Kykyryda

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 4.8.2015  20:37
    Šéf (2014)

Cute as hell, ale doporučuju nepouštět s prázdnym žaludkem a lednicí, je třeba mít špajz plnej a mezi scénama si odskočit vařit!

• 15.6.2015  11:58

Na první pohled nekritické nadšení, na pohled druhý dvě tři fantastické scény (první a poslední, kostel, vybuchující hlavy), neméně fantastický Colin Firth, skvěle načasovaný soundtrack... a nic. Furt skvělý, ale jaksi miň.

• 28.5.2015  22:35

Je tam všechno :-)

• 28.5.2015  08:24

Jediný co jsem o tomhle filmu věděla bylo že Groota namluvil Vin Diesel. I natěšila jsem se, abych pak byla příšerně zklamaná protože Groot umí jen tři slova. Jinak ale klasika, pobaví i přes neuvěřitelně přihlouplý humor.

• 28.5.2015  08:20

Je to cute as hell, kromě slabší klasické honičky někde uprostřed baví od začátku do konce, vynikající je zejména dabing Jima Parsonse, pobaví i dospělé.

• 27.2.2015  21:23
    Birdman (2014)

Och bože rozbože... asi tak deset procent filmu tvoří sledovatelné scény, zbývající minuty by si člověk raději prostřelil hlavu sám než by strpěl byť i jednu sekundu navíc.

• 17.11.2014  18:54
    V Bruggách (2008)

Tenhle film musel v mojí hlavě dozrát. Nebo moje hlava dozrát k filmu, těžko říct. Viděla jsem ho před třemi měsíci, a pořád na něj myslím, pořád jsem nezapomněla zápletku ani detaily (a to je u sklerotika mého kalibru vskutku pozoruhodné) a přes počáteční nenadšení musím s odstupem přiznat, že chytne a nepustí. Těžko mu něco vytknout.

• 16.11.2014  20:42
    Interstellar (2014)

Velmi se mi nelíbí trend návratu k principu deus ex machina. Tvořím příběh, tvořím tvořím, rozmáchnu se, nacpu tam trochu tej vědy, dokonce zajdu tak daleko že zmíním kvantovou fyziku, a když zjistim že nevim kam jsem se to dotvořil a že to nedává smysl, přichází Morgan Freeman, aby díry v příběhu vysvětlil. Nehodí-li se mi Morgan Freeman, případně točí-li jiný film, nahradíme ho láskou. Seriously, láska jako pátý rozměr? Víra v lásku je moc hezká věc, ale představa že o osudu lidstva rozhoduje zamilovaná ženská a chlap co žárlí mi na klidu příliš nepřidává, a na důvěře v zdravý rozum bratrů Nolanových už vůbec ne. Ale budiž. Potíž je v tom, že i po zahrnutí lásky zůstal příběh děravý a plný nesmyslů. Skrz to mě druhá polovina filmu neměla příliš velkou šanci zaujmout, i přes krásnou epizodku s pološíleným Mattem Damonem, který světe div se tentokrát i trochu hrál a předvedl o dva výrazy více než obvykle. I přes to všechno zůstává první část téměř skvělá - relativita času, 23 let shrnutých pomocí videovzkazů, epická příhoda na vodní planetě, to všechno bralo dech. Matthew McConaughey dokonce jako jedna z mála postav budil skutečné emoce! Jenže druhá polovina byla prostě už příliš. Odkazovat na Kubrickovu Odyseu je nápad sice pěkný, ale kvůli všem těm chybám, nepřesnostem a překomplikováváním zápletek to ve finále působí jako falešná Prada kabelka z tržnice. Fakt jsme chtěli aby to vypadalo taky tak dobře, ale fejk je fejk.

• 15.10.2014  18:11

...oukej, já vim že na pět hvězdiček to prostě není, ale když já tolik miluju Slye a Dolphiho a všechny ty ostatní! Oceňuju záměrnou debilitu nové krve, ačkoli i bez nich vím že ti staří jsou prostě lepší. Hlášek bylo poskrovnu (anebo už nebyly tak dobrý, tudíž jsem je zapomněla) ale při odchodu z kina jsem nadskakovala metr vysoko nadšením a to se počítá.

• 15.10.2014  18:07
    Love song (2013)

ááá, další z mé oblíbené kategorie hipsterskejch slaďáků... na první pokuk čtyři hvězdičky díky skvělý atmosféře New Yorku a fajn hudbě (akorát že mi teda většina písniček přišla jedna jak druhá). Líbilo se mi jak film pracuje s romantickýma momentama,které usekne přesně ve chvíli kdy začnou klouzat k tuctovejm rom-coms. Jdu na pokuk číslo dvě tak jen doufám že hvězdičky nepůjdou dolů... edit po třetím pokuku: objektivně vzato to vskutku na čtyři hvězdičky není. Ale na tři zcela jistě.

