Mulosz

bordelpapá z trafiky

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 21.9.2018  16:43

Čím jiným přesvědčivěji ukázat, jak nebezpečné je hrát na strunu nacionalismu (ač je to hrdě a velmi zavádějícím způsobem nazýváno "Pochod nezávislosti") a jaká nálada se pak šíří společností, než autentickými záběry zmíněné akce, na které je zcela elegantní formou navázán příběh hlavních hrdinů. Ti nejsou typickými sociálními případy, mají v podstatě jen jedno (přirozené) přání - mít kde spát. Jinak nikam nechodí s nataženou dlaní, nikoho citově nevydírají. Jde o něco, co se u sociálně laděných filmů jen tak nevidí, a Andrzej Jakimowski dokázal obě roviny propojit tak geniálně, že se tomu snad ani nechce věřit. Nelze pominout nádhernou formální stránku - kameru a hudbu, která dává celému filmu ještě silnější atmosféru. Po třetím zhlédnutí filmu neměním názor a dojem, který na mě film udělal hned napoprvé.

• 4.8.2018  13:11
    Pappa pia! (2017)

Doteď přesně nevím, zda jsem viděl něco geniálního anebo naopak naprosto příšerného. "Přehorlivý muzikálový superkýč na vlnách Dunaje a rockové nostalgie, za miliardu forintů (pozn. v přepočtu cca 80 mil. Kč) z Maďarského filmového fondu." (Jaromír Blažejovský, Cinepur č. 115, s. 19). Hodnocení zřejmě stojí a padá s tím, nakolik má divák za to, zda a jak moc je ten film myšlen vážně. Přikláním se k tomu, že ani trochu, a výborně jsem se bavil. Hranice mezi 5* a odpadem bývá někdy velmi tenká.

• 25.7.2018  17:07

Zameťte, pokliďte, tohle je spolehlivě největší žumpa této dekády. Může mi někdo sakra vysvětlit, do čeho jdou peníze daňových poplatníků? Výroba filmu byla totiž podpořena Státním fondem kinematografie. To je na defenestraci. Dementní, slaboduché, filmařsky všechno špatně. Karikatury, pitvoření, nedůstojnost. Bylo to k nevydržení, bylo mi stydno. Utrpení svatého Šebestiána a k tomu mi během sledování vyskákal ekzém. Marně jsem hledal jakékoliv hodnocení ještě níže, než je v té roletce odpad.

• 18.7.2018  12:42

Očistná záležitost, vyplatí se vydržet.

• 21.3.2018  14:38

Takeshi zase kropí jak o život a takhle ho máme rádi. Naprostý souhlas s tou melancholií (inutihar). Vše má reálně možný mimotextový přesah. Kitano je osobnost hodná obdivu a všemožných analýz, kdy film jako takový bez exkursu mimo něj obecně nestačí pro plnohodnotnou škálu pocitů z něj.

• 21.3.2018  14:36
    Těsnota (2017)

Což o to, zde popisované okolnosti mimo text samotného filmu jsou nesmírně zajímavé, hodnotím však film jako takový (scénář, režii, formální stránku) a ptám se, kdy si taky mohu natočit své domácí video a nechat ho promítnout v Cannes?

• 21.3.2018  14:34

Zatím největší bomba celého Febiofestu 2018, těžko říct, zda lze něco takového ještě vidět:-) Pochválit lze mj. také skvělý titulkový překlad do češtiny.

• 21.3.2018  14:33

Po téměř celou dobu sledování tohoto filmu jsem si říkal, že svět o příliš nepřišel, když ztratil takových 6 debilů. Nejsem si však jist, zda takové kognitivní vnímání bylo výslovným záměrem tvůrců.

• 10.3.2018  21:06
    Nejsledovanější (2017)

Svět slaboduchých.

• 3.3.2018  17:55

Pojď mi !!! FOD 2018

• 31.12.2017  11:03

Za celou 2. sérii. Kvalitativně stejná úroveň jako první. Onen detektivní příběh vlastně není důležitý, ten tvoří jen pozadí či základ onoho tzv. buddy movie.

• 12.12.2017  09:33

Za celou 2. sérii. Ta šla kvalitativně ještě níž než ta první. Některé díly měly svou úroveň, proto celou sérii zvedly na dvě hvězdičky. Ovšem zvláště ty případy založené na tom, že se do nich jako obět či přímý aktér přimotal někdo z vyšetřovacího týmu, byly k pos*ání v kleče. Tento pokus o "Okno do dvora" v závěrečné části tomu dal korunu.

• 4.6.2017  14:22
    O chudém královstvíčku (TV film) (1979)

Totální haluz.

• 30.3.2017  22:39
    Život květin (2016)

Kterak si blbeček natočil své domácí video a někdo druhý jemu podobný ho objednal na Febiofest.

