten film připadat vlastně nejak vyjíměčný. Aby, vyjíměčný byl, chce to jít na 3D do kina. 3D zážitek je určitě za pět, film jako takový za čisté ctyři.

Pevné pouto (2009)

Drama jak řemen. Vynikající vizuální zpracování metaforických pasáží, parádní herecké výkony. Jsem rád že Peter Jackson netočí pouze Hobity a splattery s tunami ředěného kečupu. Jediné co bylo u "Pevného pouta" poněkud lacinné, byl samotný konec. Takhle jen 90%.