Vraždící perníček (2005)

„The Gingerdead Man“ se drží celkem při zemi a nedovede nadchnout. Jedinou skutečně dobrou scénou je to, jak Perníček skončí. Tohle je zábavné na poměry celého filmu a přesahuje to ostatní scény a ostatní zabíjení. Dialogy jsou směšné, postavy jinak nejsou moc zapamatovatelné a film se nevykouří z hlavy jen proto, že ten záporák je na první pohled pořádně praštěný.

Masaryk (2016)

Překvapilo mě, jak dobře a profesionálně je snímek natočen. Kdyby se tam nemluvilo česky, klidně bych řekl, že je to americká produkce. Herci jsou výborní do jednoho a nenašel jsem tu snad jediný slabý výkon. Scénář je možná do jisté míry fabulovaný a mrzelo mě, že to je film o Mnichovu, ne až tolik o Masarykovi a třeba jeho smrti, ale stejně jsem si film užíval, i když na vás dovede zaútočit pořádnou depresí.

Anaarkali of Aarah (2017)

Indové mají asi celkem rádi filmy o pomstě, protože se v jejich kinematografii objevují poměrně často. Anebo jsem na ně měl poslední dobou jen štěstí. Hrdinka v hlavní roli není špatná, film má docela dobrý, úderný úvod, ale to napětí, které tam na mě padlo, docela brzy vyprchalo a ke konci už mě to tolik nebavilo.

Všichni královi muži (1949)

Dobrý příběh, který není do filmu tak skvěle převeden, jak by předloha dovolovala, ale přesto je povýšen hereckými výkony, kdy tentokrát se mi Broderick Crawford velmi líbil a pro roli Willieho Starka se hodil dokonale. Povedená adaptace, která není geniální, ale pořád dovede ten příběh prezentovat poměrně silně.

After Porn Ends 2 (2017)

Další dokument o pornohvězdách, které se na porno už vykašlaly a některé se k němu ani nevrátily. Líbí se mi, že tu je více generací, i když nejvíce se dokument soustředí na ženy po čtyřicítce. Lisa Ann navíc zůstane asi navždy jednou z mých velkých oblíbenkyň a rád jsem poznal i její civilní stránku.

Štvanice (1944)

Ingmar Bergman jednoduše dokázal svoje mistrovství už na začátku své kariéry a jen tak předvedl, co v něm je za potenciál, a to vlastně "pouze" scénářem, který ke snímku "Štvanice" napsal. I když budete mít chvíli pocit, že to je něco jako "Škola základ života", snímek je naprosto jiného žánru, ale přitom to není klasický thriller, což by to evokovalo na první pohled.

Hellzapoppin' (1941)

Tohle je muzikál, který se musí vidět. A pokud ho uvidíte, je docela možné, že si řeknete, jak strašná ptákovina to ve skutečnosti je. A také že ano. Tohle není muzikál pro každého. Má to zápletku, ale skoro o ni nejde. Je to neskutečně hravé, je to ujeté, je to praštěné, ale ta hravost je na tom prostě krásná a mě to dostalo.

Harbinger Down (2015)

Lance Henriksen si odvádí svou, podobně jako ostatní herci, ale nejsou to ani oni, kdo vás dokáže nadchnout. V konečném důsledku jsou to skutečně jenom ty triky, které se povedly, ale bohužel na to ostatní se trochu nakašlalo. „Harbinger Down“ je béčko, je to obyčejné béčko, které se honosí dobrou trikovou stránkou, ale jinak ničím. Alespoň na ten průměr to za mě dosáhlo. Víc ale bohužel.

After Porn Ends (2012)

Pornoprůmysl mě zajímá, a tak mě zajímal i tenhle dokument, protože jeho premisa je docela dobrá - co je s pornohvězdami, když jdou do "důchodu". A není to nezajímavý pohled, i když je celkem smutný. Docela upřímné zpovědi, což se mi na tom líbilo nejvíce. Mimochodem být pornohistorik musí být zajímavý džob.

Opilý anděl (1948)

První film, kde se ke Kurosawovi přidal jako herec Toshiro Mifune, a je to hned spolupráce velmi dobrá. Nejen, že Mifune ukazuje svoje mistrovství, ale především Kurosawa ukazuje, kde je jeho síla - ve filmu s příběhem, který v sobě mísí lidské prvky s takovými, které nejsou pro obyčejné lidi normální, třeba jako členství v Yakuze. A funguje to skvěle.