• 22.5.2014  19:19

Taková slušná klasika, co neurazí. Akorát ty vtipy už jsou tak ohraný a předvídatelný, ani smát se mi nechtělo. Nicméně kdyby Winter Soldier nevypadal jako Starkovic Arya, vyšlo by to na čtyři hvězdičky.

• 11.1.2014  21:31
    Gravitace (2013)

Proč v hollywoodských filmech musí vždycky být nějaká dementní hračka?! Jako abysme si všimli, jak jsou ty kontrasty života ironické?! Proč musí mít hlavní hrdin(k)a mrtvého příbuzného, k němuž může dojemně promlouvat?! Jesus christ, ztracená hodina a půl života. Tři hvězdičky, abych nebyla ošklivá, vizuálně je to přece jen kvalitka... ale jinak.... zlo, čiré americké zlo. Btw, to že je to ve vesmíru neznamená, že je to sci-fi.

• 11.1.2014  19:33
    Karamazovi (2008)

Mám trochu potíž se site-specific divadly, je to totiž přesně ten případ alternativy, která se stala mainstreamem. I přes tuhle mou osobní nechuť kontrast oceláren a kultury pořád funguje, byť film tenhle zážitek nevyhnutelně trochu otupuje a naživo by to bylo mnohem lepší. Nicméně i tak je to silný film, který mě hodně zasáhl a nemám mu asi moc co vytknout. Jednoduché, dokonalé, s geniálním soundtrackem.

• 6.1.2014  15:32

Patrně jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

• 3.1.2014  00:11

Byla bych všemi deseti pro utnutí příběhu po první třetině, kterou bych naopak natáhla. Aréna už je po jedničce ohraná, zatímco téma politiky a sociálních nepokojů mi přijde zajímavější a nosnější. A vážně doufám, že do dalšího dílu Katniss dospěje, zmatená iracionální puberťačka mě opravdu nebaví.

• 10.11.2013  09:03

Prosimvás, co jako očekáváte od marvelovky za umění, originalitu nebo snad přesah? Osobně jsem na Thora šla koukat jednak teda na toho Thora, druhak na Lokiho a krom toho jsem se přišla zasmát. Všeho bylo dost, Kapitán Amerika a Thor v metru mě přinutili výt smíchy, dokonce jsem se ani moc nenudila a že by byla závěrečná scéna odbytá mi taky nepřišlo, naopak to byla jedna z nejvtipnějších závěrečných honiček. Jistě, Natalie Portman je celá taková divná a vlastně jsem vůbec nepochopila proč v tom hraje zrovna ona, Malekith mě vyloženě zklamal, neboť jsem čekala něco víc než šášulu ušopleska, který vlastně nic moc nepředved, jenom trochu bububu a zpackaný pokus o zničení devíti říší, navíc začátek filmu je prakticky kopie bitvy na Dagorladu ze Společenstva prstenu, ale co už, i tak to bylo lepší než jsem čekala. Akorát teda kladivo na věšáku byl fakt lacinej vtípek.

• 28.10.2013  11:12
    You Instead (2011)

Romantická komedie pro hipstery, ale plná energie, fajn hudby a Natalie Teny, která se tímto definitivně stala mou nejoblíbenější herečkou.

• 28.10.2013  11:05
    Taxikář (1976)

Zdá se, že jsem viděla úplně jiný film. Víc než cokoli jiného mi Taxikář přišel jako náladovka o trochu creepy frustrovaném muži s jednou geniální krvavou scénou. Byla jsem nadšená z dojemné snahy hlavního hrdiny stát se drsňákem, z nepovedeného balení Betsy, z lehké existenciální tísně, z epizody s Iris... Naopak ústřední motiv, aneb sociální izolace, frustrace a deprese, mě nechaly zcela chladnou.

• 28.10.2013  10:56

Kdyby z toho odstranili Batmana, kterému prostě nějak nemůžu přijít na chuť (slušňáky se spasitelským komplexem já nerada), bylo by to jednak kratší, a jednak by měli víc prostoru Joker a Two-Face.

• 1.10.2013  22:57
    Riddick (2013)

Jsem ráda, že příběhem i vizuálnem se Riddick po trochu ujeté odbočce k Necromongerům vrací zpátky k Pitch Black, čímž sám sebe vědomě vykrádá. Potud dobrý. Blbý to začne být ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že to co ho na Pitch Black tak bavilo a proč vlastně začal Riddicka milovat, se po cestě jaksi vytratilo. Hlavní hrdina změknul, pořídil si domácího mazlíčka a hezky nám začíná zapadat do profláklého archetypu hrdiny, co je navenek tvrdej jak předvčerejší veka, ale v jádru vlastně dobrák od kosti. Sice se pořád usilovně snaží tvářit se jako cynický antihrdina bez emocí, ale nějak mám potíž mu to věřit. Ani když s úsměvem seká hlavy. Trochu se bojím, že v závěru dalšího dílu se ožení a postaví si pěknej dům s bílým plotem někde na předměstí.

