Zahradní slavnost (2010) (divadelní záznam)

Geniální hra a bravurní zpracování. Jen mi něco říká že už jsem hlavního představitele někde vyděl, ale nevím kde, nicméně skvělí výkon. Už jsem si vzpomněl, hlavní představitel Jakub Stránsky vypadá jako Pomeje před 21 lety ve filmu Muka Obrazutvornosti

Scapinova šibalství (2012) (divadelní záznam)

Celou dobu na to koukám a až tady mi došlo kdo je Matouš Ruml, no musím uznat skvělí výkon.

Disturbia (2007)

Dokázal bych si představit 3 skvělé konce, ten který použili je bohužel ten nejméně dobrý. I tak skvělí, napínaví film.Shia opět sbalí kost na kterou snad ani nemá. Mors zahrál skvěle.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Zastanu se tohohle seriálu, protože je to za hodně dlouho, první český seriál který sleduji, občas je to ujeté, ale myslím že to stojí za ten čas, v televizi s reklamami bych se na to ale asi koukat nemohl. Pro potencionální diváky, doplním že je to takoví mix Ulice, Glee a snad je tam i trošku z Cambecu. Myslím, že je to poprvé co do českého seriálu přidali hudební složku a zároveň nešli za hranice trapnosti, dokonce si troufám tvrdit že by jí mohlo být více na úkor hlavní složky která je podobná seriálu Ulice. Nejlepší herecký výkon předvádí ono děvče jež má hrát aspergeruv sindrom, Vydra hraje také dobře. Brzobohatý kterého jsem vždy považoval za špatného herce příjemně překvapuje. Můj oblíbený Šteindler dostal zlou roli a zbytečně ji přehrává což je škoda, méně ubrat na homosexualitě, přidat na humoru. Ta druhá řada je úděsná, samá reklama. A děj čím dál horší.

Extáze (2011)

Recept jak z tohohle udělat dobrý film, vykašlat se na šťastný konec. Jasně je to podle knihy, ale když ta kniha má málo pravděpodobný konec tak proč ho neupravit. Hodně tenhle film zvedá výkon Billyho Boyda, a celkově první polovina mě bavila, vážně škoda toho konce.

Lovec nestvůr (2010)

Triky asi jako v Bufi, předloha asi tak hrozná není, ale jinak je příběh nulové kvality. Jediné co hodnocení zvedá tak na 20 procent jsou komické pasáže. Celkem se divím tak vysokého hodnocení, co tento film má.

Temný rytíř povstal (2012)

Jako Bomba to je bez debat, o něco horší než předchozí díl, i když oba dva proslavila smrt, myslím, že nemusím vysvětlovat o co šlo asi nejen já jsem zažíval v kině mrazení které nemělo s filmem nic společného. Film sám o sobě je plný napětí, ač trvá skoro tři hodiny člověk se nenudí snad ani vteřinu(dobře pasáže s uvězněným Wainem byli trochu nuda, ale dobře tam zapadaly. Jeden skvělí zvrat, který jsem bohužel čekal. Zápletka s fůzi, no dejme tomu nebudu do toho šťourat. Zajímavá Catwomen, jedna z nejhezčích(pro mne až druhá) a asi jediná bez koček. Souboj Batman vs Bean na můj vkus až moc vybočuje z komixového pojetí Batmana, jako chlapíka co si nedostatek síly vždy nahradí technohračkou. Letos hned po Avangers nejlepší film, jen škoda že si diváci nemohli vybrat zda na to půjdou s titulky nebo dabingem, já bych volil dabing na který jsem byl u Batmana zvyklí.

Avengers (2012)

Strhující, nabyté naplno, snad ani sekundu jsem se nenudil, je neuvěřitelné jak dokonale a rovnoměrně tvůrci naplnili 142 minut zábavou. Jediné co se dá vytknout je 3D ve kterém mě Paramount po Thorovi už podruhé přesvědčili že ho zatím neumí. Představitel Halka hrál skvěle, jeho lidské podobě se nedalo nic vytknout. No a můj oblíbený loky rozdal snad tisíc podlých úsměvů a odvedl taktéž výbornou práci, myslím že můžou rovnou zatlačit na tvorbu dvojky.

Válka Bohů (2011)

Jako docela dobré, místy hodně přehnané, vzít kostru příběhu tak je vlastně docela dobrý. Ten kdo dělal střih by asi zasloužil padáka. Až teď jsem si přečetl že je to od tvůrců 300 takže už mě neudivuje ta soubojová nesmyslnost. Pro ty kdo mají rádi reálnější souboje to hold není. Jen šílenec se v boji požene kupředu mezi nepřátele tak že za sebou už nemá spojence, a i ten nejlepší by takhle zabil max 5 mužů než by ho ostatní dostali, dokonce jsou na tohle téma výzkumy.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Zletilost je v USA pokud se nepletu v 21 letech, ale na střední chodí maximálně do 19 let(cca 18) tak proč představitelka hlavní hrdinky má 23 let, jde to poznat celkem dobře a celí film mi to kazilo, i hlavní mužská role jejiž představitel má dokonce 27 let vypadá věkově správně. Promiňte, ale ať mi nikdo neříká že nemohli sehnat herce v přiměřeném věku. Další věc co mě štve je až přílišné kopírování předchozí verze filmu, něco ubrali něco přidali, mnohdy použili velmi podobné dialogy, jindy vyměnili něco co by už dnes bylo směšné. Původní film mi seděl více hudbou i hereckými výkony. Samotná myšlenka zákazu tance, by dnes dlouho nevydržela obzvláště v obci kde je tolik černochů. Mám pro holiwood návrh co takhle přenést děj do Číny, většina lidí by nevěděla kolik je hercům let a podobný zákon tam možná i platí :-)