• Pohádka
  • Rodinný

O Terezce a paní Madam (1976) (TV film)

V této pohádce exceluje paní Iva Janžurová ! Jinak celkem průměrná záležitost.

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Jako celek velmi slabé, nicméně herecký výkon Karla Heřmánka si zaslouží alespoň dvě hvězdy ! Mechty, mechty jééééé !!! To je přece geniální a nezapomenutelné !

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Velmi zajínavé pojetí režisérky Věry Chytilové o strastech a starostech obyčejných lidí na sídlišti.Snímek na mě dělá dojem, že byl natáčen jako dokument . Hrané scény střídají autentické záběry té doby. Autoři velmi trefně vystihli problémy doby socialismu a hlavně nezájem jedince o věci, které se dějí kolem něho.To vše umocněno neustálým hlukem stavebních strojů. Film má velmi hlubokou myšlenku. Ani se nedivím, že BOLŠEVIK film velmi dlouho zakazoval. Ve filmu je totiž řečeno vše !

Páni kluci (1975)

Nůůůůžky, nožžžééé, brousííím !!! Toto zvolání mi uvízlo v paměti z dob, kdy jsem býval malým klukem. A taky díky Jiřímu Lábusovi, představiteli bláznivého Petra.Tento film jsem miloval. Až po letech jsem mohl docenit jeho kvalitu. Věra Plívová - Šimková věděla moc dobře, proč točí filmy právě pro děti. Dnes tento žánr takřka vymizel z portfólia českých režisérů a je to rozhodně velká škoda. Hudba : Petr Hapka

Pan Tau (1988)

Asi nejslabší film z celé série o panu Tau. Ve filmu byly použity modely létajících talířů z jiného seriálu Jindřicha Poláka "Návštěvníci".

Parta hic (1976)

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek".

Past (1950)

Jasný důkaz o tom, že Martin Frič uměl točit i dramata, nejen komedie ! Na svou dobu velmi dobré !

Pelíšky (1999)

Tento film patří zcela po právu mezi absolutní špičku. K obsazení a hereckým výkonům není co dodat.