Fantazie (1940)

Spojení krásné hudby a obrazu, doprovázené výkladem je opravdu výjimečným dílem. Abstraktní obrazce Bachovy varhanní hudby, roztančená příroda u Čajkovského Louskáčka a počátky života na Zemi podbarvené Stravinského Svěcením jara, svým pojetím tak zpracováním rovny jejich hudebnímu doprovodu. Musorgského Noc na Lysé, s její ponurou atmosférou tvoří jednoznačně vrchol filmu a výtečně kontrastuje s Schubrtovým Ave Maria, které film zakončuje. Nebyl by to ale Disney, aby, do filmu nezapojil také něco amerického. Čarodějův učeň v podání povinného Mickey Mouse, se jak zpracováním tak obsahem nijak nelišil od statní infantilní tvorby tohoto studia. Naštěstí mě tahle sladkost připravila na kalorickou bombu spočívající v Beethovenově Pastorální symfonii, ve které se to hemží jednorožci, pegasy a narcistnímy kentaury, které přikrášlují tlustí andílci. Po tomhle úletu vyvedeném v teplých pastelových barvách, mě už hroši tančící balet v Pontichielliho Tanci hodin nemohly vyvést z míry. Naštěstí zde hraje prim hudba a ta je vždy skvělá, takže stačí na chvíli zavřít oči a představit si to po svém.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Asylum opět dokázal, že na poli žravých potvor nemá konkurenci a obohatil seznam filmů, s rybářskou tématikou. Příběh je staré dobré Shakespearovské drama ve složení příšera, vědec, drsný agent, spousta homo sapiens jako krmení a kalsická otázka být či nebýt, někdo si tam může doplnit l. Nad mnoha scénami rozhodně ční ta kdy agent postupně odkopne půl tuctu přilétavájích piraní. Tak mě napadá že příště by to mohl být Van Damme vs. megapiraně.

Ivan Hrozný (2009)

Ze začátku to bylo velké zklamání, protože jsem čekal historický film o prvním carovi,dobyvateli Kazaně, který to dotáhl až na vraha vlastního syna a ničeho takového jsem se nedočkal. Ale nakonec jsem zklamán nebyl, film zachycuje zajímavý souboj dvou mužů rozdílným pojetím služby bohu i ostatním. Na pozadí se mezitím roztáčí kolotoč mučení, poprav a šílenství, ve kterém má Ivan dost práce s vymýšlením nových způsobů poprav. Jeho neustálé čekání na konec světa, doprovázené patřičnými proslovy hezky kontrastuje s pasivním odporem patriarchy. Je škoda, že film neukazuje alespoň část carova mládí, aby nepůsobil jako úplný cvok, ale to je jen malá vada na kráse téhle exkurze do duše Ruska. Navíc po tomhle filmu vím, proč je mesvěd symbolem Ruska.

Atlas mraků (2012)

Mraky jsou takové nafouknuté nic v dálce, na které se hezky kouká a jen někdy z nich spadne vlahý letní déšť. Stejně tak i atlas mraků nabízí hezký pohled na dokonalé výtvory filmového plátna, jen občasně přerušované podivnými maskami herců. Z příběhů propojených nitkami osudu nakonec vyjde stokrát viděná intelektuální šeď, akorát krásně zabalená. Je to škoda protože, příběh o útěku z domova důchodců stál opravdu zato. Plavba na lodi také ušla, stejně tak příběh mladého skladatele, pokud by nebyl tak čtyřprocentní. Pro film je asi nejpříznačnější příběh jídlonošky, který je spíše mcdonaldizací společnosti než výletem do Eastasie a nakonec i z filmu, který se tváří a jmenuje vznešeně je jen komerční hambáč. Tak nakonec ani nevím jestli je dobře nebo špatně, že z té úžasné symfonie Atlas mraků tu zaznělo jen pár tónů.

Píseční žraloci (2011) (TV film)

Tenhle film si film si utahuje z filmů o zmutovaných obludách a i sám ze sebe. Žraloci co plavou nejen v písku.Neskutečně přehrávající Corin Nemec v roli pošahaného pořadatele festivalu, kterému žraloci žerou postupně tátu, kámoše, holku, právničku a křepčící mládež, hlavně když bude v černých číslech. Vraždící asitentka, dědek s plamenometem z e-baye a Brooke Hogan jako doktorka dopňují sestavu. Tenhle film je neskutečná blbost, ale zábavná blbost, jen se trochu obávám, aby někoho nenapadlo natočit létajícího žraloka.

Nebezpečný žralok (2011) (TV film)

Tenhle film překvapivě obsahuje málo z toho co činí filmy o žralocích zábavnými, strašné přehrávání ani pitomé dialogy se tu moc nevyskytují. Největším překvapením je, že to má i příběh, hospodská banda, které žralok kazí kšeft tu ještě nebyla. Žralok není sice žádná extra obluda, ale pár výskoků z vody potěší. Pro ty kterým nápad strčit žralokovy bombu do huby připadá utažený za vlasy, se tu nabízí asi nejoriginálější likvidace žraloka ve filmu.

Sharktopus (2010) (TV film)

Po obřích žralocích a vraždících olihních přišla na řadu žraloknice ovládaná joystickem, která po menší nehodě vyrazí do Mexika za zábavou. Netvor který umí i chdit navíc obstarává scény za, které by se nemuseli stydět ani v absurdním dramatu. Reakce lidí na to, že se knim blíží osmi nohý žralok opravdo stojí za to. Je to o ničem, ale stojí to za to.

Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Hoši od Asylumu se rozhodli trochu vylepšit své filmy a kromě velokosti dostal žralok i hlavu navíc, takže není pochyb kdo má ve filmu nejvíc rozumu. Aby měl dvouhlavý drobek co jíst, vyklopí mu loď partu silikonových plážových koček, pár svalovců a Carmen Electru. Naštěstíse u tohoto filmu člověk nenudí protože utoky žraloka střídají záběry na těla v bikinách a občas někdo odhodí i vrchní díl plavek, v kombinaci s tropickým ostrovem a tupýmy dialogy je z toho pohodová zábava. Z hereckými výkony to také špatné nebylo, protože dokázali zahráti zemětřesení.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Prehistorické příšery žralok, chobotnice a Lorenzo Lamas si to rozdávají a to kdo bude pánem sedmi moří a ubozí pozemšťané nejsou nikde v bezpečí. Žralok a chobotnice obstarávají zábavu ničením všeho, Lamas na rozdíl od předchozích dvou nestrávil miliony let v ledu, a tak už není tak akční. Navíc to zjištění, že ani v letadle není nikdo před žralokem v bezpečí a výzkum ve stylu jakou barvičku to mám ve zkumavce.

Invaze U.S.A. (1985)

Pokud někoho trápí noční můry, může být ještě rád, že se mu ve snech nezjevuje Chuck Norris. Kromě snů ale Chuck trápí rukého agenta Rostova a jeho teroristickou partu kámošů i ve skutečnosti. Ti se totiž rozhodli Ameriku na vánoce potěšit pár výbuchy a střelbou do lidí. Pak už zbývá jen aby na scénu nastoupil neprůstřelný hrdina v upjatém džínovém ohozu a automatem v každé ruce a to svinstvo uklidil. Celkově jeden ze zábavnějníš Norrisových filmů s bazukovým koncem.