Želvy Ninja (2014)

Když mi bylo asi 15 a začínal jsem mít rád film, nechápal jsem, co tak důležitého dělá režisér. Říkal jsem si, že důležitý je přeci scénář a nějak to natočit, to už je to poslední... no a právě na Želvách se dá krásně demonstrovat, jak je důležitá režie. Tady je totiž naprosto rutinní, standardní, jako by to režíroval automat. A to je největší problém tohoto filmu. Příběh je sice dementní, ale jsou to mluvící želvy. Hudba je super, efekty jsou skvělé, akční scény jsou fajn (ha! tak možná tady režie úplně neselhává)... jo a ještě jedna věc. Dabing. To je normálně ostuda, uplně z toho čiší, jak se to co nejrychleji natočilo, aby studio shráblo peníze a lidem zaplatilo za jejich čas co nejmíň. Fuj!

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

A vám se ten novej Kapitán Amerika jako líbil, pane Horník? A další? Zatím největší přešlap Marvelu, ale na ten průměr to stačí. Největší problém je nejpředvídatelnější děj od dob Medvídka Pů. A i tam byla větší šance, že se něco stane. Že Pů šlápne do včelího hnízda, že Kryštůfek Robin umře na AIDS, že Íjáčka skolí deprese. Tady ne. Všichni jsou nesmrtelní a vy to od začátku víte a víte i všechno ostatní. A to všechno ostatní je navíc natočeno nanejvýš standardně. Tak se prostě díváte na svoje oblíbené postavy, jak skáčou, hází, létají, mluví, něco tam vybuchuje, a semtam se objeví nejzajímavější a zatím dost nevyužitá postava Winter soldiera. Vlastně je to taková Skrytá hrozba od Marvelu. Spousta efektů a neskutečná nuda ve vašem oblíbeném světě.

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Nejlepší na tom filmu je, když si uvědomíte, že ta dementní televize, kterou parta kolem Burgundy vytváří, je vlastně Nova. Sakum prdum komplet, takhle přesně ta TV funguje. A pak je tu pár absurdních humorů, ale nikdy nemáte pocit, že film se rozjel na 100%. Což je škoda, potenciál tu byl rozhodně větší.

Pot a krev (2013)

Pohled do duše všech těch nereálně velkých borců z vaší(naší) lokální posilovny. Především tedy postava Marka Wahlberga je naprosto přesná a používá naprosto nezaměnitelná bodybuilderská gesta, uvažování, slovník, chování, světonázor, cokoliv. The Rock a ten černoch, kterého jsem nikdy v životě neviděl, jsou proti tomu ve své zjevné přehnané komedialitě jako postavičky z jiného žánru, ale zábavu to nijak nebrzdí. Takže žádní noví Bad boys, ale hodně zábavné, především pokud jste někdy zavítali do posilovny a s někým tam občas prohodíte pár slov. A je to tedy dost dlouhé, na to, že je to akční komedie.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Lehké zklamání. Del Toro vypadá, jako by ho studio drželo pěkně na uzdě. Sestřih zpráv na začátku je výborný, Ron Perlman a všechny scény, které s ním jakkoliv souvisí jsou super. Ale tady rukopis hravého Guillerma končí. Zbytek jsou tuctové příběhové kličky a, což mě velmi mrzí, tradičně nepřehledné bitvy v oceánu za vlnobití, bouře a v noci.

Spojenec (2006)

Poctivá heistovka, dobře promyšlený plán vloupačky, sympatičtí ochránci zákona a zvláštním způsobem charismatický záporák. Víc netřeba říkat.

Velký Gatsby (2013)

Soundtrack sám o sobě na 5 hvězdiček. Mám radši soundtracky instrumentální a komponované jako celek pro celý film, ale tenhle, ač písničkový, je naprostá pecka. Jay-Z included.

Volte mě! (2012)

Trochu to připomíná naší prezidentskou volbu, akorát se to naštěstí nestalo a tak se tomu můžeme zasmát. Will Ferrell tak, jak ho máme rádi!

Gravitace (2013)

Ve 3D na první shlédnutí si těch 90% určitě zaslouží. Ale že by se z toho stala nadčasová klasika nějak nepředpokládám.

Slova (2012)

Původně jsem zvažoval i 5 hvězdiček, nicméně pak jsem se zamyslel a uvědomil si, že už si ten film zase tolik nepamatuju a tak mě asi tak moc neoslovil...