J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 29.7.2012  22:56
    Brouk v hlavě (divadelní záznam) (1969)

Absolutní špička hereckého umění nejen Vlastimila Brodského, ale i všech účinkujících. Hluboce smekám !

• 29.7.2012  22:50
    Brouk v hlavě (TV film) (2002)

Výborná televizní inscenace s Viktorem Preissem v hlavní roli. Hereckých kvalit, starší černobílé verze z roku 1970 však nedosahuje, viz komentář Golfista.

• 29.7.2012  19:06

Blafy od TRIKATELA !!! Naprostá špička !!!

• 29.7.2012  16:57
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Kouzelný seriál. Netřeba žádných dalších komentářů. Zcela se ztotožňuji s příspěvkem uživatele Blizzarda.

• 25.7.2012  21:54
    Farma (TV pořad) (2012)

Totální vrchol nevkusu a jak by řekl jeden můj kolega SRAČKOJIDNÍ ZÁLEŽITOST !!!

• 23.7.2012  16:43
    Pražský Sherlock Holmes (TV film) (1968)

Výborná krátkometrážní komedie s vynikajícími herci !

• 22.7.2012  10:23
    Zvíře (1977)

Tento film, vedle snímku "Muž z Acapulca" považuji za nejlepší, který kdy Jean Paul Belmondo natočil.V tomto případě jsou další slova zcela zbytečná, hovořil bych jen v superlativech a jen bych opakoval komentáře ostatních uživatelů.Naprostá špička !!!

• 11.7.2012  21:22
    Přátelé Zeleného údolí (TV seriál) (1980)

Jako dítě jsem tento seriál pravidelně sledoval a musím se přiznat, že se mi líbil. Ovšem z dnešního pohledu jak scénáristisky, tak režijně velmi slabé a naivní.Z nostalgie a za úvodní píseň dávám dvě hvězdy.

• 6.7.2012  12:09

Asi nejsilnější zážitek z tohoto filmu je pro mne scénická hudba Zdeňka Lišky, která výrazově naprosto dokonale spojuje obrazovou a zvukovou část.

• 18.6.2012  15:09

Herecký koncert Jana Wericha, Jaroslavy Adamové, Miloše Kopeckého a Otomara Krejči ! Naprostá klasika československé televizní tvorby v režii Františka Filipa, který se spolupodílel i na scénaři s Janem Werichem.

• 16.6.2012  17:13
    Zlatá přadlena (TV film) (1975)

Skřetovi Rampelníkovi propůjčil svůj hlas Luděk Kopřiva. Je z podivem, že ani není uveden mezi herci, kteří se na této pohádce podíleli !

• 15.6.2012  20:28
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Jedna hvězda za herecké výkony Júliuse Satinského a Jiřiny Bohdalové. Jinak celkově velmi slabé, bez nápadu a napětí. Otřesné dialogy !!! Jan Werich by se asi hodně divil, jak se dá pokazit jeho pohádka.

• 12.6.2012  15:09
    Touha (1958)

Filmová báseň, to je přesně výraz, který k tomuto povídkovému filmu nejvíc sedí a který tu již použil Flego. Nádherná hudba Svatopluka Havelky ! Jen poznámka pro ty, které to zajímá : V úvodních titulcích se můžete dočíst, že jako pomocní řežiséři se na tomto snímku podíleli pánové Václav Vorlíček a Jiří Hanibal a jako asistentka režie Věra Plívová (později Věra Plívová Šimková) všechno později velmi úspěšní režiséři vlastních filmů.

• 12.6.2012  11:39

Jedna z nejkrásnějších a nejpoetičtějších pohádek vůbec. Tento film nemá slabé místo a celkový kladný dojem ještě vyzdvihuje špičkový herecký výkon Libušky Šafránkové a geniální hudba Karla Svobody ! Troufám si tvrdit, že těžko někdo v budoucnosti tento film překoná.

• 6.6.2012  20:27
    Vtip za stovku! (TV pořad) (2012)

Zcela souhlasím s Patrikusem !!!

• 31.5.2012  16:16

Vynikající Yveta Blanarovičová !

• 29.5.2012  21:41

Jedna hvězda a to jen díky scéně s Markem Vašutem v garážích ! Jinak velmi chabý pokus o komedii.

• 21.5.2012  16:41
    Líbáš jako Bůh (2009)

Zcela ve všem souhlasím s Woodym !!!

• 20.5.2012  11:36

Jeden z posledních filmů, kde triky realizoval mistr svého oboru pan Vladimír Novotný. Některé "hlášky" z tohoto filmu zlidověli např. "Musil ještě jsi málo zkusil" nebo "pane Mráz vaše žena je nemocná, musíte se oni starat".

• 22.4.2012  16:45

Jednu hvězdu za hudbu, kterou zkomponoval Luboš Fišer. Ostatní složky filmu, včetně hereckých výkonů jsou mdlé, nudné a děj nemá žádný spád. Snad jen scény pánů Jiráka a Hartla pozvedávají jinak podprůměrný snímek.

• 14.4.2012  15:17

Vizuální triky realizoval kameraman Vladimír Novotný.

• 7.4.2012  21:52

Jednoznačně nejslabší film Petra Schulhoffa ze série s majorem Kalašem. To ovšem neznamená, že je vysloveně špatný. Jen mu chybí atributy, které se objevují v předchozích snímcích (Vrah skrývá tvář a Po stopách krve) jako je např. napětí, které drží diváka neustále ve střehu.

• 24.3.2012  19:35

Já jsem uklouz šéfe !

• 10.3.2012  14:42

Dvě hvězdy pouze za pana Peterku a pana Augustu.

• 10.3.2012  14:37
    Bohouš (TV film) (1968)

Naprosto geniální mikrokomedie !!!

• 10.3.2012  14:35

Současní tvůrci detektivních příběhů by si měli vzít příklad z toho, jak se dělá naprosto dokonalá detektivka ! Všechny složky filmu na mě působí naprosto dokonale ! A jako třešnička na dortu Rudolf Hrušínský a jeho neopakovatelné charisma.

• 3.3.2012  10:18
    Poupata (2011)

Tento film by si zasloužil Českého lva přinejmenším za scénář, režii a hlavní mužský herecký výkon pana Javorského ! Až krutě pravdivý snímek ze současnosti.

• 25.2.2012  14:49

Vynikající krimi - komedie. Tento film by si zasloužil, aby ho někdo vydal na DVD.

• 25.2.2012  10:57

Zcela souhlasím s názorem uživatele Mackina. Neprávem zapomenutý, velmi citlivým způsobem natočený film plný představ Josefa Hlinomaze, ale i humoru Vladimíra Menšíka. Tento film by si zasloužil vydat na DVD.

• 19.2.2012  12:08

Jedna hvězda pouze za účast pana Luboše Fišera jakožto hudebního skladatele. Jinak ODPAD !!!