M.F.A. (2017)

Dobré téma, dobře zpracováno, teď myslím vizuálně, ale snímek by si zasloužil, aby byl pojat trochu jinak. Buď jít ještě hlouběji do psychologie a vzít to ještě o něco vážněji, anebo - a to by bylo lepší - kdyby to bylo trochu víc bizarní a drsnější, možná i odlehčené v některých chvílích. Takhle to moc tlačí na pilu, aniž by to skutečně k tématu něco přineslo.

Lipstick Waale Sapne (2016)

Dobrý snímek o tom, jaké je postavení ženy. I když se jedná o trochu jinou kulturu, než je ta evropská, jsou zde spojující body, které jsou patrné. Postavení ženy není jednoduché a někde je ještě těžší. Hledají pak různé cesty, jak uniknout tlaku, předsudkům, ale i osudu, který si přichystaly a který není tak krásný, jak by chtěly.

LBJ (2016)

Woody Harrelson je hvězdou tohoto filmu, což je trochu škoda. Ne proto, že by byl špatný, on je skvělý, ale jsou zde i další herci, kteří rozhodně mají na to, aby hráli první ligu a ne jen celkem nudné přicmrndávače. Tenhle snímek měl mnohem větší potenciál než jen ukázat Woody schopnosti a mistrovství maskérů, které přesto někdy vypadá uměle.

Love Everlasting (2016)

Snímek "Love Everlasting" je klasická romance, která je kořeněná tím, že je to mezi dvěma outsidery, což je ten hlavní prvek, který se mi líbil. Ten konec už se mi zdál trochu moc, hlavně proto, že byl celkem očekávatelný, ale postavy mě natolik zaujaly, že alespoň ten průměr snímku "Love Everlasting" s klidem dávám.

Evil Bong: High 5 (2016)

Film „Evil Bong: High 5“ je založen v podstatě jen na dialozích a na něčem, co by se v případě jiných filmů dalo nazvat situační komikou. Jenže ty situace jsou tak ubohé, že to ani na chvíli nepřipomene snímky jako „Clerks“, kde šlo v podstatě o stejný koncept. Band nemá k dispozici zajímavé a vtipné postavy, jen bandu trotlů, mezi nimiž se sem tam ukáže holka nahoře bez. Tohle už fakt nikam nevede.

Poslední mise (2017)

Richard Linklater je podle mě filmový vizionář, který dokáže přijít s takovým způsobem natáčení filmu, který je prostě zajímavý. Asi proto od něj očekávám víc, než mi dal snímek "Last Flag Flying". Herecky výborné, ale dějově je to prostě nudné. Kritika je zde velmi slabá, což mě docela mrzelo. Čekal jsem víc.

Phoenix Forgotten (2017)

„Phoenix Forgotten“ je found footage klasického ražení, tedy natočit snímek za co nejmenší cenu a pokusit se na tom alespoň trochu vydělat. Já neříkám, že to nemusí být v některých chvílích zajímavé, ale když dojde k odhalení a následují další scény, zjistíte, že je to prostě ohraná nuda a nic zajímavého na vás nečeká. A pokud se tvůrci nebudou snažit, aby to opravdu zajímavé bylo, bude to vždy stejná nuda.

Zabiják Khali (2017)

Docela se mi líbilo, jak se film pokusil spojit akci s osobním dramatem - v tomto případě se jedná o záchranu babičky a vytvoření rodiny, i když je hlavní postava nájemný vrah a sakra mladý - ale nakonec to není tak odvážné nebo drsné, jak by se top chtělo tvářit. A vedení děje je nakonec docela nuda.

Sexy botky (2005)

Líbí se mi téma, líbí se mi, jak je to bizarní, myslím v ději, protože dědictví firmy na boty, které zachrání jedině queer queen je prostě skvěle padlé na hlavu, ale má to svoje kouzlo. A herecky, hlavně díky výkonu Chiwetela Ejiofora, který neumí moc dobře zpívat, stojí film za pozornost. Jen nesmíte mít předsudky jako některé postavy.

Kenny (2017)

Dokument, který není ani tak zajímavý proto, že se soustředí na Kennyho Dalglishe, ale spíše na to, jakými momenty fotbalové historie si mimo jiné prošel. A to nejsilnější je prezentováno hned na začátku, čímž dokument dostává takový zvláštní cyklický charakter, protože se události věnuje i na konci. Ano, tohle je rozhodně silný moment historie a dokument ho podal dobře.