• 28.9.2013  19:53

Vysloveně protrpěný film. Chvílemi jsem si říkala, jestli netrpím víc, než celá Whitakerovic famílie dohromady. Celé se to sestává z dlouhých, procítěných scén, mezi jejichž začátkem a koncem si kameraman mohl úplně klidně skočit na kafe, do banky, nebo točit další film, postavy mají jakýsi zásadní problém s dokončováním vět (skoro by se to mohlo přejmenovat na Tři tečky) a k tomu všemu jim hraje příšerná hudba. Dvě hvězdičky za Julianne Moore, pro kterou mám slabost, a Dennise Haysberta. Tenhle film si tvůrci mohli odpustit a nic by se nestalo.

• 12.7.2013  12:10
    xXx (2002)

Bože, to je tak pitomý film... nedává to smysl, čeští herci vypadají že umí hrát ještě míň než Vin Diesel, a Alpy jsou za rohem od Pražskýho hradu. Na druhou stranu se můžu dvě hodiny dívat na Vina Diesela, a to se počítá.

• 12.7.2013  12:04

Lone Ranger aneb Najdi si svůj oblíbený film. Našla jsem scény z Pána prstenů, Tenkrát na Západě, Zorra, a samozřejmě Pirátů z Karibiku, od kterých se Jezdec liší jen tím, že v něm není voda a lodě a Tonto má místo klobouku na hlavě havrana. Naštěstí miluju nablblé filmy plné infantilního humoru, které nepřinášejí nic nového, miluju Deppovy figurky (ačkoli mi připadá, že v případě Tonta prostě jen převlíkl Jacka Sparrowa a s nějakou originalitou se neobtěžoval) a nepravděpodobné akční scénky, takže já jsem spokojená. Kromě toho ten závěr (including komplet Rossiniho Ouverture), to je prostě nádhera. Jak to sedí do rytmu!

• 20.6.2013  22:29

Pět hvězdiček... protože The Rock a protože "This is Brazil!"

• 18.6.2013  14:54

No hurá, Vin se vrátil, Paul Walker bohužel taky, což je asi tak jediná věc, která mi kazí požitek. Po tragické odbočce v podobě druhýho a třetího dílu má čtyřka konečně zase úroveň, takže ji osobně vnímám jako ten správnej druhej díl série.

• 18.6.2013  14:49

No, tak jsme si zadriftovali... opět, proč by někdo točil F & F bez Vina Diesela? O něco menší průser než dvojka, ale i tak je to hrozně špatný. ...ale přiznávám se bez mučení, trochu má na mém hodnocení podíl to, že jsem se ani za léta hraní Need for Speed nenaučila driftovat...

• 18.6.2013  14:45

Proč by někdo točil Fast & Furious bez Vina Diesela? Navíc Paul Walker byl ostuda už v jedničce, takže udělat z něj hrdinu dvojky byl mimořádně špatný nápad. Tohle je fakt průšvih.

• 29.4.2013  11:19
    Nevědomí (2013)

Takovej Hollywood, achjo. Docela efektní podívaná, jenže tam to končí. Humor nula nula nic, příběh je slátanina, která drží pohromadě jenom když se opravdu hodně snažíte nevšímat si nesrovnalostí, Tom je slizoň jako vždycky, soundtrack okopírovanej z Tron: Legacy, lovestory opět nesmírná... fajn film na zaplácnutí nedělního večera, když opravdu chcete jít do kina a nic lepšího nehrajou, nic víc. Ale ani nic míň a to taky není špatný.

• 10.3.2013  11:35

Asi jsem už příliš cynická a zhýčkaná Tarantinem a spol. Čekala jsem pořádnou akci a střelbu, a dočkala jsem se morality tak naplněné poselstvím, že v ní už žádné nezbylo. Ono by to samo o sobě nebylo tak zlé, není třeba všechno točit s vodopády krve... Mnohem horší je, že hlavní postavy se vyvíjejí zásadně bezdůvodně a mílovými skoky, přičemž trousí jedno patetické klišé za druhým, Gerardovi Butlerovi nevěřím ani slovo a celé je to takové americky hysterické.

• 7.9.2012  22:30

Taková sofistikovanější forma romantických komedií. Mám pro tyhle laskavé romanťáky slabost, škoda J-Lo. Jak mi jinde nevadí, tak tady mě praštila přes oči pokaždé když vlezla před kameru. Ale jinak mile příjemný film.

<< předchozí 1 2