J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 12.7.2011  10:02
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Naprosto originální pojetí anglického humoru. Příběh odehrávající se za 2. světové války ve Francouzkém Nouvionu s jeho postavičkami. Hlášky typu : " Bodré podoledne " nebo " To jsem já Le Clerc " již zlidověly.

• 12.7.2011  09:45
    Jehla (TV film) (1982)

Velmi kvalitní TV film z roku 1982. Herecký koncert Jany Brejchové !

• 11.7.2011  18:06
    Morgiana (1972)

Vynikající Iva Janžurová ve filmu Juraje Herze. Tvůrci drží diváka v napětí až do konce za podkresu vynikající hudby Luboše Fišera. Škoda jen nočních záběrů se špatně nasvícenou scénou, takže se divák hůř orientuje.

• 10.7.2011  15:56
    Ohnivé ženy (TV film) (1983)

To by člověk vyskočil z kůže !!!

• 9.7.2011  12:56

Poklačování filmu "Zítra to roztočíme, drahoušku", již ale o hodně slapší scénář. Miloše Kopeckého zde nahradil Jiří Sovák.

• 9.7.2011  12:54
    Strach má velké oči (TV film) (1980)

Iva Janžurová exceluje po boku Rudolfa Hrušínského ! Čáry Magi !

• 9.7.2011  12:50
    Světáci (1969)

Herecký koncert všech zúčastněných. Zdeněk Podskalský dal při natáčení tohoto filmu všem hercům možnost vymýšlet vtipné gagy a doplňovat tak scénář. Např. scéna, ve které Jiřina Bohdalová říká Ivě Janžurové ...SEDNI SI ! ...a ona odpovídá... JÁ SEDÍM....ONA SEDÍ.... Tento film právem patří do Zlaté kolekce české kinematografie !!!

• 8.7.2011  17:35

Báječná komedie s Jaroslavem Marvanem a Františkem Filipovským v hlavních rolích. Skvěle jim sekundovala Jana Dítětová a Stanislav Neumann. V tomto filmu bych vyzdvihl herecký výkon Františka Filipovského, který byl obzvláště ve scénách, kdy uprchlíci ujíždí s nákladním automobilem nenapodobitelný, co se týče výrazových prostředků a mimiky obličeje !!!

• 5.7.2011  19:30

Příběh se nevymiká průměru, dobré herecké obsazení z české strany a velmi nakažlivá hudba Ondřeje Soukupa.

• 5.7.2011  15:47
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Jedna z perel Československé televizní tvorby !!!

• 5.7.2011  15:46

Naprosto nedostižný a svérázný Pavel Landovský !!!

• 5.7.2011  15:38

Skvělý film po všech stránkách !!! O něco podobného se taktéž úspěšně pokusilo duo autorů Svěrák - Smoljak, když napsali scénář k filmu Oldřicha Lipského "Marečku podejte mi pero " z roku 1976 s Jiřím Sovákem v hlavní roli.

• 5.7.2011  15:24

Ve filmu se mihl v jedné vtipné scéně Vladimír Menšík.

• 5.7.2011  09:48

Průměrná pohádka ovšem s nádhernou hudbou Luboše Sluky !!! Poprvé se zde před kamerou objevila Veronika Týblová, známá později jako Mařenka z televizního seriálu ARABELA.

• 4.7.2011  10:33

Tento film natočil v roce 1979 režisér Jindřich Polák podle skutečné události. Málo kdo ví, že obsazením Jany Nagyové do role jedné ze stopařek Jindřichem Polákem později rozhodlo o tom, že pan Václav Vorlíček obsadil Janu Nagyovou (i s Dagmar Patrasovou) do rolí princezen v pohádkovém seriálu ARABELA. Jana Nagyová je nadabována Naďou Konvalinkovou.

• 30.6.2011  11:49
    Božská Ema (1979)

Naprosto jedinečné dílo, které se zcela právem řadí do zlaté kolekce Československé kinematografie !!! Když uvážíte v jaké době tento film vznikal, je to malý zázrak, že byl vůbec natočen. Obzvlášť pro jeho vlastenecké postoje hlavních hrdinů.

