• Krátkometrážní

Synové ocele (1988)

Jeden z nejlepších dabingových výkonů Samanthy Bifidus na Festivalu otrlého diváka (2.3.2022)! Dva mužští dabéři také samozřejmě výborně sekundovali.

Pan učitel Bachmann a jeho třída (2021)

Pridavam se k nadsenym ohlasum. Tu tridu a ucitele nesledujete, vy s ni proste zijete. Bebacek to v komentari i externi recenzi vystihla naprosto presne. Pro me osobne zatim film roku.

Řek Zorba (1964)

Z poloviny buddy movie, z poloviny čirá spiritualita, v kombinaci obojího jako celek výborné.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Pro me zatim film roku... neco tak suverenne natoceneho a nalehave vypovidajiciho se jen tak nevidi. Ani jedna z tech 135 min. neni zbytecna. Videno dnes na LLF Lagow 2020.

Vesmírná jednotka (1996)

Nejzábavnější papundeklový kousek na FOD 2020 + tříčlenný živý dabing na pódiu. O zábavu stoprocentně postaráno. Odkaz na Vetřelce a také totální vykrádačka Červeného trpaslíka.

Nabarvené ptáče (2019)

Není to druhá Markéta Lazarová, ta má úplně jinou poetiku. Není to ani druhá Bílá stuha, jak jsem někde četl, ta je až příliš chladná a založená na tom, že věci tam visí ve vzduchu. Zde je naopak pozadí snadno čitelné, během několika let všeobecně známých historických událostí (válka, následný nástup Sovětů), které jsou ve filmu snadno čitelné pro každého, prožívá chlapec určitá příkoří, která nějakým způsobem formují jeho osobnost. O tom ten film především je. Zprávy z Benátek, které se cíleně vyhýbaly informacím, jaký ten film vlastně je, ale chrlily fámy o odcházení lidí ze sálu, se ukázaly jako uměle vytvořené PR, mému osobnímu názoru ne zcela blízký způsob propagace. Ve filmu není nic, co by mohlo odchod způsobit, na projekci, na které jsem byl, vydrželi naprosto všichni. Dost těch brutálních věcí se totiž odehrává mimo explicitní zobrazení, rám kamery, anebo jsou divákem z části dovozovány. Zde si myslím, že mohli jít tvůrci ještě více na dřeň a přitlačit na pilu, bylo by to patřičné a rozhodně ne samoúčelné. I tak však dávám filmu absolutní hodnocení. Jinak v podstatě každý záběr je pastvou pro oči, práce s kamerou a lokacemi je na jedničku. Nejširokoúhlejší formát z širokoúhlých. Film rozhodně není ztrátou času ani peněz za kino, protože právě tam má velký smysl ho vidět.

Mé tiché myšlenky (2019)

Pro mě osobně nejzábavnější film MFF KV 2019. Geniální timing nenásilných vtipných situací bez nutnosti používat přehršle slov či pitvoření, občasně proložený věcmi vážnými. Je třeba si vzít příklad, že takto se mají točit tzv. tragikomedie či tzv. hořké komedie. Hýkal jsem během projekce smíchy tak, až se sem tam na mě někdo otočil.

Psi nenosí kalhoty (2019)

Zážitek nemusí být příjemný, hlavní potřeba je, aby byl silný. V podstatě to ovšem vlastně bylo melodrama:-)

Meč a dráp (1975)

Dlouho jsem čekal a můj kůň přišel! Tohle je kánon, který bez diskuze náleží do Top 3 nejlepších braků na světě společně se Smrtelnou kořistí a Ptákodermií. Halelujá! Děkuji Festivalu otrlého diváka 2019 za promítnutí jediné dochované kopie, která je navíc k dispozici nikoliv v původní turečtině, ale s kouzelně toporným dabingem pro tehdejší americká grindhouse kina. Nezapomenutelný zážitek, můj 6000. hodnocený film zde na csfd nemohl být luxusnější!:-)