Projekt LAZAR (2008)

Znáte to když si přečtete název, něco málo o obsahu a hned se vám v mysli rýsuje předpokládaný příběh, ve zlomcích sekundy proberete pár variant příběhu, pak se na film podíváte a zjistíte, že zážitek z fikce vaší mysli byl lepší než ze samotného filmu. Film byl rozvleklí, zvraty byli zajímavé řekl bych i nečekané, ale celkově mě film docela uspával. Vážně škoda, že se to neblížilo mým představám.

Taras Bulba (2009)

Pro mne velmi příjemné překvapení, velmi jsem se bavil, Červenák si stěžuje v svém komentáři že je film špatný kvůli překrucování reality režisérem, no nevím, ale film je podle Gogolova románu a pokud si tuhle knihu pamatuji tak jí převádí na filmové plátno celkem slušně. Takže si nelze stěžovat na režizéra, ale pokud je někdo nespokojen může brečet na Gogolově hrobě. Pro mne byl film skvělí a bojové scény by se ani před Americkými filmy stydět nemuseli.

Experiment Philadelphia (2012) (TV film)

První věc které jsem si všiml byly slabé herecké výkony patrné od prvních minut, následovali slabé triky viditelně na ně moc peněz nebylo a ve filmu jich bylo celkem dost takže pořádné by stáli pěkný balík. Adi čtvrtinu filmu jsem si myslel že režisér je blb, ale scénář není špatná, pak se zhoršil takže teď přemýšlím která slabá složka vlastně vadila nejvíce. Potěšili mne alespoň odkazy na konspirační teorie kolem skutečného experimentu, i když byl ten experiment skutečný? Dokážete si někdo představit že novou technologii otestují na bitevní lodi plné mariňáků, no nevím ale řekl bych, že většina experimentů začne v malém a při úspěchu se aplikuje na větší a větší objekty.

Atlas mraků (2012)

Jsem nadšený, film který se rozplétá a je jen na divákovi zda jeho ukrytou krásu pochopí dříve či později, některým jeho první shlédnutí nejspíše nebude stačit, sám si myslím že kdybych si ho hned pustil znova objevím mnoho nového dříve neviděného. Obdivuji filmy kde jeden herec ztvární několik postav, chce to opravdoví um, a sám se tak připravuje o šanci příště ukázat něco co od něj divák ještě nevyděl když několik variací ukáže v jednom počinu. Wachowští opět předvádějí že umí být originální a ne jen rekombinovat již použité jako to dělají jiní režiséři jejich pasáže vedli, ale ani Tykwer nijak nepokulhával.

Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (2012) (TV film)

Mnohem lepší než předešlé dva díly což je kuriózní na to že tohle je TV film, zlepšili triky, kostýmy kulisy. Jen to chtělo ještě doladit příběh a obsadit kvalitnější herce. Základní myšlenka jako že se ten hodný musí přidat ke špatné partě a konat zlo v zájmu dobra, je skvělá proč jen ji častěji nepoužívají u velkofilmů kde ji mohou doplnit odpovídajícím scénáristou. Úvodní načrtnutá sekvence mi přišla poměrně kvalitní, vyděl jsem horší v rozpočtově mnohem silnějších filmech. Konec viloženě odfláknutý je to jako se dívat na nízkorospočtového Pána prstenů kde nechají poslední bitvu vyhrát za tři minuty tak že se Válečníci pomodlí. Škoda škoda nevyužitých šancí.

Sexmise (1983)

Skvělí film, obzvláště na dobu jeho vzniku, vkusný humor, skvělé kulisy i kostýmy, ženské obsazení k nakousnutí. Je těžké najít podobný film stejných kvalit. Myslím že je to jeden z mála filmů končící takovým záběrem.... no však se podívejte.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Nejlepší postavy jsou pro mne Lou a Andy jen kvůli těm dvěma se na to mělo cenu koukat, mnohdy to byla trapárna, třeba zvracecí humor ve třetí sérii si mohli odpustit. Humor hlavních představitelů se často opakuje, graduje až do nejvyšší trapnosti, ale i tak se chcete podívat na další díl i přes to že jste třeba jako já vyznavači spíše inteligentního humoru, protože ona nějaká myšlenka je za každým skečem stejně ukryta, tedy já ji tam našel.

Krev Borgiů (2006)

Z tohohle filmu jsem dostal chuť být papežem, i když by se tím asi naplnili proroctví že další papež bude antikrist. Historicky ten film asi příliš nevypovídá, ale naprosto přesně vystihuje lidskou touhu po moci, a odvěkou snahu církve dodržovat desatero i za cenu že se občas musí porušit. Vždy mě fascinovalo na jakých základech byla katolická církev vystavěna, historikové vám například řeknou že bible byla několikrát upravena a zmizeli v běhu dějin některé opravdu významné fakty. Tak to nejspíš bylo i z Borgii, po té co byli poražení mohla být historie značně zkreslena tak jak si to přáli vítězové. Představitel Cesara mi celí film lezl na nervi, ale nejspíš to byl účel takže svou roli sehrál dobře.

Raubíř Ralf (2012)

Bavil jsem se skvěle, a doufám že bude i dvojka, klidně s jinými postavami, ale ze stejné automatové herny, hodně se mi líbil styl, odkazy na hry. Známější postavy mohli být více zakomponované do příběhu i když to že tam jsou jen okrajové má své důvody. Posezení záporáků byl skvělí moment. Dobré hlášky padali i při lezení na lízátkovník a celkově myslím že jich ve filmu napadolo podobné množství jako v legendárním Shrekovi. Já jsem spíš na inteligentní záporáky, ale podívat se pro změnu na "silového" byla slušná zábava.A film podle mne přišel právě včas, v době kdy se tyhle staré hry vrátili skrze smartphone do širšího povědomi, třeba Qbert by byl pro mně neznámí kdybych ho na mobilu nenahrál pár hodin.

Sezení (2012)

Velký obdiv hlavním představitelům, skvěle zahrané, scénář je chytrý. Helen se herecky "obnažila" jako nikdy před tím.