• 29.6.2011  18:47

Ve filmu se po boku svého staršího bratra Antonína Novotného oběvuje Vladimír Novotný, ze kterého se časem "vyloupne" prvotřídní kameraman a trikový kameraman. Byl jedním ze zakládajících členů trikového ateliéru na Barrandově a spolupracoval s takovými jmény jako jsou Oldřich Lipský, Václav Vorlíček, Jiří Trnka, Adolf Hejzlar a další.

• 11.6.2011  12:24

Tento film považuji za jeden z vrcholů Českosloveské kinematografie !!! Naprosto fantastická hudba Luboše Fišera, která naplno vystihuje jednotlivé osudy postav. Užasná záležitost, až mi běhá mráz po zádech !!!

• 8.6.2011  17:51
    Páni kluci (1975)

Nůůůůžky, nožžžééé, brousííím !!! Toto zvolání mi uvízlo v paměti z dob, kdy jsem býval malým klukem. A taky díky Jiřímu Lábusovi, představiteli bláznivého Petra.Tento film jsem miloval. Až po letech jsem mohl docenit jeho kvalitu. Věra Plívová - Šimková věděla moc dobře, proč točí filmy právě pro děti. Dnes tento žánr takřka vymizel z portfólia českých režisérů a je to rozhodně velká škoda. Hudba : Petr Hapka

• 25.4.2011  10:43

Skvělý film, skvělého režiséra, skvěle obsazen !

• 3.4.2011  20:12

Martin Frič prostě uměl točit filmy !!!

• 3.4.2011  15:51

Trošku mne překvapuje, že takový vyhlášený scénárista jako byl Miloš Macourek dokázal vyplodit takovou hrůzu. Nepomohlo ani dobré herecké obsazení ani kvalitní lidé ve štábu jako byl kameraman Emil Sirotek a trikař Jiří Rumler. Jedna hvězda za Josefa Somra a jeho "TUREČKA ".

• 30.3.2011  17:52
    Únos (1952)

Šílená komunistická agitka. Vůbec nechápu, jak se v tomto filmu mohli ocitnout herci formátu Ladislava Peška, Bohuše Záhorského, Rudolfa Deyla ml., Miloše Kopeckého a dalších.

• 18.3.2011  20:28

Hudba : Ondřej Soukup a to je asi jedinné, co se na tomto projektu povedlo na 100 %.

• 16.3.2011  13:50
    Samotáři (2000)

Nejlepší herecké výkony předvádějí Ivan Trojan a Jiří Macháček.

• 13.3.2011  21:45
    Chudák muzika (TV film) (1981)

Pěkná pohádka, na které jsem jako kluk vyrůstal.Osobně se mi nejvíc líbily pózy Karla Heřmánka a Jiřího Lábuse, když spolkly kouzelný hrášek !!!

• 13.3.2011  14:12

Asi nejslabší film Martina Friče, co se týče scénáře. V jedné z vedlejších rolí a to "kameramana" ve filmovém štábu, který na hradě natáčí film můžeme vidět Vladimíra "Mulínka" Novotného, který v druhé polovině 20. století spolupracoval jednak jako kameraman a také kako trikař na filmech Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka.

• 13.3.2011  12:28
    Metráček (1971)

Nejlepší herecké výkony podávají Lubomír Lipský a Helena Růžičková !

• 10.3.2011  09:01

No co co co .......skvělá komedie v režii Jiřího Krejčíka. Na tento film je možné se dívat opakovaně s odstupem desítek let a nikdy nezklame. Skvělé herecké obsazení !

• 9.3.2011  09:31

Jak je známo, pan Oldřich Lipský miloval cirkus a proto mohl vzniknout už v pořadí druhý jeho film z tohoto prostředí. Příběh filmu příliž nevybočoval ze standardů kvality, ale herecké obsazení bylo vynikající. Posuďte sami, čeho byli pánové Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský schopni v jedné scéně z filmu. http://www.youtube.com/watch?v=cD5yD7tRJhI