Ztracený svět: Jurský park (1997)

I když druhý Jurský park byl v režii legendárního a zkušeného Stevena Spielberga, tak říkám, že ve mně žádnou hlubší stopu nezanechává. Nevím, jestli to je tím, že jsem ho neviděl v kině a navíc ve stejném věku jak původní Jurský park, ale film postrádá jak originalitu tak hustou atmosféru a konzistenci prvního děje. Ještě, že aspoň ten Jeff Goldblum tu je k něčemu a dává tak nějaký důvod na film koukat. Laura Dern a Sam Neil mi tu docela chybí. Konec filmu s tyranosaurem ve městě už je absurdní a působí jako pěst na oko. Kazí tak celkový dojem z filmu. Skoro se mi chce říct, že na film je škoda koukat. Verdikt: 2 a 1/2*- 3* a 60-70 %.

Jurský park (1993)

Když jsem byl jako malý v 93. roce na filmu v kině udělal na mě tehdy veliký dojem, který zanechal vzpomínky do současnosti. Kromě (na tehdejší dobu) úžasného vizuálního zpracování zaujme film hlavně svou atmosférou, sympatickým hereckým obsazením i kvalitní filmovou hudbou. Nemohu bohužel srovnávat s knihou, ale film je natočený dost dobře a za vizuální efekty se nemusí ani dnes nikdo stydět. Verdikt: 5* a 85 %.

Divergence (2014)

Na film jsem se díval se zájmem a jeho délka pro mne nebyla žádnou překážkou. Sci-fi žánr je mým oblíbeným a vždy mě baví sledovat nové náměty, představy budoucího, či postapokalyptického světa či společnosti. I když jsem nebyl z filmu nijak zklamaný a doporučuji jej ke shlédnutí, nemohu tvrdit, že by s postupem času nijak nezapadl mezi ostatní filmy a zůstal něčím vynikat. Možná za nějakou delší dobu uvidím-li jej znovu, můj komentář doplním, či poupravím. Verdikt: 3* a 70 %.

Tankový prapor (1991)

Legendární film, nebo spíš legendární herecký výkon Romana Skamene. Tato satira mohla být natočena jedině po Sametové revoluci, toto natáčet by naši soudruzi jistě nepovolili. Hořko-sladký příběh, jehož ve skutečnosti smutnou atmosféru podtrhuje i patřičná hudba. Film netřeba vidět vícekrát - stačí jednou a po delší době si ho připomenout. Verdikt: člověk se na film dívá tak, že se pousmívá, ale neví, zda by spíš neměl smutnit. S přibývajícím věkem vidím film jinýma očima. 3* a 70 %.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Legendární seriál s Jane Seymour v hlavní roli. Také jsem jej sledoval ale nechytil mne natolik, abych musel vidět každý díl. Nakonec jsem jej ani nedokoukal. Verdikt: 3* a 60 %.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Legendární seriál našeho mládí, který okupoval české obrazovky v 90. letech 20. století. Zaměřen na cílovou skupinu teenagerů působí dnes s odstupem času velmi úsměvně. Verdikt: 3* a 50-60 %.

Na život a na smrt (2013)

Nic až zas tak extra to není. Jen další válečný americký film, kde aspoň Američané dostanou pořádně "na prdel". Možná je ale natočený a napsaný než většina průměrných amerických vojenských filmů. Verdikt: 2 a 1/2 - 3* a 60-70 %.

Jen pro tvé oči (1981)

Standardní herecký výkon modrookého sira Rogera Moore(a) - nic moc. Děj nemastný a neslaný, místy velmi přehnaný až směšný. Ano, i bondovky v podání Pierce Brosnana byly místy velmi nereálné až směšné, ale i přesto jsem hlavního představitele obdivoval (jemu nechyběl patřičný šarm (který u Rogera nějak postrádám) a celé to mělo prostě ten správný vtip). Zde to říci nemohu. Verdikt: 3* a 70 %.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hodně kvalitní dobrodružný a akční film. Jennifer Lawrence nás oslňuje nejen svou spanilou krásou ale i hereckým umem. Její hlavní herecký partner Josh Hutcherson zde stojí trochu ve stínu, ale, myslím, nehraje špatně. Dále zde zaujme svým umem Elizabeth Banks, Stanley Tucci, Woody Harrelson i Donald Sutherland, coby hlavní záporák a Philip Seymour Hoffman. Film má pozoruhodnou kostýmovou výpravu. Verdikt: 4* a 80 %.

Svět podle Lelanda (2003)

S kriminálkou toho film moc společného nemá. Drama to zas také takové není, spíše se jedná o v závěru velmi smutný snímek, který je ale přesto dobře natočený a zaslouží si Vaši pozornost. Celkově se jedná spíše o psychologický film, který nás vede k určitému zamyšlení. Ryan Gosling hraje svou roli dost dobře a nemám mu co vytknout. Don Cheadle, Jena Malone a Kevin Spacey jsou dobří též. Verdikt: 4* a 80 %.