• Krátkometrážní

Psi (2016)

Perfektní eastern (nikoliv western, jak se píše v anotacích!). Korunu mu dává scéna s nohou, ve které se tvůrce i jeho hrdina s touto částí těla doslova mazlí:-)

Lambada! Zakázaný tanec (1990)

Po letošním Brakfestu čerstvý bronzový medailista v soukromé kategorii nejlepší brakový film všech dob. Chlapci, díky za zážitek, včetně předtančení na úvod!:-)

Čistá řeka (1978)

Po aktuálním zhlédnutí na letošním Brakfestu přidávám za neopakovatelnou atmosféru do plného hodnocení. Naprosto neuvěřitelný film plný deklamace dialogů, jejichž životnost hraničí s nulou. Výskyt erotiky je s ohledem na normalizační dobu vzniku snímku opravdu abnormální, toto může sloužit jako paradoxně cenný výzkumný vzorek, i když soudruzi tvůrci své dílo takto jistě nezamýšleli.

Noční války (1988)

Naprosto neuvěřitelná věc a smekám před J. Flíglem a P. Šarochem za až fyzický live dabing na pódiu během letošního Festivalu otrlého diváka:-)

Podle hvizdu poznáš pinďu (1978)

Se simultánním dabingem na Festivalu otrlého diváka určitě za 5*, bez něj by to byla 1* za odvahu a ujetost, nic více.

Feeders 2: Slay Bells (1998)

Toto je naprostý kánon letošního Brakfestu, něco takového jen tak neuvidíte, s živým simultánním rychlodabingem, který obstaral mistr Játro, se jednalo o neopakovatelný zážitek:-)

Rekvalifikace (2011)

Antiuměni, antikomedie, antisatira, anitisociální film, antiporno - prostě nechtěně boží škvár, jaký jen Vlado Štancel umí:-)

Show! (2013)

Z tohoto mi bylo opravdu divně.

Je těžké být bohem (2013)

Těžký a brutální film, rozhodně ne pro každého a rozhodně pro diváky, kteří už mají s Germanem nějakou zkušenost. Mně ten tříhodinový pohled na všechno to bahno, hovna, sople, chcanky, ocasy, vnitřnosti, krev a další pohltil. Není to o ději, který v podstatě žádný není, je to o atmosféře a důkladném vykreslení primitivní ruské civilizace. Nejde ani tak o sci-fi (toto žánrové zařazení může být pro potenciálního diváka odrazující), ani tak o drama (otázka, jestli drama je vůbec žánrem v pravém filmově-teoretickém slova smyslu), ale hlavně o autorsky nekompromisní a formálně neúprosné podobenství. German tímto překonává veškerá svá předchozí díla, za socialismu by film v životě neprošel, a pokud ano, tak režiséra rovnou zastřelí.