Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

(více)

Recenze (70)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zábavné a je to z prostředí, které je mi blízké, spousta herců tady začínala (Michal Novotný, Jan Budař, Jiří Dvořák) -vtip nejde do absurdit, je to prostě jen úsměvné/// Milá podívaná, která příjemně pobaví. Herci hrají přirozeně. Prostě dobrá komedie ze života.// Celkem 69%/// ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Kachyna to aspon rezisersky ustrazil na relativne dobrej urovni, pribehovo dobre, inteligentne. Fakt len dobova tuctova kinematografia, nic viac. Akurat Hermanka fuckt nemusim - no, nejak som ho prezil, srdcene ho mam v prdeli. Teda abych nedaval niekomu plane nadeje, tak v ignore liste. Hermankovo "herectvo" je pre mna ako silne osoleny caj : 60 % ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

Karel Heřmánek a Karel Kachyňa v komedii s vážnými tóny, ideální pro KH, který, i když tady už trochu naznačuje do čeho sjel, tedy do povrchnější komiky , je ale vynikající. Trochu škoda castingu, okolní herci jsou o stupínek slabší. Myslím, že je to tady trochu podceněné, možná proto, že to neukazuje dost aktivisticky přechod armády k NATO ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Filmy z vojenského prostředí musí být opravdu dobré, aby mě zaujaly. Tady se to tak úplně nestalo. Není to televizní formou ani herci (zejména Heřmánek a Budař stojí za to). Vojenská pakárna prolézá do člověka mnohem víc než jiná zaměstnání (snad jen ti nádražáci jsou horší ;-) ) a proto je na toto téma tolik napsáno a natočeno. Ale ty cedulky připravené v programu Word, ty stály za to. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, že filmy, kde se dělá legrace z armády beru. Armáda je totiž věc vskutku zbytečná, stejně jako války. Ta Česká tím spíš. Předražené zakázky atd., atd. Ostatně jak je vidno i ve filmu, v armádě se povaluje celá řada budižkničemů, kteří berou státní peníze a leckdy mají na starosti akorát tak rozpadající se sklady. Karel Heřmánek se na roli perfektně hodil a skvěle ji zvládl. Určitě by Miroslav Donutil film ještě o kousek povýšil. Výborný byl i Jakub Zdeněk. Určitě to není kdovíjaká řachanda, ale jeden z nejpohodovějších filmů o armádě. Taková oddychovka s milými hereckými osobnostmi. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natáčen na letišti v Praze - Kbelích a Čáslavi, bydliště kpt. Outlého (Karel Heřmánek) je v Praze - Miškovicích. (rakovnik)
  • Karel Kachyňa chtěl do hlavní role obsadit Miroslava Donutila. V době, kdy o něm uvažoval, jej potkal v televizi na chodbě a řekl mu, že by s ním potřeboval mluvit a zamýšlel mu roli nabídnout. Donutil mu odvětil, že jestli nespěchá, tak on si odskočí natočit svůj díl televizního pořadu Věšák (od r. 1999), a pak se můžou sejít. Po natáčení se skutečně sešli a Kachyňa mu vysvětlil o čem by role měla být. Donutil však musel s lítostí odmítnout, neboť právě při natáčení Věšáku oznámil divákům, že s rolemi důstojínků končí, což stvrdil pověšením vojenské brigadýrky, ve které odehrál své tři vojenské role (Tankový prapor – 1991, Černí baroni – 1992 a Pelíšky – 1999), na symbolický televizní věšák. (cundak)

Reklama

Reklama