• Pohádka
  • Rodinný

Chlap jak hora (1960) odpad!

Hvězdně obsazená blbina ! Musel jsem se hodně přemáhat, abych tenhle film dokoukal do konce !

Chudák muzika (1981) (TV film)

Pěkná pohádka, na které jsem jako kluk vyrůstal.Osobně se mi nejvíc líbily pózy Karla Heřmánka a Jiřího Lábuse, když spolkly kouzelný hrášek !!!

Chyťte doktora (2007)

Jedna hvězda a to jen díky scéně s Markem Vašutem v garážích ! Jinak velmi chabý pokus o komedii.

Ikarie XB 1 (1963)

Tento film je v celé historii české kinematografie naprostým unikátem ! Je to jedinný film z produkce Barrandova, který se plnohodnotně věnuje žánru SCIFI. To co dokázali tvůrci je až neuvěřitelně realistické a to se psal rok 1963. Samozřejmě nelze tento film srovnávat s dnešními produkcemi, kdy u vchodu do kina divák "fasuje" 3D brýle, ale na svou dobu byl tento projekt zcela jedinečný. Režie se ujal Jindřich Polák, hudba Zdeněk Liška, kostýmní výtvarnice Ester Krumbachová, pomocný režisér Hynek Bočan. A to nemluvím o hvězdném hereckém obsazení v čele se Zdeňkem Štěpánkem.

Indiáni z Větrova (1979)

Asi nejsilnější složkou filmu je hudba ! Jinak velká bída.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Petr Nárožný po pádu do rybníka : Vodník a říká mi FANDO ! To byly časy, kdy se ještě točily skvělé komedie pro celou rodinu. Hudba : Václav Zahradník

Jak se ševcem šili čerti (1975) (TV film)

Líbil se mi Josef Kemr a Josef Bláha jako Lucifer. Na svou dobu velmi zdařilá pohádka.

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Geniální spojení reálného světa se světem fiktivním. Po filmu "Dívka na koštěti" další realizace tandemu Macourek - Vorlíček. Velmi pečlivě napsaný scénář (až do sebemenšího detailu) i samotná realizace filmu s hvězdným hereckým obsazením. (Pan Řehoř nahradil pana Libíčka, který během natáčení náhle zemřel) Na svou dobu velmi dobře realizované triky, za kterými stojí trikový kameraman Vladimír Novotný. A v neposlední řadě krásná Libuška Šafránková. Jedna z nejlepších komedií 70. let .

Já nejsem já (1985)

Díky neústupnosti autora námětu Václava Nývlta ne zcela úspěšná komedie. Režisér Václav Vorlíček chtěl původní scénář upravit tzv. na tělo, ale Václav Nývlt nesouhlasil. A tak byl film natočen podle původní předlohy a je to na něm znát. To že se film zcela nepovedl přiznal Václav Vorlíček i v bonusovém materiálu přímo na DVD. Jinak herecké obsazení je na svou dobu nadstandartní včetně představitelů dvou hlavních postav. Trošku mi vadí obsazení Báry Štěpánové a Jitky Asterové v epizodních rolích. Hudbu realizoval Karel Svoboda a skupina Elektrovox.

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Skvělá komedie Petra Schulhoffa z roku 1978. Miloš Kopecký se na svou roli cholerika dokonale hodí, obklopen kolegy, kteří mu geniálně nahrávají. Také se mi líbí, že autoři v některých scénách nechávají gegům prosakovat mezi řádky jako třeba ve scéně, kdy Dáša Veškrnová při natáčení kazí jeden záběr za druhým a v pauzách se na scéně objevuje hlavní osvětlovač s průpovídkou " To pětikilo vějš - níž - vypněte to pětikolo, teď je to dobrý ! "