• Krátkometrážní

Norteado (2009)

Absolutnimu hodnoceni brani pouze to, ze podobnou formu a zpusob prace s emocemi jsem videl uz treba v izraelskem filmu Kapela prijela anebo argentinskem Dest. Pokud by me tyto dva predchozi snimky minuly, s peti hvezdickami bych zrejme nevahal, jde o po vsech strankach zraly film a autor ma pred sebou budoucnost.

Nula (2009)

Sympaticky debut, lec mozna trochu prekombinovany, mene postav a propracovani vice hloubky by neskodilo. Avsak proti cemu se musim durazne ohradit, je srovnani filmu se stylem uzitym v Kieslowskeho Nahode, ty dva filmy maji spolu pramalo spolecneho. Predpokladam, ze takto film neprezentuje sam autor, nybrz to pouze nekdo nepatricne uvedl v katalogu Febiofestu.

Obyčejní lidé (2009)

Sice jsem nemel to stesti slyset promitacovy prupovidky, ale diky sugestivni atmosfere filmy by mi bylo pri jeho sledovani horko, i kdyby v sale bylo - 20.

Pan Nikdo (2009) odpad!

Ukradene pseudoumeni, pocinaje Metropolisem, pres THX 1138, Nahodu, konce stokrat ohranou narativni strukturou a pointou. Podvod na divaka v podobe nesnesitelneho mnozstvi zadnich projekci, ktere zpusobuji onu "nadhernou vizualni stranku". Hromada, ale opravdu hromada ruznych poucek, klise, frazi a mouder nasich babicek. Odporny hezounek a skarede damy. Pocin, ktery ACFK koupila jen proto, ze Jaco van Dormael navstivil lonskou LFS a za sve 2 (slovy dva) filmy, ktere zatim zvladl, tam dostal cenu za ACFK za dlouhodoby prinos klubovemu filmu (jak absurdni, bez ohledu na to, ze na dane dva filmy se na rozdil od tohoto celkem dalo divat). Premrstena delka, kvuli ktere se vzdy posouvaji zacatky dalsich projekci a ceka se, nez vyjdou po desetiminutovych titulcich posledni, kteri si z nepochopitelneho duvodu potrebovali precist jmena vsech tech plagiatoru.

Pokoj v duši (2009)

Na Slovensku zatim jednooky mezi slepymi.

Polytechnika (2009)

Z dnes jiz temer zprofanovaneho tematu dokazal autor vykouzlit velmi zajimavou podivanou.

Potlesk (2009)

Vsechny 3 hvezdicky patri skvele Paprice Steen, ktera dela z tohoto podprumerneho filmu alespon trochu slusnou podivanou. Naprosto zaslouzena cena na MFF KV. Jen si dovolim malou rypavou poznamku, ze kazda role alkoholika je stavena tak, aby v ni predstavitel zazaril, anebo se totalne znemoznil. Jinak snad vesekere dosavadni filmy o alkoholu, ktere jsem videl (a nebylo jich malo), byly lepsi nez tento.

První krok (2009) (seriál)

Po peti dilech, coz je az na vyjimky co do poctu smerem dolu i nahoru obvykly pocet, po ktery je treba dat serialu sanci, to asi vzdavam. Prvni dil byl priserny, nasledne se to trochu zacalo zvedat, aby se posledni dil a pul delo zase uplne nic a vse stalo na miste.