Dívka na koštěti (1971)

Petra Černocká v nejlepších letech. Celá tato pohádková komedie má vtip a kvalitní herecké obsazení. Navíc Černocká za mlada je fakt kost (btw i v současnosti vypadá dobře). Nejvtipnější je šílená Helena Růžičková. Verdikt: 5* a 85 %.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Herecký koncert Russella Crowe(a) a Al Pacina. Hlavně je to ale dobře napsané a zrežírované. Je to sice dost dlouhý film, ale stojí za to vidět ho. Verdikt: 5* a 80 %.

Duch (1990)

Neskonalá romantika, výborný Swayze a hlavně Whoopi Goldberg - Skvěle Whoopi! S filmem je neodmyslitelně spojena skladba Unchained Melody. Verdikt: 5* a 85 %.

Tváří v tvář (1997)

Asi snad nejlepší Cage(ův) film. Hraje v něm výborně a stejně tak i Travolta. Navíc mají oba dvojnásobek hereckých příležitostí, jelikož si zde vymění tváře. Perfecto! Verdikt: 4* a 80 %.

Základní instinkt (1992)

Kultovní erotický film, ve kterém hraje Sharon Stone svou životní roli. Je to dokonale napsané a má to i zajímavou hudbu. Příjemně mysteriózní a napínavé. Kvalitní filmek. Verdikt: 5* a 85 %.

Odplata (1999)

Celkem silný kafe o únosu dětí a následném stanovování si podmínek a vydírání. Kvalita. Verdikt: 4* a 80 %.

Volný pád (1993)

Výborný Michael Douglas a dobrý Robert Duvall. Tenhle film je fakt něco, to co Douglas předvádí nemá prostě chybu. Všem vřele doporučuji. Verdikt: 5* a 90 %. PS. Nejlepší je, že Michael Douglas byl podle mě jasně v právu a já byl na jeho straně. Přesně tam popisují, jací lidi opravdu jsou a proto je hlavní hrdina tak vytočený, oprávněně. Jdi do nich Michaele!

Duna (1984)

Planeta Arakis a tajemné koření... Film vcelku dobrý. Verdikt: 3 1/2* a 75 %.

Batman (1989)

Dnes již klasika se skvělým Jack(em) Nicholson(em) v roli Jokera a Kim Basinger, coby první "bat girl". Verdikt: 4* a 80 %.

Batman se vrací (1992)

Burtonovy veze Batmana mě vždy bavily. Batman a Batman se vrací s Michaelem Keatonem jsou dnes prostě klasikou. Michelle Pfeiffer, Danny DeVito a Christopher Walken nemají chybu. Minimálně stejně tak dobré jako první film. Verdikt: 4* a 80 %. PS. Batman a Robin a Batman navždy byly oproti Burtonovým filmům sra.ky. Batmanovský mýtus se po delší době podařilo vzkřísit až Chrisi Nolanovi.