• 30.3.2017  13:15

Bylo potěšením sledovat, že Kimovi ještě neodbilo (jak v tvorbě, tak v hlavě). Po poslední příšernosti Stop! a scénáři ke stejně zhovadilému kousku Made in China by se tak mohlo zdát, i když při poslední návštěvě MFF KV v roce 2015 vypadal zcela normálně - chodil na několik filmů denně, dobře věděl, které autory si vybírá, s každým se rád vyfotil, na každého se přirozeně usmál atd. Nyní ve svém nejnovějším filmu předkládá syrovost až na dřeň - násilí v jeho dřívějších filmech bylo zabaleno do poetiky a formální vytříbenosti, zde se nic takového neděje. Možná může trochu vadit poměrně televizní vizáž celého díla, ta ale zcela s touto syrovostí koresponduje a nijak mě vlastně ani nerušila (i kdyby to neměl být záměr, ale důsledek toho, že po Stop! se prostě těžko shánějí důstojné peníze). Kim staví hrdinu a diváka před otázky, na které se těžko hledá uspokojivá odpověď, ale nesnaží se ji podsouvat prostřednictvím podprahových vsuvek, propagandy, svérázných postojů apod. Vše podává naprosto racionálně a každá scéna dává smysl. Odpověď na ty otázky nechť si najde divák sám, je-li to vůbec možné. Dále odkazuji na komentář Enšpígla, k němu snad jen dodatek - neznám korejskou náturu, projevy chování apod., ale přijde mi, že ono "přehrávání" je u nich prostě normou, jen na nás působí místy nepatřičně. Minimálně v Kimových filmech tomu tak vždy bylo.

• 28.3.2017  00:23
    Park (2016)

Velmi zdařilý obraz postolympijské apokalypsy.

• 28.3.2017  00:22

Prostitutka z přesvědčení.

• 28.3.2017  00:20
    Zuřivost (2016)

Celkem slušné nespolehlivé vyprávění. Jakkoliv lze mít k filmu spoustu výhrad, s tímto prvkem tvůrce pracoval poměrně hezky.

• 28.3.2017  00:18
    Nezákonný (2016)

Do předposlední scény a klasického rumunského novovlného ostrého střihu (doslova švihu) do tmy geniální. Ovšem ta poslední scéna naprosto bez opodstatnění, jediné motivace a logického smyslu, celý film zkundila do bahna - nemluvím sprostě, předpokládám, že tvary s tímto základem během Milošova mandátu již vstoupily do Slovníku spisovné češtiny. Připomíná mi to třeba pořady o vaření, kdy to do poslední minuty vypadá jako jídlo roku, a pak do toho dotyčná/ý navalí kýbl zeleniny a zavaří, aby tím ten zbytek nasál a nešel dát bokem. Ani jedno se prostě nedělá.

• 26.3.2017  11:48
    Psi (2016)

Perfektní eastern (nikoliv western, jak se píše v anotacích!). Korunu mu dává scéna s nohou, ve které se tvůrce i jeho hrdina s touto částí těla doslova mazlí:-)

• 10.3.2017  09:40
    Deadwood (TV seriál) (2004)

Po pěti dílech jako obdivovatel žánru konstatuji, že mě to příliš nebaví.

• 6.1.2017  19:57

Kterak zhrzená městská policajtka, kdy hlavní náplní její zodpovědné práce je rozdávání pokut za parkování, ke štěstí přišla - pro všechny děti opravdu vzor hodný následování.

• 23.12.2016  09:57

Strašná selanka, ale závěr celkem zajímavý.

• 28.11.2016  09:16
    Magické hory (TV seriál) (2009)

Tak tohle je jízda...

• 28.11.2016  09:14

Po letošním Brakfestu čerstvý bronzový medailista v soukromé kategorii nejlepší brakový film všech dob. Chlapci, díky za zážitek, včetně předtančení na úvod!:-)

• 28.11.2016  09:12

Po aktuálním zhlédnáutí na letošním Brakfestu přidávám za neopakovatelnou atmosféru do plného hodnocení. Naprosto neuvěřitelný film plný deklamace dialogů, jejichž životnost hraničí s nulou. Výskyt erotiky je s ohledem na normalizační dobu vzniku snímku opravdu abnormální, toto může sloužit jako poradoxně cenný výzkumný vzorek, i když soudruzi tvůrci své dílo takto jistě nezamýšleli.

• 13.6.2016  10:45
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Zabijte mě, ale já se u toho docela bavil...

• 13.4.2016  08:22
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Samozřejmě je to nebetyčná hovadina a víc než lokální záležitost, ale v tomto kousku mě ti borci konečně fakt bavili.

• 7.4.2016  17:46

Opět me u tohoto autora ta utahaná poetika každodennosti bůhvijak nezasáhla.

• 30.3.2016  08:17

Režie Piotr Lazarkiewicz. Tip pro administrátory, prosím, nebylo by na škodu doplnit jeho filmografii, zde na csfd čítá pouhý jeden film, zbytek zde: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=113424 .To samé u jeho ženy Magdaleny: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=116256 a syna Antoniho: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1114385 , ti toho zde mají více, ale aktualizovat je třeba. Jinak mimořádný film.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18