J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 4.5.2013  23:41

Úžasná záležitost, ale přitom pro nenáročné diváky může působit jako velmi "těžký" film !

• 4.9.2012  17:20
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Katastrofální porota !!! K soutěžícím se chovají jako přízemní arogantní hovada !!!

• 7.10.2010  15:01

Skvělé herecké výkony pánů Gabina a Delona. Velmi kvalitní námět a scénář a svému účelu posloužil i v té době pouze černobílý film.

• 13.3.2011  12:28
    Metráček (1971)

Nejlepší herecké výkony podávají Lubomír Lipský a Helena Růžičková !

• 27.11.2012  23:18
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Úžasná záležitost !!! Kdybych mohl udělit 10 hvězd, udělám to !!!

• 12.12.2010  16:58

Satiristická komedie z roku 1958. Scénář napsali pánové Brodský a Podskalský.První jmenovaný si zahrál hlavní roli a druhý jmenovaný ji režíroval. Na svou dobu velmi odvážný počin. Film je obsazen takovými esy jako jsou : František Smolík, Martin Růžek, Ladislav Pešek, Josef Bláha, Stella Zázvorková, Lubomír Lipský, Zdeněk Řehoř, Miloš Kopecký, Jiří Sovák a další. Film byl uveden v ČT 12.12.2010 u příležitosti 90. výročí narození Vlastimila Brodského. Natáčelo se v Pelhřimově na náměstí.

• 16.2.2011  18:36

Strašná záležitost. Režisér Radim Cvrček tentokrát šlápl hodně vedle. Ale i v takových filmech začínali herci jako Mojmír Maděrič a Jan Šťastný. Dávám jednu hvězdu pouze za Janu Nagyovou !

• 25.12.2010  19:16

Docela slušná česká komedie z venkovského prostředí. Jen škoda, že nebylo naplno využito hereckého potenciálu všech hlavních představitelů. Jinak herecké obsazení velmi solidní, ale závěr filmu trošku pokulhává. Perlička : Josef Kemr hraje předsedu JZD PAROUBKA !!!

• 28.12.2011  11:07
    Micimutr (2011)

Upřímně řečeno, pro mne velké zklamání. Rozhodně jsem čekal více, zvlášť, když ČT již řadu týdnů předem masírovala své diváky ať se rozhodně dívají na štědrý večer na ČT 1. Jedna hvězda za herecký výkon Martina Dejdara a za hudbu Ondřeje Brouska.

• 28.12.2010  22:33
    Mladé víno (1986)

Nejslabší film z celé trilogie. I přes vynikající hetecké obsazení nedosahuje snímek kvalit filmu " Zralé víno ", který osobně považuji za nejzdařilejší z celé trilogie. Herecké esa jako Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský, Iva Janžurová a další se pomalu vytrácejí ze scény a hlavní pozornost je upřena jinam. Další důkaz toho, že i vynikající herci nemohou zachránit dosti podprůměrný scénář. Hudba opět Karel Svoboda

• 27.2.2011  19:00

Hudba : Luboš Fišer

• 7.9.2011  16:16

Jedna hvězda pouze za vizuální efekty, kterých se zhostili pánové Vladimír Novotný, Boris Masník, Jiří Rumler a Milan Nejedlý. Jinak, co se týče kvality scénáře, tak to je velká bída !!!

• 11.7.2011  18:06
    Morgiana (1972)

Vynikající Iva Janžurová ve filmu Juraje Herze. Tvůrci drží diváka v napětí až do konce za podkresu vynikající hudby Luboše Fišera. Škoda jen nočních záběrů se špatně nasvícenou scénou, takže se divák hůř orientuje.

• 23.1.2011  13:49

Tři povídky s kriminální zápletkopu zpracované jako celovečerní film. Asi nejvíc mne zaujala druhá povídka s názvem " Rukojmí ", ve které Jiří Hálek vystupuje jako narkoman ohrožující své okolí pistolí. Ve třetí povídce s názvem " Kapsář " uvidíte krásnou Janu Brejchovou a budoucího reřiséra Filipa Renče jako syna Petra Čepka co by propuštěného zloděje - kapsáře z vězení.

• 30.9.2011  23:16

Dvě hvězdy za Jiřího Sováka a krásnou Danielu Kolářovou. Jinak co se týče příběhu a kvality scénáře velká bída.

• 27.1.2011  23:19

Ve své době zajímavý pokus o scifi žánr říznutý reálným socialismem. Slabší scénář naštěstí zachraňuje vynikající Miloš Kopecký v hlavní roli a pánové Vladimír Novotný s Adolfem Hejzlarem co by tvůrci na svou dobu vynikajících triků. Z celého filmu mi utkvěl v paměti dialog mezi Otomarem Krejčou a Lubomírem Lipským, který má na sobě speciální zařízení zvané " Myslící mluvítko - Mluvící myslítko ". "Nemyslíte si, že Vám to myslí příliž nahlas? Myslíte ???

