JCVD (2008)

Jean-Claude vždycky patřil a patřit bude mezi moje dětské hrdiny. Proto sem si nemohl nechat ujít tenhle částečně životopisný film. I když kdo by věřil Van Dammeovi, že by hrál zadarmo ve velkém studiové filmu že? Ale musím říct, že i když sem o tomhle filmu slyšel všelicos tak sem nečekal, že po všech těch filmech různé úrovně se JCVD ukáže jako velice schopný herec. Hraje tady opravdu výborně a ten dlouhý monolog na kameru je doslova životní zpovědí. Líbilo se mi i realistický pohled na život, a i když si v závěru tvůrci neodpustili krátký akční výstup "Svalů z bruselu", hned ji sehrají znovu v reálném duchu. Krása. Zajímalo by mě, která hvězda 80. let se po Mickey Rourkeovi a Jean-Claude Van Dammeovi zúrokuje svůj život ve filmu a předvede nám takový strhující herecký projev jako tito dva pánové. Že by Steven přece jen zkrátil skalp???

7EDEM s r. o. (2001) (pořad)

Výborný pořad s vynikající Elenou Vacvalovou. Jednotlivé díly jsou sice kolísavé, kvůli tématům a výběru hostů, ale celkově je to jeden z nejlepších televizních pořadů co znám. Nejraději mám když se v sestavě vyskytují Milan Lasica, Milan Markovič, Marián Geišberg a Stano Dančiak. Tihle pánové opravdu umí vypálit parádní hlášku.

Dožeň, co se dá! (1999)

Jednoduchá a miloučká komedie s roztomile zmateným Brendanem Fraserem

Trosečník (2000)

Ani vynikající Tom Hanks nedokáže vyhnat celkové hodnocení na maximu. V několika momentech je film hoodně utahaný a zachraňuje ho právě excelentní Hanks, který se do role trosečníka opravdu vžil a dal jeho postavě neskutečnou hloubku. Nebojím se přiznat, že při jeho řevu: "Wilsoneeee!!!" sem měl slzu na krajíčku.

Beowulf (2007)

Na pohádku příliš drsné a dospělé a na seriózní film to vypadá píliš pohádkově. Navíc celkově mi ten film přišel tak nějak bez příběhu a výrazných postav. Myslím že to mohlo být lepší. Sice se na to dá koukat i opakovaně, ale je to celé nějak bez efektu. Robertu Zemeckisovi se nedá upřít snaha hledat nové cesty k filmování příběhů, ale prozatím nenarazil ani na silný příběh ani na odpovídající zobrazení, protože i když jsou technické možnosti nekonečné, nedokázali dodnes Zemeckisovi digitální hrdinové nahradit emoce a charisma svých lidských představitelů. Tady hold furt vede Pixar. Ale vzhledem k Zemeckisovi, jeho umění a talentu mu fandím ať to jednou dokáže

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Film se mi moc líbil a i ty nudnější pasáže dokázala překonat krásná 3Danimace, která byla opravdu nádherná. Vivat Galaxar

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Hodně zvláštní a hodně depresivní pohádka. Osobně dávám raději přednost podobně laděnému Nebojsovi, u kterého se dá i zasmát. A i když se tu pánové Labuda a Zedníček snaží trochu zjemnit atmosféru tak Vetchý a to jeho věčné krutibrko je srandovnější. Ale plus dávám za tu děsivou scénu z parku zkamenělých. Ten pohled do těch živých očí mě několik nocí strašil ve snech