Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (2011) (TV film)

To je docela dobrá šílenost, kterou jsem do té doby neznal. Seriál mi unikl, i když je určitě možné ho nakoukat, ale musím říct, že film mě zaujal. Má to takový příjemně specifický absurdní humor, staví to místy na banálních scénách, ale ta absurdita je schopná je dotáhnout k něčemu novému. Dobré, vtipné, hezky divné.

Patti Cake$: Cesta za slávou (2017)

Jasně, tenhle snímek se srovnání s "8 mílí" asi těžko vyhne, ale sakra, na to, jak to vypadá místy skoro až amatérsky, nebo minimálně hodně nezávisle, se mi to sakra líbilo. Hudba se zde docela dobře vyvíjí a to finále má svoje grády. Ani jedna z postav mi nevadila, naopak bylo celkem jednoduché se s nimi sžít.

Listopadoví vrazi (2017)

Chloë Grace Moretz a Ansel Elgort fungují dobře, ale příběh nehraje v jejich prospěch. Ještě tak do poloviny stopáže to vypadá, že by to mohlo být docela dobré, napínavé, že by tu mohla být docela zajímavá pointa, ale k tomu překvapivě vůbec nedojde a rozuzlení je hodně o ničem. To je velká škoda.

Nico: bájný jednorožec (1998)

Fajn rodinný snímek, který si ale asi moc dlouho pamatovat nebudete, protože ničím zásadním nevyniká. Samozřejmě až na skutečnost, že je tu jednorožec. Jinak je to ale o tom, jak chudák kluk nezapadá, najde si ale kamaráda v němé tváři, ten je speciální, a tak po něm jsou zlí lidé, ale kluk zvíře zachrání. Je to trochu nuda...

My Little Pony Film (2017)

Rozhodně nejsem fanoušek "My Little Pony", tohle vlastně bylo moje první setkání, ale musím uznat, že to nebylo setkání vyloženě špatné. Nejsem z postaviček na větvi, ale třeba jako muzikál je to docela příjemné. U tohoto animáku si dovedu představit, že to může děti i bavit, což není špatné a není to málo.

Dancing Day (2018)

Musím říct, že mě na první pohled zaujalo, jak kvalitně je to natočeno. Nejsem si jistý, kolik toho mají autoři za sebou, ale tohle je technicky hodně dobré, je zde výborná práce se zvukem a hudbou, ale i herecké výkony mě zaujaly na to, že se má jednat o improvizaci. Jsou dobří. Já jsem na dějové filmy, tohle mi přišlo spíše lyrické, ale komu to sedí, bude se mu to líbit.

Mythica: Soumrak bohů (2016)

Od téhle série skutečně není možné očekávat, že by se jednalo o nějaké hardcore fantasy, spíše je to historický film s nějakým tím CGI efektem, ale na druhou stranu se docela daří dělat kulisy tak, aby byly uvěřitelné. Možná nízkorozpočtové, béčkové, ne až tak zábavné, ale vlastně jsem si na tuhle sérii docela zvykl a nevadí mi. Skoro škoda, že už skončila.

Mrs. Parker a začarovaný kruh (1994)

Jennifer Jason Leigh je hvězdou tohoto filmu, který je o určité formě dekadence v jazzovém období Spojených států amerických, Jako kdyby celá generace nevěděla, kam se vydat, a tak nehledá cestu, jen způsob, jak se té cestě vyhnout. Překvapivě to není tak zajímavé, jak by si jeden myslel, bohužel ani herecky.

Milano rovente (1973)

Když se díváte na snímek "Milano rovente", bude vás možná napadat, jestli se tohle nezvrtne v italské porno. Vizáž herců, místy i styl natáčení by k tomu směřovali, ale on je to ve skutečnosti mafiánský film, který má celkem dobré postavy, docela dobrý spád a jede od začátku až do konce, který musí být krvavý. A je.

Útěk z věznice Maze (2017)

Myslel jsem, že film bude trochu drsnější, než jak se ukazoval. A pak skutečně přišla scéna, která byla dobrá, drsná, dokázala s divákem zamávat. Jenže pak opět dlouho nic. Vězeňská dramata nejsou špatná, ale tohle irské provedení, které je sice založeno na skutečných událostech, postrádá nějaký pořádný náboj.