Kotel (1998) (pořad)

Sledovat naivní hloupé spoluobčany, kterak se snaží rétoricky převýšit dobře trénované korytolizce, bylo velmi zábavné. A kolem pobíhající a vřískající Jílková v krásných šatech. Aspoň tam bylo, na co koukat.

Nukleární cíl (2005)

Zlí pánové vymyslí zákeřný plán a využijí přitom hodného pána, který do akce nechce jít, protože kdysi udělal velikou chybu. Ale milá paní mu řekne, že to není jeho vina, takže do toho jde a všechny zlé pány zneškodní a s pomocí milé paní odhalí ten zákeřný plán. Kolikrát to tu bylo? Nesčetněkrát. A když se to ještě odflákne a invence se hodí do koše, tak mi to vůbec nevoní.

Star Trek (2009)

Temný rytíř Star Treku.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Ne tak strhující jako první díl. A bohužel se pod vším tím vtipkováním a hromadou legračních příšerek nějak ztratila atmosféra.

Rallye smrti (2008)

Cool zábava, jejíž fluidum zmizí jako pára nad hrncem ještě během závěrečných titulků. Zbude jen matný pocit, že se člověk ani sekundu nenudil.

Oko dravce (2008)

Slibný rozjezd, ovšem celkově to bylo až překvapivě předvídatelné a navíc se to ke konci tak nějak podivně rozplizlo. Ten námět se mi rozhodně líbil, jen to asi dostal do ruky člověk, pro kterého to bylo příliš velké sousto. Ale Shia LaBeouf byl opět výborný.

Český lev 2008 (2009) (pořad)

Někdy vtipné, někdy trapné, tu kouzelně rozpačité, jindy zase kultivované a sem tam až příliš drzé. Český lev je jako jízda na horské dráze. Osciluje kolem průměru a zaslouží si tři hvězdičky. Ta čtvrtá je za výtečný první ročník s Duškem. Na Steva Buscemiho a výrazy Svěceného, Střihavky nebo ministra kultury Dostála nikdy nezapomenu.

Pevnost (1983)

Dvě hvězdičky za těch několik skutečně působivých momentů. Jinak jde o velice srandovní cosi, kde se Mann snad snaží o druhého Blade Runnera. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit po většinu času naprosto nevhodnou, byť zajímavou, hudbu. Pevnost je podivný žánrový mix. Bohužel zcela nezvládnutý.

Halloween: H20 (1998)

Napínavé! I když možná až zbytečně dlouhý rozjezd na to, jak rychle se to pak semele. On je to v podstatě film na deset až dvacet minut. Ovšem obdivuju tu schopnost natáhnout to na osmdesát pět minut, aniž by to nudilo.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Jsem nadšen! Měl jsem obavy, že se vytratí atmosféra BSG. Ale byly zbytečné. Caprica buduje své vlastní pevné základy, které by ji zřejmě udržely i bez BSG. Zajímavý nápad ohledně vzniku Cylonů mě navnadil, ale očekávám chytré pokračování, kde se dozvím víc. Noví a staronoví hrdinové mi padli do oka. Trochu mi vadilo, že Tauroni vypadají jako vystřižení z Kmotra, ale protože se všechno opakuje, tak budiž :-). Na konci pilotu mě dost mrzelo, že seriál zatím neexistuje. Zároveň jsem však měl neodbytný pocit, že to co bylo v tomto úvodu vybudováno, může být velice rychle zničeno snahou po bombastičnosti a neumětelstvím. Snad se tak nestane!