• 3.9.2011  23:59

Velmi povedená česká komedie. Už na první pohled jde vidět, že se pracovalo z velmi kvalitní látkou, film je celkem slušně obsazen a příběh má spád. Nejvíce mě dostala závěrečná scéna na vysokohorské dráze, kdy pomocí retrospektivy Bolek Polívka vzpomíná ...

• 30.1.2011  22:05

Tak trochu nudný film. Dějová linka se téměř vytrácí a u diváka to spíše zachraňují lokální humorné scénky. Taky se mi zdá, že je děj uměle prodlužován - hlavně při návštěvě premiéra. Asi nejvýrazněji na sebe upozornil svými hereckými kreacemi Martin Trnavský. Scéna s železničním přejezdem je jedno z mála zajímavých a humorných míst v tomto filmu.

• 6.1.2011  21:51
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Průměrný seriál první poloviny 80. let. Vypíchl bych herecké výkony Jiřího Sováka, Dany Medřické, Vladimíra Menšíka, Gabriely Vránové a Blanky Bohdanové. Ocenil bych také velmi podmanivou hudbu Petra Hapky.

• 29.7.2010  14:29
    Městem chodí Mikuláš (TV film) (1992)

Televizní film, ve kterém září Josef Abrhám a Eliška Balzerová. Celý příběh podkresluje vynikající hudba Petra Hapky.

• 23.10.2010  15:30

Na svou dobu velmi napínavá a zajímavá kriminálka. Napětí se udržuje až do konce a celý příběh koření Sovákův neopakovatelný humor a grymasy tak, jak to uměl jen on ! ("POPLACH", "PIC KOZU DO VAZU","pan Louskáček" atd.)

• 12.7.2011  17:19
    Na psí knížku (TV film) (2002)

Musím pochválit dceru Ivy Janžurové Sabinu Remundovou za opravdu skvělý scénář. Téma, které si vybrala je opravdu nadčasové a velmi věrohodně zpracováno za mistrného režijního vedení pana Františka Filipa. Opravdu po dlouhé době můžete vidět televizní film, ve kterém " to hercům věříte ". Snímek doplňuje vyníkající hudba Petra Maláska. DOPORUČUJI !

• 24.2.2013  20:52

Nádherný film s přesně vypoentovaným humorem, který je Zdeňku Svěrákovi tak vlastní. Musím vyzdvihnout především vynikající scénář (s pracovním názvem "Pražáci dědy Komárka), skvělé herecké obsazení, výbornou kameru a především nádhernou filmovou hudbu Jiřího Šusta.

• 31.7.2013  08:31
    Naděje (1963)

Tento snímek Vás naprosto uchvátí a doslova se "přilepíte" na plátno. Alespoň mě se to stalo. Vynikajícím způsobem natočené drama, výborně herecky obsazené a nesmím zapomenout na vynikající scénickou hudbu Jana Nováka. Velmi doporučuji !

• 23.10.2010  15:47

Vynikající česká kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Nechybí ji napětí, spád a inteligence. Nebýt prozíravosti tvůrců, neměli bychom se dnes o víkendech v TV na co dívat.

• 18.2.2011  22:53

Typická nenáročná komedie šedesátých let, ovšem hvězdně obsazená. Jména jako Vladimír Menšík, Jiřina Šejbalová, Jiřina Jirásková, Bohuš Záhorský, Josef Bláha hovoří samy za sebe.

• 25.10.2010  13:40

Vynikajícím způsobem ztvárněný film o Československých pilotech v Anglii za 2. svělové války. Velmi silný příběh a skvělé herecké výkony, především "PRCKA" v podání Jiřího Hrzána ! Jindřich Polák i v relativně mladém věku dokázal, že v sobě skrývá velmi silný potenciál.

• 7.10.2012  21:53

Skvělý, leč bohužel poslední film Martina Friče !

• 18.3.2011  20:28

Hudba : Ondřej Soukup a to je asi jedinné, co se na tomto projektu povedlo na 100 %.

• 15.2.2011  23:09

Dle mého názoru byla hrubá chyba chtít pokračovat v tak úspěšném seriálu jako byla " Nemocnice na kraji města 1977 - 1981" bez původního autora Jaroslava Dietla a původního režiséra Jaroslava Dudka. Autor scénáře odvedl mizernou práci a nezachránili to ani kvalitní herci ( z první série), ani režisér Hynek Bočan.