Nezvratný osud 2 (2003)

V podstatě totéž co jednička, jenže už člověk ví do čeho jde, takže se nechává unášet na vlně rafinovanosti jednotlivých velice efektních "nehod" v nadupaném tempu.

Život brouka (1998)

Totéž jako MravenecZ ovšem pro nejmenší publikum. Horší, méně vtipné, infantilnější.

Nezvratný osud (2000)

Podobný problém jako u pozdějšího Butterfly Effect, kdy je se z filmu s dobrým nápadem záhy vytratí atmosféra a najednou nezbude nic víc než obyčejná teenagerovská vyvražďovačka. 70%

Osudový dotek (2004)

Dobrý nápad, který ovšem zůstal nedotažený. Jakoby scénárista nevěděl, jak dál. Takže onen dobrý nápad začal opakovat v různých variacích a pak to ukončil, aby se to netáhlo donekonečna. Bohužel se tak vytratí v úvodu skvěle vybudovaná atmosféra a film upadá do šedi průměru. Naštěstí se to děje pouze pozvolna a konec přichází relativně včas. Mohlo by se zdát, že můj komentář je v rozporu s mým hodnocením. Chápejte tento výlev spíše jako postesknutí nad tím, že skvělá myšlenka tak nějak vyšumí do prázdna.

Restaurace (1983) (TV film)

Výborná charakterizace hlavní postavy skrze architekturu scény a dutý zvuk velkých prázdných prostor. Syrový příběh dvou osamocených lidí, kterým jejich krátké setkání doslova změní život.

Slečna Guru (2006) (TV film)

Výborně napsaná a zahraná inscenace. Skvěle jsem se bavil!

Pro hrst dolarů (1964)

Remake Kurosawova Yojimba? Proč ne? Leone to zvládl rychleji a lépe. U Kurosawy jsem se místy výrazně nudil, tady ne. A dokonce jsem měl stále ponětí o tom, co se děje, kdo je kdo a proč to a to dělá zrovna teď, což se mi u Yojimba nepodařilo. Možná jsem trouba nebo to prostě opravdu Leone natočil líp.

O spanilé Jašince (1997) (TV film)

Kouzlo nechtěného dokáže divy. Náramně jsem se bavil, až jsem měl z toho rozum na tisíc uzlů zakroucený!

Plán 9 (1959) odpad!

Skutečně neuvěřitelná blbost s přezdlouhavým rozjezdem. Ale těch posledních dvacet minut jsem se v jednu chvíli smál, až mi slzy tekly. God help us in the future!