Robot a Frank (2012)

Měl jsem to DVD doma už delší dobu a pořád jsem odkládal to až si to pustím, spoustu filmů ho předběhlo protože sem od něj nic moc nečekal. O to překvapenější jsem byl když se mi ten film hned na začátku zalíbil a na konci jsem si říkal že je to asi nejlepší film který vyšel na DVD za poslední měsíc i víc. Skvěl zahrané, zajímavé téma které má nápad. řešení různých otázek, jako stáří, pokrok, co je správné a co není a tak dále. 80 procent.

Fantastický mazel (2008)

Nikdy by mě nenapadlo že hlavní představitel je ve skutečnosti dívka, no skvělí výkon Jiao Xu, otázkou je to v Číně nenašli vhodného chlapce pro roli :-)

Dokonalý smysl (2011)

Lidi kteří tento počin vnímají jako film o nákaze konci světa, nebo nemoci by si ho měli pustit znovu a zamyslet se. Vždyť tyto věci v jeho pojetí hrají podřadnou roli. Je to film o překonávání překážek, existenčních otázkách, ale ukazuje že cit je nejpodstatnějším lidským smyslem. Zůstává jen otázka, kdyby hlavní hrdinové ztratili i hmat, stal by se život jen utrpením, nebo by jim postačilo tělesné teplo a vzájemná blízkost k dalšímu životu?

Blonďatá bestie v blázinci (2013) (divadelní záznam)

Pobavilo jen z kandidaturou na presidenta to docela přehnaly. Kupodivu mne bavili pěvecké výstupy a Ráth byl super.

O pokladech (2012) (TV film)

Nebylo to tak zlé, nedostatečně využité nápady na každém kroku, tak kde se vtip nabízel se hledal marně, a tam kde ho dali byl velmi slabý skoro jako by se záměrně drželi zpátky. A pozor Bořivoj z hájku k pokladu přispěl i když to neměl v plánu, ale to ani Baruborka takže ho trest stihnout neměl. Někomu ti tři chlapi převlečení za ženské připadali ubozí, já si zase říkám, že nebýt to tam tak by to byla dost obyčejná pohádka, která se snaží vecpat někam do století páry, ale užívá toho minimálně. Dyk ač mu většinu jeho rolí nevěřím, zde byl docela dobrý, ne že bych mu to tentokrát věřil, jen byl mnohem snesitelnější a docela bych od něj do budoucna uvítal víc rolí dobráckých troubů já už myslel že do těhlech rolí se hodí jen Mádl a ono tomu tak není(Pavel Liška je hrává, ale on užívá jen jednoho stylu a škatulkuje se někam po boku Luďka Soboty který se ze škatulky vydral teprve nedávno a jak mu to jde). Rozhodně nad 50 procent a klidně se na to podívám za pár let znova.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Ale ono to není tak zlé když u toho nepřemýšlíte, taková romantika, ty výkony nejsou žádná sláva, ale co vydli jste někdy něco od Rosmand Pilcher tam jsou herecký výkony na nule a stejně se na to mnoho žen kouká.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Film který mne po 20 minutách donutil rozdělat víno, abych si ho ještě lépe vychutnal. Máte pocit že cítíte vůni oněch žen jež zemřeli, aby dali za vznik té nejdokonalejší vůni světa. Pokud chcete uvěřit že ten příběh je pravda pak si ho můžete nevýslovně vychutnat. Události kolem popravy pro mne sice byli neuvěřitelné, ale filmu to moc neubralo a mohla za to stejně předloha. A při pohledu na nádhernou Karoline Herfurth věřím hlavnímu hrdinovi, že opravdu lituje nezachování její vůně.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Když pominu že je v tom maximálně 30 procent knižní předlohy a ta je ještě do značné míry upravená, protože kniha je původně pro děti. Pokud pominu, že přidaných 70 procent je vlastně poměrně jasná snaha vydělat, ač velmi zábavná. Pokud přidám k dobru že na rozdíl od spousty dělených filmů poslední doby si nepřipadám, že jsem na tu jedničku neměl ani chodit a při dvojce si nebudu připadat, že si na ní žehlí průšvih jedničky. Pak si po sečtení spousty dalších kladů, řeknu:"sakra za tohle bych zaplatil i víc". Skvělá atmosféra, místy hůře zaostřený obraz, ale to mohl být i záměr, dočkal jsem se pár krásných zrůdiček, a můj bratr má zase trpasličí mánii. Jsem zvědaví jak bude odpovídat předloze drak Šmak.

Až vyjde měsíc (2012)

Bavil jsem se dobře, občas jsem se přistihl při myšlence, "sakra proč já jsem v jejich věku neměl přítelkyni jako je Kara Hayward", mám s toho filmu takoví zvláštní pocit, přijde mi že bych ten příběh odvyprávěl za minutu, ale přesto v tom filmu je tolik drobností, které člověk nepostřehne snad ani při druhém shlédnutí. Willis a Murray byli skvělí, možná mohli dostat více prostoru.

Mladý muž a bílá velryba (1978)

Jsem chemik takže pro mně bylo téměř nutností vidět všechny filmy podle Páralovích knih z chemického prostředí, tohle je první kde je pořádně vidět provoz, a nejspíš i nejlepší. A ještě člověk vidí jak to v chemii vypadalo před 40 lety, kanárci už jsou dnes trochu úsměvní. Film je tak na 50 procent, ale jako chemik musím přidat tak na 75.