Elementární částice (2006)

Ačkoliv jsem byl roozhodnutej, že dám pět, tak to, že nespáchala sebevraždu i Anabele (Franka Potente), tak musím dát jen čtyři. Předloha je naprosto geniální a jedna z nejlepších knih, kritizující současný stav morálních hodnot!!!

Hříšný tanec (1987)

Stále žívý kultovní snímek, to se nezapře. Snad nejlepší role Patricka Swayzeho...kámo tady jsi byl dobrej

Válka světů (2005)

Óóóó kvůli čemu že se to zastavily ty vřaždící stroje? Bakterie, či kyselý déšť. Bůh žehnej Americe a jejímu nemalému příspěvku ke globálnímu znečišťování.

Buddha padl hanbou (2007)

Naprostá fantazie!!! Na příběhu jedné holčičky, toužící po škole, se ukazuje obyčejný den afgánců. Od drobných starstí až k fanatickémů bojování za taliban. Krajina a obraz také vynikající. Co by člvěk chtěl víc od dokumentu.

Krajina přílivu (2005)

Viděl jsem dva filmy podobného námětu krátce po sobě. První, Faunův labyrint, byl více baravnější, romantičtější a celkově by se dalo říct veselejší, druhý, Krajina přílivu, byl syrový a musím říct, že právě tahle syrovost dětské fantazie kombinující se s až přehnaně absurdní představou o americkém venkovy byla užasná. Každopádně oba dva filmy stojí za to

Všichni do jednoho (2007)

Fanastické a originální - poukazuje na zkaženost a trapnost televizní masové kultury, která, jak každý víme, je odrazem doby a její společnosti

Únos (1952)

Rok 53 - co se od toho dalo čekat? Takhle přesně vypadá myšlenka komunismu v teorii, bohužel praxe a hlavně realita je trošičku, opravdu ale jen trošičku jiná. A neříkejte, že by to nebylo krásné?

Sokolovo (1974) odpad!

Tak takovouhla propagandu sem už dlouho neviděl!!! Kdybych to hodnotil jako "jen" film, tak dám možná dvě, ale tohle se prostě nedalo. Realističnost někam zmizela, nevím kam? Nechci pošpiňovat památku mnoha vlastenců, kteří u Sokolova padli, ale nemůžu přejít oslavu Stalina a Sovětského svazu, když přitom českoslovenští vojáci byli napřed Stalinem deportováni do pracovních táborů a až díky Hitlerovi mohli vytvořit armádu. Škoda jen, že si kulturní výbor vybral O.Vávru k natočení tohoto "velkofilmu" na objednávku.