• Romantický

Wasabi (2001)

Umením sa to nazvať nedá ale komickosť a rôznorodosť postáv ma tu pobavila. Miko je ale fantasticky uletená a dáva deju apoň nejakú dynamiku. 5/10

Důkaz (2005)

Predpoklad: Človeku, ktorý strávil 8 rokov v matematickej triede ba sa film o dôkaze radu prvočísel zrejme mal páčiť. Analýza: Matematická tematika filmu z neho pre matematika nemusí urobiť film dobrým ale určite ho hodnotí trochu miernejšie. Záver: Dôkaz ma do kina nalákal viac menej na filmové obsadenie a vôbec som nevedel o čo sa v ňom jedná. Dej filmu je trošku ťažkopádny a okrem pár frkov a rockovej kapely matematikou (najväčším hitom je skladba "i") ma tam toho veľa nezaujalo. Páči sa mi však motív, herecké výkony tiež celkom ujdú a keďže som matematik som zhovievavý a dávam filmu 7/10.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Žáner tohto filmu ma hodnú chvíľu odrádzal a posúval ho v adresári čím ďalej tým nižšie. Hodnotenia ma však konečne primäli pozrieť si ho. Štyri svety sa stretli na jednom mieste (konkrétne v zabudnutej ale zato čarokrásnej dedinke Dongmakgol uprostred ničoho) a tvoria veľmi nevšedný priestor pre príbeh z obdobia kórejskej vojny. Ako zrejme tušíte už teraz alebo po pár minútach filmu, všetko sa točí okolo motívu nezmyselnosti vojny, v ktorej rôzne strany bojujú a ani nevedia prečo, pričom v inej situácii sú dokonca priatelia. Vo filme sa dá spomenúť množstvo zaujímavostí a efektov, ktoré z neho urobili niečo viac než len film. Prezrádzať vám ich však nebudem a pozrite si ich sami. Na rozdiel od iných kórejských filmov má tento plný dej už od úvodných minút, čo sa trochu prejavilo v závere, ktorý považujem za asi pre mňa najväčšiu škvrnku na inak výbornom filme. Rambovské prejavy, keď 3 vojaci držia v rukách ťažké guľomety a pália na bombardéry vo mne síce ako množstvo iných scén vyvolali záchvat smiechu ale očakával som niečo iné. Na záver už len jedna poznámka. Ak chcete vedieť, ako vznikli pukance, tak sa to dozviete. :-D 10/10

Úžasňákovi (2004)

Ešte stále nie som rozhodnutý, či to bolo až na 5* (tam siaha asi len Shrek) ale rozhodne som sa dobre pobavil a oddýchol si. Navyše dej nebol až tak primitívny ako väčšina podobných filmov o super hrdinoch a pri troche snahe si tam aj ťažký kritik našiel zaujímavé miesta. Asi som zabudol spomenúť, že to je animák a fest dobrý, ktorý neosloví len mladšieho diváka čo je určite jeho silnou stránkou. No dobre, tak mu dám 5*. :-D

Na dotek (2004)

Manželský trojuholník do štvorca alebo nevera plodí neveru a svinstvo plodí svinstvo. Skvelé dialógy a výborne spracovaná myšlienka sú asi hlavnou devízou tohto filmu. Herecké obsadenie sa mi na charaktery postáv veľmi hodilo, aj keď Juliu veľmi nemusím. Natalie Portman však dodala filmu aj správny erotický náboj a až sa divím, že v americkom filme dokázali podať erotiku tak nežne. K absolútnemu hodnoteniu mi však niečo schádza, takže 8/10.

Před soumrakem (2004)

Na tomto filme nie je okrem dialógu veľmi čo hodnotiť ale musím parafrázovať Pomove slová a napísať "Before sunset je božský". 10/10

Před úsvitem (1995)

Keď som prednedávnom videl Before Sunset a zistil som, že to má aj prvý diel, okamžite som ho začal zháňať. Dnes som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo a že ma vôbec nesklamal. Už samotná myšlienka filmu, ktorý pozostáva len z rozhovoru 2 mladých ľudí je skvelá a keď sa k tomu pridá vynikajúca realizácia, nie je čo riešiť. Z môjho hľadiska sa autorovi takmer dokonale podarilo vykresliť charakter muža a ženy a ich vzájomného vzťahu. Počas celého filmu som sa neustále usmieval a miestami "rehotal" ale občas sa objavila aj zaujímavá myšlienka na zamyslenie (napr. tá o evolúcii a počte duší). Jednoducho povedané, ak si chcete oddýchnuť a prežiť príjemný deň tak si Before sunrise nenechajte ujsť. 10/10 Jediné, čo ma trochu sklamalo je, že počas deja sa neobjavila určite skvelá hra "Prineste mi rohy Wilmingtnovej kravy" v ešte lepšom hereckom obsadení. :-D

Neoneun nae unmyeong (2005)

Ak sa niekto zaľúbil do prostitútky, ktorú by chcel za svoju ženy, určite by si mal pozrieť tento film. Nie ja až tak úchvatný, ako iné koreiské romantiky, ale obsahuje modernejšiu zápletku. Dej je pravdu povediac dosť jednoduchý a nebyť postavy matky tak je niekedy trošku nudný. Hudba tiež výrazne zaostáva za tým na čo som zvyknutý a preto hodnotnie 7/10 je objektívne, najmä v porovnaní s inými snímkami čo som videl.

Hostel (2005)

Jednoducho povedané humus, ktorý dokážu nakrútiť asi len američania. Ak chcete niekomu zobrať hodinu a pol života, tak mu odporučte pozrieť si tento film. Jednu hviezdu to má len per kurz anatómie v závere filmu, kde to konečne nabralo nejaký spád. To, že je film vsadený do Slovenska nekomentujem ale obsah je tak úbohý, že to nestojí za pozretie. Niekedy som naozaj šťastný, že nie som "američan", ktorý niečo takéto zožerie aj s navijákom.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Nikdy som nepatril k vyznávačom hororov, aj keď minimálne prvé dva snímky z rodu Votrelca boli prudko pozerateľné a priznám sa, že v tom čase, som sa pri nich dokonca aj bál. Alien: Resurrection ma však k strachu nedoviedol ani náhodou a skôr som mal problém nezaspať. Film okrem pár zaujímavých efektov (páčilo sa mi najmä záverečné vysatie votrelca do voľného priestoru cez okienko, ktoré sice bolo staršie ako ja, ale to vycucnutie kože a nakoniec lebky má vážne pobavilo) nepriniesol nič nové a zapadol do priemeru. Aj skalní priaznivci Alienov budú asi trochu sklamaní a opäť sa raz potvrdilo, že ďalšie a ďalšie pokračovania úspešného filmu kazia celkový dojem (česť výnimkám). Hodnotenie 5/10 to má len z úcty k predchodcom.