Stmívání (2008) odpad!

Psát vulgární a ofensivní komentáře k tomuhle filmu je jako dovážet teroristy do Afghánistánu - nemá to smysl.

Expelled: No Intelligence Allowed (2008) odpad!

Už mi jenom vysvětlete kdo si dal práci s nalezením a naloděním 12 520 druhů mravenců na Noemovu archu a jdu si do Levných knih koupit ilustrovanou bibli, nad postel si pověsím krucifix a kdoví, jednou možná vystuduju teologii se specializací na vojíždění pětiletejch dětí :-)

Inspektor Regan (2012) odpad!

Můžete si koupit sebelepší majonézu, ale vždycky v ní bude semeno alespoň tři zaměstnanců továrny. No a The Sweeney je mrdka a jedna lžička pančovaný mojenézy z Bulharska. Ansámbl herců ztvárňující elitní policejní jednotku by klidně mohli nahradit Kelly Family. Nemyslím si, že blonďatí hipíci ve vytahanym triku by byli směšnější než tlustej vepř s násadou od koštěte jako primární zbraní v boji se zločinem, dylina v nejlepších letech, která se nechá prznit od toho vepře a klouček který by ve skutečném světě mohl dělat jenom dvě věci - dealovat belgickým turistům druhořadou trávu nebo nosit růžové šatičky a psát imaginární dopisy panu Darcymu. Týhle bandě umaštěnejch dementů by se mohli smát i měšťáci z Chomutova. Na to, že se chovali víc jako gestapo než jako Děti duhy, tak byla celá jednotka slušně rasově a genderově vyvážená, někdo tam dokonce adoptoval černý dítě. K poselství filmu - preventivně mlaťte všechny podezřelý, podezřelí jsou všichni. Scénář byl asi podle příručky jak natočit tuctovej akčňák, děj naprosto o ničem, herci do jednoho špatný, režie na hovno. Jediný pozitivum je snad jenom to, že američani nebudou točit remake, už by totiž nebylo co zprznit. Co čekat od režiséra, který má jméno jako pornoherec.

Evoluce (2011) (studentský film) odpad!

V tomto přelomovém díle o vzniku života na Zemi si režisér jako obhájce evoluce v programu windows malování nakreslil vědce se znalostmi přírodovědy sedmé třídy ZŠ, který má za úkol obhájit evoluci. Tohoto vysoce erudovaného vědátora potom poníží několika chabými argumenty, vědátor se nebrání, protože evoluce se bere až v osmé třídě. Autor, Stvořitel tohoto masterpiecu a člověk renesančního ražení, nakonec triumfuje nad lidskou hloupostí otázkou, zdali je pravděpodobnější evoluce se svými důkazy (geniální důraz na výslovnost tohoto slova, kdy i slovo samotné se stydí za svoji existenci), nebo bible. Brilantním myšlenkovým pochodem zavrhne evoluci a šmahem dojde k závěru, založeném na evidentnosti toho všeho, že biblická verze je dle něj pravděpodobnější než evoluce. No, dokud mi to nebylo vysvětleno, myslel sem, že jsme z leguána. PS: Seznam lidských orgánů, které bůh stvořil omylem: apendix - slepé střevo, kostrč, mozek, zuby moudrosti.

Věc: Počátek (2011) odpad!

To mi zase jednou flusli do ksichtu, nachcali do bot a rozmazali stolici po zádech. Norové (samozřejmě idioti a vidláci) přijedou do Ameriky, aby naverbovali jakousi paleontoložku, kterou k ničemu nepotřebují. To je samozřejmě jedno, protože máme za 1. ženu, za 2. ženu do 30 let, za 3. Američanku, za 4. záminku proč přivést další amíky a za 5. záminku jak dostat do norského tábora na Antarktidě černocha, který ve vhodnou dobu položí život za vlast a kolegy. V následujícím ději slečna na potkání stírá Nory, dycky má pravdu a koho je třeba, toho vyřídí plamenometem. Slečna přežije až do konce, ale protože už se nehodí k navázání děje z The Thing, tak někde vzadu v kadiboudě přežije ještě Lars (náhodou jedinej z celýho tábora kterej nemluví plynně anglicky), pes a přiletí vrtulník - finito, navázali jsme a zprznili památku jednoho kultovního filmu.

Proboha! (2008)

Tak předně dokument hodně vytrhává z kontextu a střihá kdy se to hodí. Další věc je, že většina lidí s kterýma diskutuje jsou nějací vidláci ze středozápadu, kteří si neviděj za špičku nosu. Udělat komedii o náboženství je lehká práce, stačí pár hodin s ruční kamerou v kostele někde v Texasu, rozhovor se Sarah Palinovou nebo předčítat z bible, ale v dokumentu by měly zaznít lepší argumenty a taky se hned nevysmát každý obhajobě bible (je to sice vtipný, ale moderátor by měl zachovat "ano, Váš názor je vskutku zajímavý" tvář). Maher by nemohl učit ve zvláštní škole, na ty pomalejší se musí taky pomalu a ne se smát když si slintaj na papuče. Pobavilo, ale to, že podobná sorta věřících z dokumentu sou buď retardovaní, nebo vychcaní sem už věděl. Náboženství šlo "zprznit" ještě líp a na úrovni, zaslouží si to.

Dorian Gray (2009)

Nepovedená knižní adaptace, která si vypůjčila jen hlavní motiv knihy a ten navlékla na chabou béčkovou šablonu. Firth slušnej.

Maso a krev (1985)

Nevím, co bral Verhoeven při psaní scénářů k Flesh+Blood a Black Book, ale chtěl bych toho aspoň 10 gramů (Holanďan se nezapře). To, že tam pořád někoho znásilňujou nebo zabíjej, mě netrápí, ostatně to má být 16. stol., ale všechny ty nelogičnosti (slabé slovo pro totální debility) a natahování konce, kdy hrdina 30x přežije vlastní smrt a ksichtí se u toho jak na mistrovství světa v páce, to mě vážně sere.

Nejdelší den (1962)

Celkem realistická rekonstrukce dne D se spoustou hvězd a na podobný film s minimem laciné glorifikace vojáků. Němci mluví německy, Francouzi francouzsky, Němečtí vojáci a generálové tu nejsou vylíčeni jako retardi. Pár naivních nebo unreal scén už se dá vzhledem k roku vzniku odpustit. A pak, že to nejde bez starýho pantáty kterej hraje systematicky na city u hrobu jinýho pána co hrál na city celý film (Špílberg).