• Krátkometrážní

Idealny facet dla mojej dziewczyny (2009)

Celkove spise na 2 hvezdicky, ale jednu pridavam za Magdalenu Boczarskou, kterou zeru uz od Testosteronu a jeste vice v Rozyczce.

Páté roční období (2012)

Ridic slecny Daisy v polskem provedeni, navic s jako vzdy vynikajicim Marianem Dziedzielem. Nelze jinak.

Turbina (1941)

Zhlednuti tohoto filmu me utvrdilo v tom, ze veskerou jakz takz kvalitni ceskou produkci natocenou do roku 1945 jsem uz videl a i pres nejvetsi snahu se obdivovatelem tohoto obdobi nikdy nestanu.

Bala (1976) odpad!

Satjadzita Raje velmi ocenuji pro jeho rozsahlou hranou tvorbu, videl jsem temer vse. V tomto svem dokumentarnim excesu se snazi divakum priblizit pravdepodobne nejake mistni tradicni tance, titulky pro upresneni nebyly k dispozici. Nic proti kulturni osvete, ale abych se musel dlouhych 30 minut (behem zvykani kurete a la bazant doneseneho z Nemocnice Na Homolce) nepretrzite divat, jak nekolik zen s teckou na cele neustale simuluje neco mezi zachvatem padoucnice a ohanenim se po obtiznem hmyzu, to vse do hudby pripominajici souzvuk brzdeni rozjeteho vlaku, mlaceni retezem do ocelove skrine a meceni kozy kamerunske, aniz bych se cokoliv uzitecneho dovedel, to uz je i na me moc. Klidne me kvuli tomu nazvete neotesancem a xenofobem. Doporucuji hlavne zaverecnou 12-min. pasaz, ta je zcela epesni. Behem te zhorkne v hube i kure pripravene v restauraci s x michelinskymi hvezdami.

Žiletky (1993)

Chvili genialni a transcendentni, chvili hovadina...

Babovřesky (2013) odpad!

Jana Synková forever!

Noc drůbežích mrtvol (2006) odpad!

Prvni polovina se jevila velmi genialne, ale v druhe pulce uz bylo vse na jedno brdo. Ke konci me ten film uz dokonce zacal srat. Vice nez na to, jak vse dopadne, jsem s napetim ocekaval, zda se pri projekci tohoto dila na Festivalu otrleho divaka v publiku nestrhne bitka, presneji receno, zda nektery z impulzivnejsich divaku neda do drzky dvema curackum, kteri po celou dobu projekce hlasite hulakali, kviceli, bodre placali rukama a snazili se byt "vtipnejsi" nez film. Ani toho jsem se nedockal, ale skoda, chvilemi to vypadalo slibne:-)

Vojížděči vodpadků (2009)

Mezi odpadem a peti hvezdickami byva velmi tenka hranice. Po projekci jsem nevedel, jak film uchopit a na ktery z techto protipolu se priklonit. Rozhodla vcerejsi noc, uprostred ktere jsem se probudil z hlubokeho spanku, z niceho nic si vzpomnel na toto veledilo a zacal se strasne chechtat. Kazdopadne jde o nejvetsi demenci, kterou jsem kdy na platne videl.