V kůži Johna Malkoviche (1999)

Už jen ten název Vás vybízí, aby jste se na to koukli. Zajímavý nápad resp. námět pro film. Verdikt: 3* a 70 %.

Souboj Titánů (1981)

Stará klasika, které nová cover verze nesahá ani po kotníky. Tenhle film mám doma na kazetě a pouštěl jsem si jej víc než jedenkrát :-) Hary Hamlin, coby Perseus byl zvolen do této role dobře, opravdovým bonusem je zde ale Laurence Olivier, coby Zeus. Verdikt: 4* a 80 %.

Krotitelé duchů (1984)

Film, který proslavila hlavně stejnojmenná filmová píseň. Na svou dobu to bylo hodně dobré, ale dnes už je to jen vtipné, protože efekty to rozhodně nezaujme. V rámci svého žánru, tím myslím duchařiny, prostě klasika. Verdikt: 3 1/2* a 75 %.

Pravdivé lži (1994)

Tohle je aspoň vtipná akčňárna s Arnie(m) a Jamie Lee Curtis v hlavní roli. Nejlepší scéna je, jak Jamie dělá vlastnímu manželovi striptýz aniž o tom ví. Fakt vtipné :D Verdikt: 3 1/2* a 75 %.

Tmavomodrý svět (2001)

Milostný trojúhelník, něco jako Pearl Harbor, jen ne tak honosné. Nějak moc mě to nenadchlo. Verdikt: 3* a 80 %.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Jo, celkem slušnej western. Líbilo se mi to, ale není za úplně nejvíc něco extra. Verdikt: 3 1/2* a 75 %.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Líbil se mi hlavně styl této fantasy a bojové scény. Taky samozřejmě příběh a mytologie. Hodně dobré. Verdikt: 4* a 80 %.

Vyjednavač (1998)

Výborné herecké výkony v podání Kevin(a) Spacey(ho) a Samuel(a) L. Jackson(a). Verdikt: 4* a 80 %.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Velká slaďárna, ale dobře napsané i zahrané. Hlavně díky sympaťákovi Kevinovi, Morgan(u) Freeman(ovi) a samozřejmě Alan(u) Rickman(ovi). Legendární je song k filmu od Bryan(a) Adams(e) s názvem "Everything I Do I Do It For You". Verdikt: 5* a 85 %. PS. Všechna další budoucí zpracování jsou úplně jinak pojatá a nelze je s tímto snímkem moc srovnávat, proto lze tento považovat za nejvíc hollywoodský a svým způsobem nejvíc povedený.