Anna Karenina (2012)

slabe 4, zaujimave polodivadelne spracovanie.

Méďa 2 (2015)

O niečo lepšie ako jednotka, ale stale pičovina.

Kmen (2014)

velmi posobive a zaroven roztahane, verbal by pocital diery v omietke

Mapy ke hvězdám (2014)

Cronenberg si vyrazne vylepsil karmu, po tej žalostnej sračke menom Cosmopolis, stale to ale nie je to, na čo som roky u neho zvyknuty. K tomuto filmu som pristupoval s obavou, ci po tom megashite Cosmopolis nanastupil Cronenberg na cestu, z ktorej "niet navratu". Maps to the stars ma trochu upokojili, Cronenberg ale ma na viac, snad nabuduce.

Cosmopolis (2012)

niečo sa asi deje, ked aj inak takmer bezchybny Cronenberg dokaze natočit taky bezpointovy blabol. urputne som čakal aspoň na zapletku, nič neprišlo, koniec prišiel az o velmi dlhy cas, a ja som len pičoval a pičoval a pičujem dodnes.

Inherent Vice (2014)

Keby to netocil moj milacik PTA, tak by som to asi nedopozeral. Svetlych momentov tam sice niekolko bolo, ale ako celok to stalo za hovno. PTA by sa mal vratit k natacaniu "realnych" filmov a neotravovat publikum zbytocnymi pseudointelektualnymi nezmyslami. Mam chut škrtat v zozname mojich top 10 režiserov,

Patrola (2012)

to je presne ten film kedy sa mi je tazko rozhodnut medzi 3 a 4, vdaka zaveru nakoniec volim 4, ale nie je to žiadna velka slava. treba uznat netypicke spracovanie žanru, nadpriemernost dialogov a vykony hnedych hercov.